1adrer99

این زوج هنرمند چندین سال بود به تولید و عرضه نان بدون  گلوتن اشتغال داشتند .

فریبا عرفانیان، تولیدكننده نان های بدون گلوتن حدود ۴ سال بود كه به همراه همسر خود رحیم لیل آبادی در ایران به تولید نان و شیرینی های مخصوص برای بیماران مبتلا به سلیاك مشغول بود و با تدارك امكانات مقدماتی برای راه اندازی كارخانه تولید انبوه نان های بدون گلوتن در یكی از شهرك های صنعتی اطراف تهران مشغول بود .وی با بیان این كه ۱۲ سال پیش پس از سفر به انگلستان به رشته شیرینی پزی علاقه مند شد ، گفته است که : «با این كه لیسانس زمین شناسی دارم، اما پس از سفر به انگلستان و گذراندن دوره شیرینی پزی در این كشور، در یكی از كالج های كانادا رشته نان و شیرینی را گذرانده . علاوه بر شركت در دوره های تخصصی این رشته، در مسابقات شیرینی پزی كانادا كه سالانه برگزار می شود، شركت كرده و مدال طلا گرفتم.»

 

****  مهم 

در حال آمارگیری و ارسال آرد فاقد گلوتن برای نانها و شیرینی ها هستیم لطفا شماره تماس و آدرس کامل خود را برای ما ارسال کنید تا برای شما قیمت و نحوه ارسال آرد فاقد گلوتن اطلاع داده شود. در زیر همین پست میتوانید در محل افزودن نظر و دیدگاه بنویسید و مطمین باشید که آدرس و شماره شما نمایش داده نخواهد شد .

 

عرضه و فروش انواع آردهای فاقد گلوتن ؛ " گلوسیک "

دستورات غذایی متنوع از نان و کیک و شیرینی و رب گوجه فرنگی و ..... فاقد گلوتن در سفره خونه

دانستنی های جامع در مورد پخت انواع نان و کیک و شیرینی با آردهای فاقد گلوتن

aSCN1as

عرفانیان درباره نحوه آشنایی خود با بیماری سلیاك، می گوید: «در كانادا با دو خواهر آشنا شدم كه هیچ یك از آنها قادر به خوردن موادغذایی حاوی گندم، جو و چاودار نبودند. پس از آن فهمیدم كه گلوتن و بیماری سلیاك چیست. با پیشنهاد این دو خواهر به فعالیت صنعتی در زمینه تولید محصولات بدون گلوتن پرداختم. پس از بازگشت به ایران گزارش كامل اطلاعات و محصولات بدون گلوتن خود را به رئیس بیمارستان شریعتی ارائه دادم و آنها بشدت از تولید محصولات در ایران حمایت كردند.»

وی می افزاید: «با شركت در سمینارهای بین المللی بیماری های گوارش و كبد، بیماران و پزشكان متعددی با محصولات بدون گلوتن آشنا شدند و هم اكنون مجوز تولید نان و انواع شیرینی بدون گلوتن را (با توجه به این كه بیماران از سوی متخصصان پزشكان گوارش معرفی می شوند) از وزارت بهداشت گرفته ایم. از این طریق تاكنون ۶۰۰ بیمار مبتلا به سلیاك برای تهیه نان بدون گلوتن و سایر محصولات كه شامل شیرینی و كیك های تولد مخصوص است، با ما در ارتباط هستند.»

عرفانیان می گوید: «با توجه به این كه مبتلایان به سلیاك حساسیت های متفاوتی به تخم مرغ، شكر، روغن و لبنیات دارند برای انتخاب آردها و حتی آسیاب آنها نهایت دقت را به خرج می دهیم، چرا كه ممكن است آردهای بیرون حاوی گلوتن باشد. همچنین با توجه به این كه در ایران بیكینگ پاودر حاوی افزودنی نشاسته گندم است، این محصول را نیز از خارج كشور وارد می كنیم.»

وی می افزاید: «امیدواریم تا یك سال آینده بتوانیم تولید نان های بدون گلوتن را از حالت خانگی به صنعتی تبدیل كنیم و حتی در این زمینه به صادرات نیز مشغول شویم، چرا كه در حال حاضر كشورهای همسایه با وجود سهم قابل توجهی از بیماران مبتلا به سلیاك، هیچكدام به تولید صنعتی این محصول نمی پردازند.»

این تولیدكننده نان های بدون گلوتن درباره مشكلات تهیه نان و شیرینی برای بیماران مبتلا به سلیاك اظهار می كند: «ارزان ترین ماده اولیه تهیه محصولات غذایی برای این بیماران برنج است كه هزینه بسیاری می برد. بنابراین اگر دولت بتواند بخشی از یارانه نان را به این بیماران محروم از مصرف نان اختصاص دهد، قیمت محصولاتی كه برای این تولیدات تهیه می شود، متناسب خواهد شد. همچنین بسیاری از بیماران مبتلا به سلیاك نیز تمایل به مصرف ماكارونی دارند درحالی كه هیچ ماكارونی ای در كشور مخصوص این بیماران تولید نمی شود و برای شركت های تولیدكننده ماكارون نیز پاك كردن خط تولید برای تهیه ماكارونی بدون گلوتن به صرفه نیست. اكنون ما سه نوع نان، چهار نوع كیك و سه نوع شیرینی بدون گلوتن تهیه می كنیم و در صورت دست یافتن به تولید انبوه، امكان تولید ماكارونی بدون گلوتن نیز وجود دارد.»

عرفانیان با تأكید بر ضرورت حمایت دولت از بیماران مبتلا به سلیاك می گوید: «ما با تولید نان بدون گلوتن به كمك عده ای بیمار پرداخته ایم كه هیچ حمایتی از آنها نمی شود، در حالی كه دولت می تواند مبتلایان به سلیاك را جزء بیماران خاص تعریف كند. همچنین دولت می تواند محصولاتی را كه برای تهیه مواد غذایی مورد نیاز بیماران سلیاك وارد كشور می شود از عوارض معاف كند.»

به نظر می رسد آنچه اكنون از اهمیت بسیاری برای حمایت از بیماران مبتلا به سلیاك برخوردار است، تشكیل انجمن حمایت از بیماران سلیاك باشد. البته هنوز جای این سؤال وجود دارد كه چرا تاكنون اقدامی برای تهیه موادغذایی بیماران مبتلا به سلیاك در كشور صورت نگرفته است.

برای اولین بار

خانم عرفانیان از مشتریانش خاطرات جالبی دارد. دختربچه 11ساله‌ای بود که تا به حال در عمرش لب به شیرینی نزده بود. پدرش می‌گفت این بچه همیشه با حسرت به شیرینی‌فروشی‌ها نگاه می‌کند و آرزو دارد یک بار کیک خامه‌ای بخورد! قرار شد برای بچه شیرینی بپزم و برایش بیاورم. روزی که بچه و پدرش به کارگاه آمدند را فراموش نمی‌کنم؛ بچه از شدت هیجان نفسش بند آمده بود. برایش کیک پرتقال پخته بودم. یک تکه از کیک را در دهانش گذاشت؛ به شدت تعجب کرده بود. در طول 11 سال زندگی‌اش تا به حال طعم شیرینی راچشیده بود.

 

رژیم غذایی بدون گلوتن

گلوتن یک نام عمومی برای پرولامین‌ها (ذخیره پروتئین‌ها) در گندم، چاودار، جو و جو دوسر است که نام ماده پرولامین موجود در گندم، گلیادین است. ذرت و برنج نیز حاوی ذخیره پروتئینی هستند ولی پرولامین موجود در آنها، همانند گندم و جو اثر سمی و مختل‌کننده روی روده افراد دارای سلیاک ندارد. گلوتن ماده‌ای است در آرد (آرد گندم و جو) که قسمت اصلی فرم‌دهی ساختار خمیر بوده و باعث نگهداری مواد مخمرها در کنار هم است. درحالی که وجود گلوتن در نان‌ها، بیسکویت‌ها، کیک‌ها و ماکارونی کاملا مشهود و مشخص است. با این حال، باید توجه داشت که گلوتن می‌تواند یک ماده پنهان در بسیاری از مواد غذایی دیگر همانند انواع سس، ادویه‌جات، سوپ‌های آماده، آبنبات‌ها و همچنین مواد دارویی باشد. نکته مهم در این رژیم غذایی، توجه به وجود گلوتن، به صورت ماده افزودنی است که در صنعت مواد غذایی به عنوان پرکننده و به مقدار وسیع به کار برده می‌شود. شاید باورش مشکل باشد اما خیلی از مردم به گندم و جو در نان حساسیت دارند.

Sepehr-042-0901-as

کیک پرتقالی با شربت

Sepehr-052-0901-as

نان زنجبیلی؛ شبیه خانه هانسل و گرتل است.
بچه‌ها طرفدار این جور شیرینی‌ها هستند.

Sepehr-044-0901-as

بستنی برای کسانی که سلیاک دارند از مواردی است که ریسک‌پذیر است.

Sepehr-029-0901-as

کیک برانی؛ آردی که استفاده شده برای این محصولات بدون گلوتن است
 و مزه آن با مزه برانی فرق ندارد.

Sepehr-012-0901-as

 بیسکویت بدون گلوتن شکلاتی
3W1J8084-0901-as

مکانی برای یک کارگاه. کارگاه خانم عرفانیان و همسرش در یک آپارتمان روبه‌روی آپارتمان مسکونی‌شان است؛ آپارتمانی که در آن همه‌جور نان و شیرینی بدون گلوتن درست می‌کنند. به یمن وجود خانم عرفانیان و همسرش، بیماران سلیاک حالا می‌توانند برای خودشان کیک تولد یا عروسی سفارش دهند و دسرهای بدون گلوتن بخورند.

DSCN5190-0901-as

این فر پخت نان‌هاست. خانم عرفانیان همیشه به اندازه مشتریان همان روز نان تهیه می‌کند؛ دلش نمی‌آید نان و شیرینی مانده دست مشتریانش بدهد.

3W1J8094-0901-as

 میکسرها کوچک هستند. اینجا دستگاه‌های بزرگ شیرینی‌پزی به کار نمی‌آید چون هر مشتری نسخه مخصوص خودش را دارد و به اندازه خودش هم برایش نان پخت می‌شود.

3W1J8095-0901-as

این هم آسیاب کارگاه عرفانیان است. دانه‌های ذرت و... را اینجا می‌آورند، جدا جدا آرد می‌کنند و نان می‌پزند. آنها معتقدند در کارشان جای هیچ ریسکی ندارند و برای همین هم از قسمت آسیاب کردن دانه‌ها – که اولین قسمت کار است – تا آخرین مرحله در محیط خود کارگاه انجام می‌شود.

حساسیت به نان!

بیماری سلیاک اساسا یک بیماری ژنتیکی بوده که باعث بروز یک اختلال درازمدت در سیستم گوارشی و در طول حیات بیمار می‌شود. این بیماری، به دلیل اثرگذاری ماده گلوتن بر روده کوچک و ایجاد اختلال، باعث ناتوانی در جذب مواد مغذی مانند کربوهیدرات‌ها، چربی‌ها، پروتئین‌ها، ویتامین‌ها و مینرال‌ها در روده می‌شود.

سلیاک دارای علائم مختلفی است که امکان دارد در افراد مختلف بسیار متفاوت باشند. این علائم ممکن است به تنهایی یا همراه با سایر علائم در خردسالان و افراد بزرگسال دیده شود: 1 – اسهال یا یبوست (در بعضی موارد هردو) 2 – شکم درد، ورم و گازدارشدن معده 3 – حالت تهوع و استفراغ 4 – کم‌شدن وزن 5 – خستگی مزمن و ضعف 6 – کمبود آهن و کلسیم 7 – کمبود ویتامین‌ها 8 – زخم‌های دهانی 9 – درد مفاصل و استخوان‌ها 10 – افسردگی.

این بیماری همچنین دارای تعدادی علائم اضافی در اطفال است: 1 – بی‌حوصلگی شدید و تندمزاجی 2 – بزرگ‌شدن و بادکردن شکم 3 – کندی رشد 4 – تاخیر بلوغ 5 – معیوب‌شدن مینای دندان‌ها.

تشخیص بیماری سلیاک گاهی به دلیل علائم مختلف آن مشکل است. با وجود این، این بیماری می‌تواند دارای علائم ضعیف تا بسیار جدی و مشخص باشد. همچنین بعضی افراد Asymptomatic هستند؛ به این معنا که علائم اساسی ظاهرا در آنها دیده نمی‌شود ولی این افراد نیز به گلوتن حساسیت دارند. پس از تشخیص بیماری سلیاک و تأیید آن، بیمار باید به طور کاملا جدی از یک رژیم غذایی بدون گلوتن برای تمام عمر پیروی کند.

 

چگونه مطمئن شویم که رژیم غذایی‌مان بدون گلوتن است

بایستی در مورد خرید مواد غذایی و تهیه غذا در مدرسه یا محل کار و غذایی که در رستوران‌ها یا مهمانی‌ها خورده می‌شود، بسیار دقت کنید.

همان‌طور که می‌دانید بیشتر غذاهای اصلی مانند گوشت، ماهی، تخم‌مرغ، سبزیجات، میوه و لبنیات، بدون گلوتن هستند. گلوتن فقط در گندم، جو و چاودار وجود دارد؛ بنابراین اجرای یک رژیم غذایی بدون گلوتن چندان هم مشکل نیست.با این حال حتما باید مراقب گلوتن پنهانی در صنعت مواد غذایی بود.

نکته مهم دیگر این است که غذای بدون گلوتن شما در محیط آلوده به گلوتن تهیه نشده باشد که آلوده به گلوتن شود؛ به عنوان مثال، خرید یک شیرینی بدون آرد گندم از قنادی معمولی که بیشتر محصولات آن دارای گلوتن و آرد گندم است یا خرید سیب‌زمینی سرخ کرده از بیرون که ممکن است در همان روغن، مواد گلوتن‌دار هم سرخ شده باشد.

از جمله نکات ظریف و قابل توجه در رژیم بدون گلوتن، توجه به این نکته است که برای خمیرهای مخصوص بازی باید دقت کرد که اطفال خمیر را در دهانشان نگذارند؛ چرا که این خمیر نیز دارای گلوتن است. وقتی که رژیم غذایی بدون گلوتن برای کودکان شروع می‌شود، آنها به‌تدریج به حالت‌ها و زندگی طبیعی برگشته و کودکی شاداب و سالم می‌شوند.

اطفال مبتلا به سلیاک هنگام ورود به جمع همسالان خود – در مدرسه یا مهد کودک – متوجه برخی تفاوت‌های خود با دیگران می‌شوند که در این حالت، بهتر است با آنها به طور باز و جدی درباره بیماری سلیاک و رژیم بدون گلوتن صحبت کنید؛ هم با خود آنها و هم با دوستان‌شان.

به کودکان خود آموزش دهید که رژیم غذایی بدون گلوتن آنها بسیار جدی است تا آنها قادر باشند در مدرسه، تولد دوستان‌شان و هر مکانی بیرون از خانه – که با شرایط خاص یا تعارف خوراکی روبه‌رو می‌شوند – آگاهی کامل داشته و بدانند که بهترین ناهار برای آنها، یک بسته غذای بدون گلوتن تهیه شده در خانه است.

بچه‌ها با توجه به فعالیت زیادی که دارند، انرژی زیادی مصرف می‌کنند و نیاز به مواد غذایی کامل دارند. بنابراین وقتی در سنین پایین متوجه سلیاک آنها شدید، بهتر است آنها را به روش جدید تغذیه بدون گلوتن عادت بدهید تا در سنین بالاتر، تغذیه بدون گلوتن برایشان یک عادت شده و راحت‌تر باشند. بچه‌ها بایستی حمایت و تشویق شوند تا از خوردن غذاهای بدون گلوتن لذت ببرند.

اگر فرزند شما قبل از تشخیص این بیماری، ناراحتی زیادی داشته باشد، ممکن است از خوردن بسیاری از غذاها اجتناب کند و لذت نبرد ولی والدین بایستی بسیار دقت کنند که رژیم غذایی دقیق و جدی را برای فرزندان‌شان رعایت کرده و به هیچ عنوان خوراکی‌های گلوتن‌دار به آنها ندهند. ( از همشهری آنلاین )

 

مطالب سفره خونه در مورد سلیاک

مطالب سفره خونه در مورد گلوتن

 

مدتیست که شماره تماس خانم و آقای لیل آبادی پاسخ نمیدهد . احتمالا مسافرت خارج از کشور هستند . کسانی که مایل به خرید آرد مخصوص بدون گلوتن هستند از انواع آردهای فاقد گلوتن ؛ " گلوسیک "استعلام کنند .

عرضه و فروش انواع آردهای فاقد گلوتن ؛ " گلوسیک "

 

 

طرز تهیه رب خانگی ( فاقد گلوتن )

نان تافتون خانگی با پودر نان فاقد گلوتن به 3 روش

رولت سوخاری نان تست ؛ فاقد گلوتن

چیزکیک بدون گلوتن

گیاه و دانه : آمارانت Amaranthus و Amaranth

دانه کینوا ؛ برنج اینکا یا خاویار گیاهی : Quinoa

کرپ ذرت ( نان تابه ای ) فاقد گلوتن برای مبتلایان به سلیاک

نان لواش ذرت : فاقد گلوتن برای مبتلایان به سلیاک

نان سه آرد فاقد گلوتن برای بیماران سلیاک

کیک اسفنجی ذرت فاقد گلوتن برای بیماران سلیاک

نان حجیم بدون گلوتن برای بیماران سلیاک

کیک هویج و بادام هندی

چیزکیک یا کیک پنیر خام گیاهخواران و بیماران سلیاک

نان برای خام گیاهخواران و بیماران سلیاک

شیرینی کتان بدون گلوتن برای بیماران سلیاک

شیرینی نان برنجی بدون گلوتن برای بیماران سلیاک

شیرینی نخودچی با سه آرد ( بدون گلوتن ) برای بیماران سلیاک

جایگزین بکینگ پودر فاقد گلوتن برای بیماران مبتلا به سلیاک

سیب زمینی بنفش Hawaiian Sweet Potato / Purple Potato

برنج وحشی و برنج سیاه Wild and black rice

جایگزین خمیرمایه فاقد گلوتن برای بیماران سلیاک

تذکر به بیماران سلیاک در مورد سس سویا

نان پر شده با مرغ و سس مایونز بدون گلوتن

موارد مجاز و ممنوع و مشکوک برای بیماران سلیاک

کالباس مخلوط مرغ و گوشت خانگی بدون گلوتن برای بیماران سلیاک

سوسیس بدون گلوتن برای بیماران سلیاک

همبرگر بدون گلوتن برای بیماران سلیاک

کالباس خانگی بدون گلوتن برای بیماران سلیاک

تولید کنندگان نان بدون گلوتن در ایران

گندم سیاه , راش گندم یا و Buckwheat grechka , Kasha

نان ذرت و برنج بدون گلوتن برای مبتلایان بیماری سلیاک

مروارید تاپیوکا یا ساگو نوعی نشاسته فرآوری شده topioca pearl