1artyfghjkl611

جگر چرب منوی گرانقیمت برخی رستوران ها

"جگر چرب" نام غذایی با اصالت فرانسوی است که راه خود را به منوی سرآشپز "اردک چاق" هم باز کرده است . اصلی‌ترین ماده لازم برای تهیه این غذای تجملی و گران‌قیمت، که یا به صورت غذای جانبی و یا یک وعده کامل مصرف می‌شود، جگر "چرب‌شده" اردک‌ها یا غازهایی است که 9 تا 25 هفته سن داشته باشند.

 

1artyfghjkl612

جگر به روش های گوناگون تهیه میشود .

برای آن‌که پرنده‌ها را برای تهیه جگر چرب آماده کنند، به مدت 14 تا 21 روز لوله‌ای فلزی از گلوی حیوان به داخل معده‌اش وارد می‌کنند و به زور به جانور غذا می‌دهند تا زمانی که جگر پرنده، بزرگ و بزرگ‌تر (تا 10 برابر اندازه اولیه) شود.

1artyfghjkl613

هدف این است که پرنده را بیش از اندازه، چاق و به بیماری کبد چرب مبتلا کنند. وزن نهایی جگر از حدود 80 گرم به 600 تا 1000 گرم می‌رسد. پرنده‌ها را درون قفس‌های بسیار کوچک قرار می‌دهند و آن‌ها را مجبور می‌کنند در یک حالت، ثابت و بدون حرکت بایستند تا انرژی مصرف نکنند. در نهایت هم پرنده‌ها از خوردن بیش از حد می‌میرند و آماده طبخ غذا می‌شوند.

1artyfghjkl610
نگهداری از اردک‌ها در قفس‌های تنگ و تأثیر فشردن لوله‌های فلزی درون گلوی آن‌ها

اگرچه این روش چاق کردن پرندگان به 2500 سال قبل از میلاد برمی‌گردد، اما امروز، فرانسه با فاصله زیاد از کشورهای دیگر، اولین کشور در تولید 78.5 درصد کل تولید، معادل 18450 تن و مصرف "جگر چرب" است. کشورهای دیگری که در مصرف این غذا بعد از فرانسه قرار می‌گیرند، سایر کشورهای اروپایی، آمریکا و چین هستند . روش مشابهی هم برای چاق کردن خوک‌ها وجود دارد که وزن یک خوک را گاهی تا 800 کیلوگرم و حتی بیش از 900 کیلوگرم افزایش می‌دهد.

به‌رغم آن‌که بسیاری از فعالان حقوق حیوانات از روش تهیه "جگر چرب" انتقاد کرده و حتی با برگزاری تظاهرات اعتراض خود را نشان داده‌اند ، اما این غذا علاوه بر رستوران‌ها، در فروشگاه‌های مختلف و حتی فروشگاه‌های اینترنتی مثل "آمازون" نیز به صورت خام و سرخ شده قابل سفارش است. قیمت هر کیلوگرم جگر چرب حدوداً بین 100 دلار تا 150 دلار متغیر است  .

این مثال به خوبی نشان می‌دهد آشپزی مدرن در غرب چه‌قدر با آن‌چه "جسم و روح" مردم نیاز دارد، فاصله گرفته است. تنها حیوانات نیستند که از این سقوط فرهنگی آسیب‌دیده‌اند. چهار سال پیش، خبرگزاری‌ها گزارش دادند که "اردک چاق" موجب بروز بزرگ‌ترین "فاجعه نورو-ویروس" در تاریخ رستوران‌ها شده است . دست‌کم 240 نفر از مشتریان این رستوران دچار نورو-ویروس شده بودند که پیامدهایی مثل استفراغ، اسهال و درد شکم به مدت چند روز دارد . "طعنه" این بیماری به افراد مبتلا هم جالب است: نورو-ویروس گاهاً موجب از بین رفتن حس چشایی فرد می‌شود .

mashreghnews.ir

میهمانان ناخوانده رستوران هتلها