1fair2

بهترین رستوران دنیا کجاست؟

رستوران نوما noma restaurant  در کپنهاگ برای چهارمین بار به عنوان بهترین رستوران دنیا شناخته شد. این عنوان که هر سال از سوی مجله بریتانیایی «رستوران» به بهترین غذاخوری دنیا اعطا می شود، در سالهای ۲۰۱۰ ،۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ نیز به همین رستوران اختصاص داده شده بود. یورونیوز نوشت،اما رستوران نوما سال گذشته عنوان خود را موقتا به رستوران اسپانیایی ال سیه دو کان روکا واگذار کرده بود که امسال در میان پنجاه رستوران برتر، پس از نوما در رتبه دوم قرار گرفته است.

رونه ردزپی rene redzepi سرآشپز و صاحب رستوران نوما پس از دریافت جایزه می گوید : " نمی توانم ادعا کنم هرگز این احساس خوب را نداشته ام. می خواهم بگویم سعی می کنم همیشه در این موقعیت، بسیار آرام و راحت باشم. چون همانطور که همه می دانید به گفته نیوتن هر سربالایی یک سرازیری هم دارد."
پنج رستوران فرانسوی امسال در میان این فهرست پنجاه تایی قرار گرفته اند اما هیچیک از آنها رتبه های یک تا ده را به خود اختصاص نداده اند. رستوران نوما رستورانی کاملا غیر مجلل و غیر تشریفاتی است و شهرت آن تنها به واسطه نوع و کیفیت غذا و سادگی در عین کیفیت است؛چیزی که در کشورهای اسکاندیناوی یک اصل است.
از : صبحانه آنلاین