c545

ساندویچ کلاب Club sandwich یا clubhouse sandwich به انواعی از ساندویچ ها گفته میشود که با نان تست معمولا در دو طبقه با 3 لایه نان برشته و تست شده تهیه میشود و میان آن از پنیر و مواد پروتئینی و سبزیجات و تخم مرغ و سس و ... مالیده میشود و اگر میان آن انباشته شده باشد با چنگال اردوور و یا سیخ های مینیاتوری اردوور چوبی و پلاستیکی بهم متصل میشود . این ساندویچ ها را هم سرد و هم به صورت گرم و تنوری و یا گریل و داخل ساندویچ ساز یا ساندویچ میکر نیز تهیه می کنند و گاهی به صورت مثلثی هم برش زده میشود . 

c634

این ساندویچ ها در ابتدا در کلوپ های بازی در Saratoga Springs, New York, gambling club در اواخر قرن 19 ابداع شد و رواج پیدا کرد زیرا افراد مشغول بازی بودند و فرصت خوردن نداشتند و این غذا مانند اکثر غذاهای امریکایی به سرعت تهیه و سریع خورده میشد . محتویات اوریژینال آن با  گوشت بوقلمون و بیکن و کاهو و گوجه فرنگی و مایونز تهیه و سپس سرو میشده است .

c897676

امروزه تست های کلاب از رست بیف و جوجه و پنیر ورقه و محتویات و سبزیجات دیگر و سس خردل و خردل مخلوط عسلی نیز تهیه میشود .این ساندویچ به طور معمول با سالاد کلم Coleslaw و یا سالاد سیب زمینی  یا سالاد سیب زمینی‌ آلمانی‌ 

c94t

و یا با یک نوع ترشیجات و شوریجات سرو میشود .

coltrt433

گاهی هم این مواد فقط تا سطح تزیین کلاب تنزل میکنند و در تهیه آن در بین مواد بکار میروند .

c-09865

اگر این ساندویچ کلاب با سالاد های نامبرده سرو نشوند حتما با یک پرس سیب زمینی  Chips بریتانیایی نکمیل میشود . در حال حاضر رستوران ها زنجیره ای Blimpie and Subway در حال عرضه و فروش انواع مختلف این نوع ساندویچ و انواع دیگری با نانهای غیر تست و کشیده و ساندویچی با همین سبک هستند . یک ساندویچ کلاب اگر در اندازه و قطع ریز و مینیاتوری تهیه شود میتواند در شمار فینگر فودها  قرار گیرد .

 

انواع ساندویچ های نان تست یا کلاب


سالاد سیب زمینی با کاپاریس ( خیار کبار یا کوار )

سالاد سیب زمینی و عدس با سبزیجات

سالاد سیب زمینی با شوید و گردو و کشمش

سالاد سیب زمینی با ماست

سالاد یونانی

املت لقمه میکری با ساندویچ میکر

تست فرانسوی دولایه با ژآمبون برای عصرانه

تست فرانسوی دولایه برای صبحانه

نان تست دارچینی

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn