1sdr430913

تعداد سروینگ های روزانه هر فرد بستگی به سن ، جنسیت و طرز زندگی وی دارد . برای سالم ماندن باید تغذیه سالم داشت ، که شامل سروینگ های روزانه معینی از پروتئین ، چربی ، کربوهیدرات ، املاح و ویتامین ها می باشد .

شما چگونه می توانید یک برنامه غذایی داشته باشید که همه موارد یادشده را در برداشته بگیرد ؟!

این پرسشی بود که تا مدتها ذهن محققان را به خود مشغول کرده بود . سرانجام درسال ۱۹۹۰ یک طرح گرافیکی هرمی شکل برای نشان دادن نیازهای غذایی روزانه توسط وزارت کشاورزی و وزارت بهداشت وخدمات انسانی آمریکا به طور مشترک تهیه شد که درآن نوع و میزان غذاهایی را که باید هرروزه بخوریم تا سالم بمانیم ، تعیین شده است : 1sdr430914
▪ در قاعده این هرم گروه غلات قرار دارند مانند : نان ، برنج و پاستاها ( ۶ تا ۱۱ سروینگ )
▪ دو قسمت بعدی که تقریبا به یک اندازه هستند ، گروه سبزیجات (  ۳تا ۵ سروینگ ) و گروه میوه ها ( ۲ تا ۴ سروینگ ) می باشند .
▪ پس از آن دو قسمت دیگر در اندازه مساوی وجود دارد شامل :
ـ گروه شیر ، ماست و پنیر ( ۲ تا ۳ سروینگ )
ـ گروه مرغ ، ماهی ، گوشت
ـ حبوبات
ـ تخم مرغ وآجیل ( ۲ تا ۳ سروینگ )
▪ دررأس هرم گروه چربیها ، روغن ها و شیرینی ها قراردارند که مصرف آنها فقط درمقادیر کم ( به انداره رأس هرم ) توصیه شده است .هرم راهنمای غذایی نکات عمده ای را درمورد نوع غذاهایی که هرروزانه باید خورد ،نشان می دهد و دستورالعملی متنوع و انعطاف پذیر است ، که به عنوان یک راهنمای عمومی به شما امکان می دهد رژیم غذایی سالم و مناسیی برای خودتان انتخاب نمائید . هرم راهنما ،خوردن غذاهای متنوع را ، که مواد مغذی مورد نیاز بدن شما را نیز تأمین می نمایند , توصیه می کند . هرم راهنما هم چنین توجه عموم رابه میزان کم مصرف چربی ها جلب می کند ، زیرا امروزه مردم بیش از اندازه تمایل به مصرف چربی و به خصوص چربی های اشباع شده پیدا کرده اند.

 

1sdr430915
هرم راهنما

توصیه می شود این هرم برای بچه ها در مدرسه توضیح داده شود تا آنها از سنین کم روش تغذیه صحیح و خوب را بیاموزند . این راهنمای غذایی برای تغذیه افراد با بیش از دو سال سن تهیه شده است. همانطور که ملاحظه می کنید هرم راهنمای غذایی محدوده ای از تعدادی سروینگ برای هرگروه غذایی در نظرگرفته است . تعداد پرس ها و سروینگ ها بستگی دارد به مقدار انرژی که شخص نیاز دارد و مقدار انرژی مورد نیاز به نوبه خود بستگی دارد به سن ، جنس ، اندازه و فعالیتهای شخص .

به کوشش

Ashraf makhlooghat

نيازهاي تغذيه اي در سنين مدرسه

نکاتی در باره ی تغذیه کودکان سنین مدرسه

اهمیت تغذیه کودکان ونوجوانان در دبستان و دبیرستان

تغذیه مدرسه و تزیین و ایده های میان وعده و ناهار کودکان

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn