1fair4

افتتاح گرانترین رستوران جهان

 در روز 1 ژوئن سال جاری میلادی در جزیره "ایبیزا" اسپانیا، رستوران "Sublimotion " افتتاح خواهد شد.گفته می شود که این رستوران در صدر جدول گران ترین رستوران های جهان قرار خواهد گرفت و یک وعده شام در این مکان رقمی معادل 1500 یورو تمام می شود. پرتال اینترنتی "Espanarusa.com" دلیل نرخ بی سابقه ی شام این رستوران را به خاطر غذاهای نفیس و استفاده از بهترین آشپزهای دنیا اعلام می کند.


آقای "پاکو رونسرو"  سرآشپز این رستوران موفق به دریافت 2 ستاره در "کتاب راهنمای میشلن" شده است. کتاب راهنمای میشلن، سری کتاب‌های راهنمایی است که به ارزیابی کیفیت غذای رستوران ها و نشان دادن آن با ستاره می پردازد. آقای رونسرو به کسانی که به کیفیت غذا اهمیت می دهند وعده داده است که در فضایی خاص با استفاده از نوین ترین فن آوری های روز و کیفیت و طعم غداهای منحصربفرد، برای شما خاطراتی تکرار نشدنی به جای بگذارد.

صرف شام در رستوران "Sublimotion" به صورت یک شو و نمایش به اجرا درمی آید. تمامی غذاهای سفارش داده شده، در ظرف هایی به صورت معلق در هوا به سمت مشتریان پرواز می کنند و آرام در وسط میز فرود می آیند. تنها یک میز در این رستوران وجود دارد و برای اکیپی متشکل از 12 نفر طراحی شده است. سرویس دهی و سرو غذا نیز به همراه موسیقی و رایحه های خوشبو همراه خواهد بود. برای مثال، پروسه ی سرو غذای "پائلا" به همراه نسیم دریا،شمیم گل ها، پیش غذا و باد ملایم و خنک شمالگان خواهد بود. پیشخدمت های رستوران نیز در طول یک شب 20 مرتبه پوشش و لباس های خود تغییر می دهند. مدت زمان صرف شام و نمایش های مربوطه نزدیک به دو و نیم ساعت به طول می انجامد.

رستوران "Sublimotion" در منطقه استراحتگاهی-توریستی "پلایا دن بوسا" (Platja d’en Bossa) در هتل جدید "Hard Rock Hotel Ibiza" قرار خواهد داشت. این هتل در تاریخ 19 ماه می سال جاری افتتاح خواهد شد. این اولین شعبه از این هتل های زنجیره ای و بزرگترین هتل 5 ستاره در ایبیزا خواهد بود. پیش از این، رستوران ژاپنی "Kitcho" با قیمت متوسط 620 دلار (450 یورو) در صدر جدول گران ترین رستوران های جهان قرار داشت.

 سرویس بین‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از صدای روسیه