جستجوی هوشمند

آمار Alexa


Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/stories/1tirmah/1abeyran5.jpg'
There was a problem loading image 'images/stories/1tirmah/1abeyran5.jpg'

1abeyran5

پلو بلغور گوده با خورش بادنجان

در اوز فارس هم به پلوی بلغور گوده میگن و با خورش بادمجون میخورن . بلغور به گندم نیمکوب گفته میشود که از جو و گندم قابل تهیه ست . در ترکیه بلغور قبلا پخته میشود . سه نوع بلغور وجود دارد : برای دلمه یا کوفته و برای شله یا آش و برای پلو که نوع پلویی تقریبا درشت تر و نوع دلمه ای ریز تر است . در آذربایجان یارما گفته میشه ولی نپخته ست .در جنوب  للک یا گمنه و در لرستان  پلت گفته میشود  .

این غذا پلوی بلغور گندم است که مانند تماته پلو یا چکدیرمه و یا استنبولی پلو یا دمی گوجه ی ما ایرانی ها قابل تهیه است . پیازداغ و سیر و فلفل سبز و مقداری گشنیز خرد شده با روغن تفت داده و بلغور خیس کرده اضافه و نمک و فلفل و ادویه و پوره گوجه و یا رب گوجه و  عصاره مرغ گوشت افزوده و کته یا دمی تهیه میشود .
در ترکیه به نوع ریز دانه آن köftelik bulgur یا بلغور کوفته ای و به نوع درشت آن pilavlık bulgur بلغور پلویی میگویند .در امریکا 4 نوع آن را یافت . در هند خصوصا در شمال هند به بلغور Dalia / daliya گفته میشود که در غذاها هم ساده و هم با شیر به صورت شیرین تهیه میشود .
در کشورهای عربی عمدتا در مراکش و تونش و لیبی و موریتانی و الجزیره و نوعی از بلغور از گندم دروم تهیه میشود که به Couscous  کوسکوس موسوم است و به خاطر رنگ دانه گندم دروم , بلغور آنهم زرد رنگ است .
در استان مرکزی و ملایر و .... palte یا بلغور جوشانده را با برنج مخلوط کرده و دمی تهیه میکنند . آن را با آب ( یا عصاره مرغ ) کاملا پخته و سپس شله آنرا با کشک و گل پونه ( بنفش ) تزیین کرده و سرو میکنند .
در مراغه هم  تندیر آشی که در واقع نوعی پلوست که  تندیر پلو هم بهش گفته میشه ، درست میکنند و خیلی خوشمزه است .یه نوع غذا هم توی بوشهر با بلغور گندم در ست میشه به اسم ل لک یا گمنه lelak-gemneh
لرهاى استان خوزستان به بلغور گندم ، گمنه مي گويند .
ما هم در  سیرجان گندم های خرد شده رو با شیر گوسفند میپزیم و بعد از چند ساعت دم دادن دونه های  گندم رو از هم جدا میکنیم و زیر نور آفتاب خشک میکنیم.از دونه های خشک شده زمستون یه جور سوپ با زیره و سیاهدونه درست میکنند که به اون  بلغور شیر میگن.به  کوردی  ساوار و در خراسان  ساوری گغته میشود .

https://www.instagram.com/sofrehkhune/

 

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


ورود اعضای ویژه VIP

عضویت در خبرنامه

آخرین های پورتال

مشترک سایت با RSS

feed-image Feed Entries