ماهی:
قرار دادن ظرف حاوی ماهی در ورودی منزل ،محل کار یا رستوران شانس می آورد.  قرار دادن نمادهایی از حیواناتی که شانس می آورند مثل لاک پشت اژدها و ققنوس در ناحیه شهرت الزامی ست.بر اهدافی که برای خود در نظر گرفته اید ،مثلا ورزش درمانی ، تاکید کنید و این نمادها را در هدف خود قرار دهید.

عکس :

قرار دادن عکس پدر و مادرتان در ناحیه روابط تاثیر مثبت دارد.(ناحیه روابط:تمام روابط شما با همسرتان همکاران شریک و همسایه ها در این ناحیه منعکس است . اگر این قسمت درهم و برهم باشد یا گلهای این منطفه پژمرده شوند باید به روابط فردی تان بیش از پیش توجه کنید . این ناحیه در جنوب غربی مکان شما واقع است.)

صندلی و مبل ها :

آنها را طوری بچینید که پشتشان به پنجره نباشد.
هال باید خوش نور باشد همیشه مرتب و تمیز باشد اگر هال یا ورودی منزلتان تنگ و باریک است با نصب آیینه فضا را بزرگتر جلوه دهید . از نظر زیبا شناسی هر محلی در نخستین نگاه بایددلچسب باشد . تلویزیون حتی اگر خاموش باشد انرژی منفی دارد برای پرهیز از اشعه های مضرش هیچ وقت آنرا در کنار مبل قرار ندهید . برای خنثی کردن انرژی منفی تلویزیون ، یک آکواریوم یا گلدان گل کنار آن بگذارید .

گیاهان:
گیاهانی با برگهای نوک تیز را در گوشه هایی قرار دهید که کسی روبرویشان نمی نشیند. گوشه های نوک تیز مبل یا میز را با گیاهانی که برگهای مسطح و گرد دارند بپوشانید.
میز اتاق نشیمن باید چوبی باشد . سطح میز گرد یا بیضی باعث تقویت ارتباط می شود. بر عکس ، گوشه های میز باعث جدا شدن افراد از هم می شود. میز شیشه ای باعث بزرگتر به نظر رسیدن اتاق می شود.

 

رنگ:
رنگ آشپزخانه اثر زیادی بر افرادی که از آن استفاده می کنند، دارد.رنگ های خاکستری تیره، سیاه وسایر رنگ های تیره ،اتاق را سنگین و غمگین می سازد.هم چنین اگر وسایل اتاق بیشتر از جنس استیل یا کروم باشند و رنگ تیره و براق داشته باشند ، فضا را به محیطی سرد و جدی تبدیل می کنند.اگر در وسایلمان از رنگ های تیره استفاده زیادی کنیم ، باید نور کافی برای آشپزخانه فراهم کنیم.و اگر آشپزخانه کوچکی داریم ، بهتر است که از رنگ های روشن استفاده کنیم تا محیط را دلبازتر نشان دهد.
رنگ مناسب برای دیوارها سفید است که سمبل پاکی و روشنی است.از رنگ های کرم ، بژ ، و زرد کمرنگ هم می توانیم استفاده کنیم که طراوت و شادابی می دهد.هم چنین رنگ سبز ارتباط خوبی با تغذیه دارد چون رنگ گیاهان و سبزیجات است.رنگ نارنجی هم باعث تحریک اشتها می شود و ما می توانیم در دکوراسیون آشپزخانه از این رنگ استفاده کنیم.
اگر در دکوراسیون آشپزخانه تان از رنگ های تیره استفاده کرده اید و امکان تعویض آن ها وجود ندارد ، تعدادی گیاه خانگی در آشپزخانه قرار دهید تا فضای آشپزخانه را تلطیف کند و حس سرزندگی را به شما برگرداند.


روشنایی:
بهتر است آشپزخانه در محلی از خانه باشد که نوردهی کافی داشته باشد.اما اگر این امکان نیست باید خودمان با چراغ کافی ، فضای گرم و پر نور به وجود بیاوریم.آشپزخانه هایی که نور ناکافی دارند ، باعث احساس خستگی و افسردگی خانم هایی که وقت زیادی را در آشپزخانه می گذرانند ، می شود.ما معمولا فقط میز آشپزخانه را به خوبی روشن می کنیم اما اگر به جای یک لامپ پر نور در وسط اتاق ،از لامپ های با نور ملایم در سرتا سر اتاق استفاده کنیم به طوری که کناره ها و گوشه های اتاق ، روی کابینت ها و روی ظرف شویی و اجاق گاز را کامل روشن کند مفید تر است.همین طور دقت داشته باشید که چراغ ها در جایی نصب نشوند که نور مستقیم به چشم افراد بتابد.


محل قرارگیری اجاق گاز  :
محل اجاق گاز باید به گونه ای تعیین شود که آشپز بتواند اشخاصی که به این مکان وارد می شوند را ببیند.و کار کردن آشپز درحالیکه پشت وی به سمت در ورودی است عملی نامناسب است.چون اگر کسی سرزده وارد آشپزخانه شود می تواند باعث یکه خوردن آشپز شود.پس بهتر است که اجاق را طوری قرار دهیم که به در ورودی دید مناسبی داشته باشد ، ولی اگر اصلا چنین امکانی نداریم یک راه ساده نصب آینه بالا یا کنار اجاق گاز است تا آشپز بتواند افرادی که وارد آشپزخانه می شوند را ببیند.
اجاق گاز  نباید زیاد نزدیک در ورودی باشد.هم چنین نباید مقابل در ورودی آپارتمان ،در دست شویی یا در اتاق خواب باشد. هم چنین بهتر است اجاق گاز در گوشه آشپزخانه قرار نگیرد چون رفت و آمد در اطرافش سخت می شود. سینک ظرف شویی ، یخچال و ماشین لباس شویی را هم نباید مجاور اجاق گاز قرار دهیم. بهترین طرز قرار گیری یخچال ، سینک ظرف شویی و اجاق گاز به صورتی است که این سه شئ ، سه راس یک مثلث را بسازند.در این صورت فرد کمترین انرژی را صرف دسترسی به آن ها می کند. هم چنین در فضای بالای اجاق ، گیاه یا ظروف روغن یا مایعات اشتعال زا قرار ندهید.
حمیده معتمد رستگار و گردآوری : سحر