اتاق خوابها

آیا اتاق خوابتان به جایی برای نگهداری اشیایی تبدیل شده که نمی دانید آنها را کجا بگذارید؟ در این صورت با خودتان همچون انسانی کم ارزش رفتار می کنید، واقعا درست نیست که کامپیوتر و دوچرخه ورزشی و تجهیزات شکسته و سایر اشیاء نامناسب را در اتاق خوابتان قرار دهید. انباشتگی در اتاق خواب به راستی ممنوع است. هم برای کودکان، هم برای بزرگسالان!
برای کسانی که گرایش احساساتی دارند_ خواه مجرد و خواه متاهل_ منظم و مرتب نگهداشتن اتاق خواب به صورتی رها از هرگونه انباشتگی، پاداشی عظیم در بردارد.
انرژی فاسد و نامطلوبی پیرامون لباسهای چرک حرکت می کند. در نتیجه، هرگز سبد لباسهای چرک را در اتاق خواب نگذارید. و دست کم هفته یی یکبار ملحفه هایتان را بشویید و عوض کنید تا انرژی تان پاک و سرشار از طراوت و نیروی حیات باشد. رعایت این نکات، علاوه بر بهبود کیفیت خوابتان کیفیت زندگی عاطفی تان را نیز بهبود می بخشد.

اول اتاق خوابتان را درست کنید بعد به نواحی دیگر آپارتمان تان بپردازید. تخت خوابتان نباید از 3 طرف در محاصره دیوار یا وسائل تزئینی باشد. فضای کارتان نباید نزدیک تخت خوابتان باشد.
اگر مشکل خواب دارید تخت تان را به سمت شمال رگردانید و تا صبح خوابهای خب ببینید و اگر چنین کاری ممکن نیست حداقل چهار هفته جایی بخوابید که سرتان به سمت شمال باشد . شمال شرقی خوابتان را می آشوبد ، اما حس جاه طلبی را در شما شعله ور می سازد. اگر به سمت شمال غربی می خواببید ، قابلیت های سازماندهی را در خود می پرورانید .و قوه تفکر تان را جلا می دهید. کسانی که نران امرار معاش خانواده خود هستند باید در این جهت بخوابند. اگر صبح احساس خستگی می کنید و تمایل دارید در تخت خواب بمانید طوری بخوابید که سرتان رو به شرق باشد . اگر احساس آزردگی دارید افسرده یا عصبانی هستید طوری بخوابید که سرتان رو به غرب باشد.تنها در اینصورت است که احساس رضایت و آرامش خواهید داشت.

زیر تختخوابها

هر آنچه که در حوزه انرژی وجودتان قرار گیرد برکیفیت خوابتان تاثیر می نهد. پس به وسوسه انباشتن اشیاء زاید در زیر تخت خوابتان تسلیم نشوید. اگر از آن تخت خوابهایی دارید که کشو دارند، بهترین چیزی که می توانید داخل آن کشوها نگهدارید، ملحفه ها و حوله های تمیز یا لباس خوابها و سایر البسه کاملا تمیز است.


روی اشکاف و کمدها و گنجه ها

انباشتگی روی اشکاف و کمدها و گنجه ها همچون مشکلاتی در حال تعلیق منتظرند تا به آنها رسیدگی شود. این گونه انباشتگی مانع تفکر روشن و اندیشه های نو می شود. و اگر نخستین چیزی باشد که به محض بیدار شدن می بینید، سبب می شود که با احساس رخوت و به سختی بیدار شوید. انباشتگی در خانه _ خاصه تجمع انباشتگی در سطحی بالاتر از چشمان_ غالبا تاثیری مخرب و ستمگرانه دارد، حتی می تواند موجب سردرد مزمن شود.


داخل اشکاف ها و گنجه های لباس

بیشتر افراد 20 درصد از البسه داخل اشکاف خود را در 80 درصد از مواقع می پوشند. بیست درصدی که دوست دارید بپوشید، از 80 درصد که فقط فضای اشکاف را پر کرده اند جدا کنید.
یکایک لباسهای باقیمانده را به تن کنید تا ببینید در آنها چه احساسی دارید. اگر از شکل یا جنس یا برش یا پارچه یا دوخت یا هرچیز آن خوشتان نمی آید رهایش کنید. به خودتان مدیونید که مجموعه یی از لباسهایی را برای خود به وجود آورید که واقعا دوستشان دارید. تا هرگز در اشکاف انباشته از لباسی را باز نکنید و باز هم ماتم بگیرید که: «چیزی ندارم که بپوشم!»
بر آن شوید که هرگز تحت هیچ شرایطی چیزی را که واقعا مطابق میل شما نیست نخرید. گرد آوری : سحر