درگذشته های دور، مردان ، زنان وکودکان درخوردن غذا بسیاراسراف می کردند . علت آن هم نیاز آنها به انرژی بیشتر برای کشاورزی ، ساختن ساختمان و انجام کارهای روزانه ای بود که بیشتر آنها بسیار سخت بودند . با پیدا شدن ماشین که کارهای پرزحمت را برعهده گرفت ، زندگی ما تا اندازه زیادی ساده تر شد و به همین ترتیب تحرک انسانها درنتیجه نیاز به انرژی نیزکمتر شد .البته هرکس برای تأمین نیازهای خود به مواد مغذی ، باید از کلیه گروههای غذایی به مقدار معینی مصرف نماید ،


یه همین جهت کارشناسان تغذیه برای هریک از مواد غذایی در روز اندازه معینی را درنظرگرفته اند که به آن یک سروینگ یا یک پورسیون گفته می شود .در زیراندازه یک سروینگ یا پورسیون برای مواد غذایی اصلی داده شده است :

▪ گروه نان ، غلات ، برنج وماکارونی :
یک قطعه نان به وزن ۲۵ تا ۳۰ گرم غلات صبحانه آماده برای مصرف ، ۲/۱ فنجان برنج پخته ویا ماکارونی پخته .
▪ گروه سبزیجات :
یک فنجان برگ سبزیجات خام ( مانند اسفناج وغیره )، ۲/۱ فنجان سبزیجات دیگر پخته شده ویا خام خرد شده ، ۴/۳ فنجان آب سبزیجات .
▪ گروه میوه :
یک سیب ، موزیا پرتقال دراندازه متوسط ، ۲/۱ فنجان میوه خردشده ، پخته شده یاکنسروشده ، ۴/۳ فنجان آب میوه .
▪ گروه شیر ، ماست وپنیر:
یک فنجان شیر یاماست ، ۴۲ گرم پنیر طبیعی .
▪ گروه گوشت دام ، طیور وماهی ، حبوبات خشک ، تخم مرغ وآجیل :
۵۷تا۸۵ گرم گوشت دام ، طیور یا ماهی ، کم چربی وپخته شده ، ۲/۱ فنجان حبوبات خشک پخته شده یا یک تخم مرغ که برابر است با ۲۸ گرم گوشت کم چربی ، یک قاشق غذاخوری کره بادام زمینی یا ۳/۱ فنجان آجیل که اینها نیز برابر ۲۸ گرم گوشت محاسبه می کردند .

به کوشش Ashraf makhlooghat  

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn