1asmoothie113

رستوران شهرزاد اصفهان دارنده  ستاره میشلین
 
در شهر زیبای  اصفهان واقع در خیابان عباس آباد یکی از شاهکارهای نه چندان قدیمی اما چشمگیر و جذابیست که توریستان را با خاطره ای خوش از صرف یک غذای خوشمزه ایرانی همراه با شکوه و جلال کاخ های دوران صفوی بدرقه میکند . در و پنجره های رنگی و زیبا و تزیینات روی دیوارها مشابه اتاقهای خاص سران در داخل هتل عباسی است .در گذشته از شیشه های رنگی برای پنجره ها استفاده میشد زیرا از ورود حشرات به داخل جلوگیری میکرد . 

میشلین چیست ؟ و  ستاره میشلین در صنعت رستوران داری چه معنایی دارند ؟

حدود بیش از صد سال قبل در مهد گاسترونومی اروپا در کشور فرانسه کتابی منتشر شد که راهنمای سرخ میشلین Micheline red guid نام گرفت و در آن اسامی و آدرس رستورانها و هتل ها و درجه آنها چاپ شده بود و از آن به بعد هنوز هر سال این کتاب منتشر میشود . هم اکنون نام میشلین به رستوران ها و هتل های قدیمی که موفق به کسب درجه از این تشکیلات شده اند اشاره دارد .همانطور که کسب این درجه باعث سربلندی و اعتبار و شهرت هتل میشود , از دست دادن آن موجبات ذز دست دادن اعتبار رستوران و هتل میباشد و دارنده چنین امتیازی در صدد حفظ اعتبار و شهرت خود خواهد بود . این تشکیلات فعالیت های خود را گسترش داده و در کشورهای اروپا و امریکا نیز امتیاز خود را اعطا میکند و هرسالانه جزواتی به چاب میرساند و اسامی این هتل ها و رستوران ها را به اطلاع عموم میرساند . اعطای درجه تحت شرایط خاصی به دارنده تعلق میگیرد و این تشکیلات متخصصینی را ناشناس با هزینه موسسه به این اماکن اعزام کرده و کار اماکن را از نزدکی محک زده و گزارش گردآوری میکند .

1asmoothie114

بسیاری از مقامات موسسه نیز این ماموران را نمیشناسند و حتی به این افراد گفته شده که والدین و خانواده شان هم نباید سر از کارشان در بیاورند ! و هیچکدام نیز حق ندارند با روزنامه ها در مورد مقررات جدید و نقش خود در موسسه حرفی بزنند .آنها گزارش های سالانه خود را ناشناس به مامور بالاتر خود ارائه میکنند . به نظر برخی از سرآشپز های معروف این موسسه تنها جایی ایست که میتوان به محک و اعتبار و امتیاز داده شده آن اتکا کرد . برنامه های تلویزیونی هرساله نتایج موسسه در خصوص رستوران ها و هتل ها و کسب ستاره و یا عدم کسب مجدد آن را اعلام میکنند . اطلاعات بر اساس دارا بودن برخی ویژگی ها و یا عدم برخورداری ار برخی خصوصیات ممکن برای اماکن میباشد . بعنوان مثال چیدمان میز و لوازم روی میز و رنگ غذا , اندازه هر پرس غذا و مواد بکار برده شده در رنگ و طعم غذا و قیمت آن و لوازم آشپزخانه و روش های طبخ ادعا شده در تهیه آن غذا و مواد اولیه و تزیین و .... بسیاری در این امر دخالت دارند . از : https://instagram.com/sofrehkhune/

 

به بخش سفرنامه های سایت سفره خونه مراجعه کنید و اطلاعات تکمیلی و مفصل و مصور و به روز در مورد شهرها و کشورها را مطالعه کنید :
.
www.sofrehkhune.com