1a3dfrt9

شستشوی صحیح میوه و کاهو و سبزیحات

شستن میوه ها و سبزیجات توجه و دقت بیشتری را میطلبد . خصوصا سبزیجات که روی خاک پرورش یافته اند . بارها روش شستشو رو یادآوری کرده ایم اما بعضی از دوستان بخاطر از بین رفتن کیفیت میوه و سبزی از استفاده ی محلول های گندزدا یا ضدعفونی کننده امتناع میکنند و سرکه و نمک را بکار میبرند . اما درست بهمین دلیل شیوع بیماریها سرعت پیدا میکند و بین مردم پخش میشود .

شستشو دو مرحله اساسی دارد :
1 _ مهمترین مرحله ؛ برای از بین بردن کیست های انگلی روی میوه و سبزیجات حتما باید چند قطره از مایع ظرفشویی استفاده کنیم و آنها را داخل محلول محتوی مایع ظرفشویی خیس کنیم تا کیست ها لیز شده و جدا شوند . به ازای هر لیتر سه تا پنج قطره مایع ظرفشویی را در آب تکان داده تا کف کند و بعد حدود 15 تا 20 دقیقه بماند . سپس چند بار آبکشی شود . این کیست های انگلی ایجاد بیماری میکند و معالجه آن بسیار سخت است .توت فرنگی عامل مهم ابتلا به کیست انگلی است .در موردش گفتگو خواهیم کرد .
.
2 _ بعد برای از بین بردن میکروب ها سبزی و کاهو رو باید داخل محلول گندزدا و ضدعفونی کننده و آب که میزان مصرف و زمانش روی بسته بندی نوشته شده ؛ خیس کنیم و بعد چندبار آبکشی کنیم .
نمک و سرکه برای شستشو و ضدعفونی کردن سبزی و کاهو کافی نیستند .
ترویج بهداشت صحیح در جامعه فقط با اجرای توصیه های بهداشتی توسط خانواده ها امکان پذیر است .به سلامت و تندرستی فرزندان مون بیندیشیم .

https://www.instagram.com/sofrehkhune/

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn