1artyfghjkl608

رستوران "اردک چاق" در انگلیس 

روزنامه انگلیسی "دیلی‌تلگراف" در این‌باره این رستوران لوکس اردک چاق می‌نویسد : "با شنیدن این اسم‌ها و قیمت‌ها، شاید این سؤال پیش بیاید که آیا این رستوران فقط مخصوص یک قشر خاص از مردم است؟ اگر این‌طور نیست ، چرا یک فرد باید هزینه گزافی پرداخت کند، برای غذایی که نه آن را می‌فهمد و نه حتی از آن لذت می‌برد ؟ آیا از این می‌ترسد که خدمتکار و سرآشپز او را تمسخر کنند یا " کج‌سلیقه " بدانند ؟  حتماً برای شما هم پیش آمده که به رستورانی می‌روید و یک غذای ساده سفارش می‌دهید.

در جواب به شما می‌گویند، اگر می‌خواهید فلان طعم واقعی را بچشید، این غذای منوی ما را امتحان کنید. اگر در یک رستوران معمولی باشید، مسلماً پیشنهاد آن‌ها را رد می‌کنید و به سراغ یک رستوران دیگر می‌روید، اما اگر رستورانی باشد که شهرت بین‌المللی دارد، انگار همه انتظار دارند به هر پیشنهادی که می‌دهند، هر چه‌قدر هم که بی‌ربط باشد، به‌به  و چه‌چه کنید."

1artyfghjkl609

 

میشلین چیست ؟ و ستاره های میشلین در صنعت رستوران داری چه معنایی دارند ؟ Michelin Stars

اما یک سؤال پیچیده‌تر : آیا این نوع برخورد با غذا، به معنای فرهنگ‌سازی است؟ چه برداشتی باید از این سبک جدید زندگی در انگلیس کرد؟ سبکی که اکنون دارد به استرالیا هم صادر می‌شود.

نتیجه این عادت‌های جدید غذایی و کاهش تحرک در بین مردم انگلیس، افزایش 2 کیلوگرمی وزن متوسط افراد بالغ در این کشور از سال 2002 تا کنون بوده است. انگلیس اکنون بیش‌ترین آمار مرگ و میر به خاطر مشکلات مربوط به وزن و چاقی را در بین کشورهای اروپایی دارد. جالب این‌جاست که شمار "بانک‌های غذا" در انگلیس نیز به همین نسبت، طی سال‌‌های اخیر رشد داشته است که دلیل آن رکود اقتصادی است و بدتر شدن وضع مردم در این کشور را نشان می‌دهد. بانک‌های غذا مکان‌هایی هستند که از طریق کمک‌های مردمی، شکم افراد نیازمند را سیر می‌کنند.

مردم انگلیس رابطه‌ای "ناسالم" با خوراک دارند. در حالی که فرهنگ غالب، پرخوری را رواج می‌دهد، نه جسم و نه جیب مردم به آن‌ها اجازه نمی‌دهد انتظارات همه را در این زمینه برآورده کنند. "دیلی‌تلگراف" در انتقاد از این فرهنگ، می‌نویسد: "زیاده‌روی‌های رستوران "اردک چاق" در این زمینه، باید وجدان ما را تکان بدهد. نمی‌شود بخشی از این "تئاترهای گران‌قیمت غذایی" در آشپزی مدرن را کنار بگذاریم و به غذاهای سنتی خودمان برگردیم؟ "

تئاترهای گران‌قیمت غذایی تعبیر بسیار خوبی برای اشاره به منوهایی است که در بسیاری از رستوران‌های امروز در کشورهای غربی جلوی مشتری گذاشته می‌شود. وقتی غذا را جلویتان می‌گذارند (اگر محو جلال و جبروت رستوران نشده باشید و عاقلانه به ظرف غذا نگاه کنید)، در اولین نگاه متوجه می‌شوید، آن‌چه به شما می‌دهند، یک اثر هنری است نه غذایی که بتوانید آن را بخورید و سیر شوید.

ناگفته نماند که همه آشپزهای حرفه‌ای معتقدند هنر، بخشی از آشپزی است و ظاهر غذا، اهمیت زیادی در سرو آن دارد. با این حال، مسئله دیگری هم وجود دارد: آیا "هنر آشپزی" امروز به خصوص در انگلیس دچار افراط نشده است؟ 

.mashreghnews.ir

میهمانان ناخوانده رستوران هتلها