54634

 

اگر هنوز هم دنبال کار مورد علاقه خود هستید یا اینکه مشغول به کاری هستید که دوستش ندارید، بهتر است به نصیحت قدیمی ها گوش کنید و با تجریه یا دانشی که دارید، کسب وکار هرچند کوچک خود را راه بیندازید. شک نکنید، شجاع باشید و به نصیحت پدربزرگ ها که می گویند: «رئیس و مرئوس خودت باش» گوش دهید. راه اندازی شغل شخصی دردسرهای خاص خودش را دارد اما پاداش و درآمد حاصل از این کار ارزشش را دارد که این ریسک را بپذیریم. لازمه این کار وقت، تمرکز و البته کمی هم سرمایه است. ابتدا باید تلاش کنید تا شغل جدید را سرپا نگه دارید ولی بعد از مدتی که کار راه افتاد، دغدغه شما هم کمتر می شود. عده ای به کار برنامه ریزی شده اعتقاد دارند، به این شکل که ابتدا در مورد شغل تحقیق و برنامه کاری را تهیه و در یک کلام کار سازماندهی می کنند، در حالی که گروهی معتقدند، باید کار را به سرعت شروع و سپس سعی کرد از آن پول درآورد. اگر جزء دسته دوم هستید که برایتان نصیحتی نداریم اما برای گروه اول ۱۰ نکته را از زبان اقتصاددانان می گوییم تا موفق شوند یک کار سازماندهی شده راه بیندازند.پس اگر از گروه دوم هستید پله پله با ما پیش بروید تا کسب و کارتان رونق بگیرد.

● به مشکلات روزانه فکر کنید و بیندیشید که چطور می توان از شر آنها خلاص شد.

به این باور برسید. چیزی هست که می توانید با دست های خود بعضی ابزارهای ساده را بسازید یا انجامش بدهید. در حقیقت اول باید بدانید که در چه کاری بیشتر از هرچیز مهارت دارید و از دیگران یک سروگردن بالاتر هستید.

● طرح بازاریابی اولیه خود را تهیه کنید.

بازاریابی همیشه هزینه زیادی نمی خواهد. بعضی شغل ها به سرمایه اولیه کمی برای بازاریابی نیاز دارند. برای مثال در بسیاری از مشاغل خدماتی، مثل خرده فروشی لباس، فن بیان و روابط عمومی فروشنده تا حد زیادی نیاز بازاریابی شما را برآورده می کند. همچنین می توانید در انجمن و سایت های رایگان عضو شوید تا با تبلیغات خود در آن شبکه های اجتماعی، دیگران از تجارت شما باخبر شوند. درنظر داشته باشید که بازاریابی بخش بسیار مهمی از کار شماست. طرح اقتصادی شما (محصول، مشتری، رقبا) به شما کمک می کند تعیین کنید از چه نوع بازاریابی ای استفاده کنید. در تجارت های بزرگ تر، بازاریابی از طریق پخش تراکت، بازاریاب، پیامک، ای میل، تبلیغ در سایت ها، تلویزیون، نمایشگاه ها و... یا ترکیبی از این موارد را در دستور کارتان قرار دهید.

● با ایده خود شروع کنید.

لزومی ندارد که ایده شما مربوط به یک محصول یا خدمت جدید و بکر باشد. در حقیقت بسیاری از تجارت های کوچک و موفق راهی را یافته اند که یک سرویس یا محصول موجود را به صورت کاراتر و اقتصادی تر ارائه بدهند یا محصول موجود را سفارشی کرده و برای گروهی خاص ارائه دهند تا بتوانند قسمتی از بازار را از آن خود کنند. بازاریابی مهم ترین بخش کار شماست، لازم نیست قدم بزرگ بردارید، قدم کوچک هم کافی است به شرطی که محکم باشد.

● ابتدا زیرساخت های خود را بسازید.

البته این به معنی ساخت یک کارخانه بزرگ یا ساختمان اداری مجلل نیست بلکه ثبت دقیق رویدادهای کاری و ارتباط با مشتری، مجموعه مرتبی از دفاتر به روز و در صورت لزوم یک زیرساخت تکنولوژیک مانند کامپیوتر و اینترنت است. یکی از دلایل شکست تجارت های کوچک این است که نمی دانند سودشان منفی است یا مثبت و چون هر روز درآمد، سود و زیان شان را ثبت نمی کنند، یادتان باشد ثبت وقایع روزانه باعث می شود تا شما شناخت مناسبی از مشتری های ثابت خود پیدا کنید و این در روند کاری شما فوق العاده موثر است. این کار یک سود دیگر هم دارد و این است که شما با داشتن آماری دقیق از مشتریان خود می توانید در آینده کسب و کار خود را با قیمت بالاتری به دیگران واگذار کنید.

● یک طرح اقتصادی تهیه کنید البته لازم نیست که صدها صفحه و هزاران بخش داشته باشد بلکه می تواند شامل تحقیقاتی ازاین قبیل باشد.

اینکه چقدر می توان به ازای هر محصول یا سرویس از مشتری پول گرفت، هزینه تولید و تحویل چقدر است (شامل هزینه های ثابت و متغیر) یا میزان بازار بالقوه (تعداد مشتریان) به چه صورت است. این طرح باید رقبای شما را ارزیابی کند؛ اینکه چه تعداد رقیب وجود دارد، قدرت آنها چقدر است، کجا هستند، نقاط ضعف و قدرتشان چیست و شما چطور می توانید رقابت کنید. در واقع این طرح باید بگوید چه چیزی برای ورود به این بازار لازم است، موانع ورود به بازار مانند هزینه اولیه یا مقررات دولتی و محلی ومجوز گرفتن، چه چیزهایی هستند.

● رو به جلو حرکت کرده و به محض اینکه دریافتید که می توانید سوددهی داشته باشید، آغاز به کار کنید.

در کنار فراهم کردن ملزومات کار و تبلیغات، برای واحدهای اقماری آینده خود نیز طرح بریزید. اگر در کسب و کار شما برخلاف رستوران، نیازی نیست که منتظر مشتری برای ورود به محل کارتان شوید، سعی کنید حساب های بانکی بیشتری، از آنچه در حال حاضر به نظر می رسد، برای جلوگیری از دست دادن مشتریان احتمالی ایجاد کنید. تمرکز و فکر خود را ابتدا روی روش های کسب درآمد قرار دهید و تا جایی که ممکن است از خرج کردن بی مورد بپرهیزید. هر قدر بتوانید بدون خرج کردن، پول بیشتری به دست آورید، سوددهی بالاتری خواهید داشت.

● مشخص کنید که نیاز به چه مقدار سرمایه اولیه دارید.

طرح اقتصادی شما شامل بخشی برای سرمایه لازم خواهد بود. چگونه هزینه های شروع و ادامه کار را پرداخت می کنید؟ آیا به وام بانکی نیاز دارید؟ تا چه حد قادرید سرمایه گذاری شخصی انجام دهید؟ نیاز به سرمایه گذار خارجی دارید ؟ چقدر باید به کارکنان تان حقوق بدهید؟ و البته یادتان نرود پولی که برای گذران زندگی در ابتدای راه اندازی شغل نیاز دارید را هم لحاظ کنید.

● پرداخت های مشتریان تان را راحت کنید.

امروزه مردم به دلیل خطر و دشواری حمل پول نقد ترجیح می دهند پرداخت هایشان را با کارت اعتباری انجام دهند. حتما به دستگاه های کارت خوان مجهز شوید، آن هم نه یکی، بلکه بیشتر که در صورت بروز مشکل در یکی از حساب هایتان، دیگری قادر به سرویس دهی باشد. در صورتی که فروش اینترنتی هم دارید، باید امکان خرید برای کارت های عضو شبکه شتاب از طریق درگاه بانک ملت، پارسیان، سامان و... فراهم آورید.

توصیه

از منابع رایگان استفاده کنید. اولین کار این است که سراغ هم صنف های خود بروید و وضعیت کاری را جویا شوید. البته لازمه این کار این است که روابط عمومی قوی داشته باشید واز در دوستی وارد شوید تا اطلاعات دقیقی هم بگیرید. کتابخانه محلی شما هم حاوی مراجع متعددی در زمینه تاسیس شرکت، نوشتن طرح اقتصادی، بازاریابی و اطلاعاتی در مورد شغل مورد نظر شماست. اینترنت، اتحادیه های شغلی، اتاق بازرگانی، وزارت صنایع و معادن و ... همگی شامل اطلاعاتی در خصوص آموزش، چگونگی شروع، تامین مواد، ارتباط با سایر شرکت های تامین کننده و مشتری و البته گاهی تامین مالی کسب و کار شماست.

به یاد داشته باشید هر تجارتی برای رسیدن به سوددهی زمان می برد. بیشتر کسب و کارها ابتدای کار سوددهی ندارند، پس با این دید زندگی شخصی خود را در اوایل شروع کار برنامه ریزی کنید. در هر صورت درآمد بالای آن در سال های بعد و تبدیل شدن به رئیس ارزش این فداکاری را دارد.

هشدار

اداره کسب و کار شخصی بسیار زمان بر است. از آنجا که شما رئیس هستید، به سختی وقت ترک کردن کار را خواهید یافت.

سعی کنید از هر زمان خالی برای رسیدگی به زندگی شخصی و خانواده خود استفاده کنید، چون با داشتن تجارت شخصی، چنین زمان هایی واقعا نایاب می شوند.

حین انجام کار به هر نحوی برای خود لحظات شاد و لذت بخش ایجاد کنید.

از مجله تپش