1r45460

برای انتخاب پرده هرچقدر هم به شما توصیه کرده و رنگ و مدل و دوخت پیشنهاد دهیم , تا خود عزم را جزم نکنید به بازار نروید و شخصا پرده فروشی ها را نظاره نکنید و از توصیه های آنها جهت خرید و انتخاب پرده بهره نگیرید , کار ما بیفایده خواهد بود. باید دید امروز در بازار چه مدل جدیدی عرضه شده و لوازم و وسایل استفاده از پرده کدام است . هر روز لوازم و مدل های گوناگونی با ویزگی های جدیدتر و ساده تر روانه بازار میشود که وقتی آنها را مشاهده میکنیم فکر میکنیم ایکاش قبلا بیشتر بررسی میکردیم .

پس ما به شما کلیاتی را ارائه میکنیم که هر وقت و هر زمان اراده کنید این اطلاعات گرانبها مایه مسرت شما شود و در انتخاب روز به شما یاری کند و در مدل های جدید یا ابزار جدید نداخلی ایجاد نکند . 

1r45457

پرده ها باید از جنسی باشند که در اثر شستشو کیفیت خود را از دست ندهند . موارد استفاده و محل استفاده پرده میتواند عامل مهمی در انتخاب جنس آن باشد .ضمنا پرده اتاق خواب و پذیرایی با جنس پرده های آشپزخانه یکی نیست .

1r4543

اندازه گیری و مقدار مورد نیاز پارچه برای پرده یه مدلی بستگی دارد که انتخاب میکنید . نحوه آویزان کردن و فاصله آن از سقف و اندازه پنجره و همچنین نصب پرده ها بر روی اندازه پارچه و جنس پارچه نیز دخیل هستند . برخی از پرده ها و جنس آنها برای مدل هایی خاص مناسب نیستند .

1r45462

گیره پرده و آویز ها و ریل و قاب یا کتیبه بالای پرده نیز همگی به مدل پرده و محل نصب و جنس پارچه و مورد استفاده آن بستگی دارد که با توصیه و مشورت مرکز دوخت پرده رفع و حل خواهند شد . ضمنا در بازار پرده های کرکره عمودی و افقی پارچه ای و چوبی و پلی استر و ... موجود است که با دیدن البوم و کاتالوگ میتوان انتخاب مناسبی کرد .

1r45452

اولین توضیه ما به شما اینکه اگر دیوارهای منزل و مبلمان طرح دار هستند سعی کنید از پرده ساده یا حداقل از پرده ای با طرح های ساده تر استفاده کنید. انتخاب یک پرده با طرح شلوغ میتواند مزنل زا کوچک تر و شلوغ جلوه دهد . خانه ای که هر چقدر تلاش کنید به نظر ریخت و پاش و درهم جلوه خواهد کرد . پرده های طرح دار با مبلمان و دیوار های ساده زیبایی و جلوه خاصی خواهند داشت .

 1r45454

2 -  ابتدا بسنجید و بررسی کنید که آیا مشرف دارید یا خیر ؟ اگر اشراف هستید باید در انتخاب جنس پرده دقت بیشتری کنید . آیا پنجره هایی که اشراف هستند پنجره اتاق خواب هستند یا پذیرایی و نشیمن ؟  با این بررسی انتخاب شما متفاوت خواهد بود . بدیهی است که اتاق خواب نیاز به پرده ای با محدودیت جنس و اندازه و مدل خواهد داشت تا داخل اتاق حتی بدون روشن شدن چراغ هم نمایان نباشد .

1r45455

3 - در بازار سلوفان های عریضی هست که بر روی شیشه میچسبانند و دیگر روشنایی و تابش نور خورشید به داخل آزاردهنده نخواهد بود و ضمنا دید نخواهید داشت . این سلوفان های خودچسب را میتوان به دلخواه در قسمتی از شیشه ها چسباند . هم ساده و هم طرح دار و هم نقش دار و رنگی آنها در بازار موجود هستند . ضمنا اگر شیشه به هر دلیلی حتی زلزله شسکت , قطعات آن پخش نخواهد شد .

1r4542

4 -  اندازه پنجره های شما چقدر است ؟ پنجره ها کانل و قدی هستند یا نیمه ؟ گاهی مقرون به صرفه نیست پرده ای با عرض زیاد و بلندای کامل برای پرده این نوع پنجره ها اختصاص داد . اندازه گیری باید توسط مرکز دوخت و سفارش پارچه انجام شود . زیر بار این قسمت اصلا نروید .

1r45461

5 -  آیا شما شب ها در خارج از منزل کار میکنید و روز باید در این اتاق بخوابید ؟ در این صورت به سایه بان هایی ساده زیر پرده ها نیازمندید .

1r45456

البته میتوانید به جای نصب سایه بان زیر پرده , همان پرده را به مدل سایه بان سفارش دهید و دیگر از پرده معمولی استفاده نکنید .

1r45451 

6 -  میتوانید از رنگ مبلمان خود برای انتخاب پرده استفاده کنید .

1r45453

7- با انتخاب پرده میتوانید از اضافات آنها و نوع ساده و تکرنگ آن ها کوسن سفارش دهید . 

1r45458

8 - گاهی انتخاب روتختی و کوسن و ملافه ها و روبالشی ها همراه با پرده میتواند دکوراسیون جالبی را خصوصا برای اتاق کودکان و نوجوانان رقم بزند . 

1r45459

9 - گاهی برای تابش نور داخل اتاق های نیمه تاریک نیاز به پرده ضخیم ندارید ولی از طرفی لازم است که گاهی بتوانید کاملا اتاق را تاریک کنید و یا حتی به خاطر هماهنگی دکوراسیون پرده ای در کنار تور و ارگانزا یا کریستال لازم است . در این مواقع چوب پرده را میتوان طویل تر گرفت و پرده ضخیم را به اندازه ای گرفت که در حالت معمولی روی دیوار دو طرف پنجره قرار بگیرد و که در حالت معمولی جلوی نور را نگیرد و هم زیبایی دکوراسیون اتاق تامین شود . استفاده این اندازه از دیوار بستگی به محل قرار گرفتن پنجره و دیوار بستگی دارد . اگر در دوطرف جای کافی باشد میتوان قسمت بیشتری از دیوار را داخل کادر در نظر گرفت . در واقع پرده ها در هنگای که کشیده نیستند روی پنجره قرار نمیگیرند و روی قسمتی از دیوار را گرفته اند که اتاق در حالت عادی تاریک نشود .

10 - از پرده های قبلی برای تهیه روتختی یا روکش و پیراهن مبل و کوسن و رومیزی و .... استفاده بهینه کنید .

 

با رعایت این باید و نبایدهای لباسشویی، دوام لباس های خود را افزایش دهید

نوآوری‌های سازگار با محیط زیست، برای شستشوی بهتر لباس‌ها

چیدمان آشپزخانه 4

چیدمان آشپزخانه 3

بهترین روش مدیریت در چیدمان و نظافت آشپزخانه 2

استفاده بهینه از آشپزخانه کوچک

راه های رفع یکنواختی چیدمان

فنگ شویی : آشپزخانه

فنگ شویی : حمام و سرویسهای بهداشتی