barbi1

کیک عروسکی

نکات مربوط به خامه و زدن و فرم دادن آن در سفره خونه

اصولا فرم دادن به خامه خیلی آسونه به شرطی که نکات رو رعایت کنید . من با مخلوط خامه طبیعی و خامه غیر لبنی شانتی شیرین شده خامه فرم گرفته رو تهیه میکنم که هم خوشمزه تره و هم کیفیت بهتری داره و هم کاملا غیر لبنی هم نیست و مزه بهتری به کیک ها و رولت های تر میده . ابتدا بهتره با رعایت دستورهای زیر خامه طبیعی رو فرم بدیم بعد خامه غیر لبنی شیرین شده رو فرم بدیم که اسانس هم داره  . شما اگر تازه کار هستید به نظرم بهتره با خامه غیرلبنی شانتی:  خامه آماده کیک شانتی پک یا همون از خامه با پودر خامه گیاهی شروع کنید زیرا به نظرن داخلش علاوه بر پودر شکر قنادی و اسانس استابیلایزر stabilizer  هم داره که بهش قوام بده و درنتیجه یک تقلب عالی برای مبتدی ها محسوب میشه .

 

پودر شکر نرم قنادی برای آیسیتگ

 

کیک گردان یا پایه گردان کیک

فرم دادن سریعتر خامه

فرم دادن سریع به خامه 1

برای زدن خامه

فرم دادن سریع به خامه 2

زیر ظرف خامه هنگام زدن و فرم دادن

فرم دادن یعنی که خامه رو با کمی پودر شکر نرم قنادی برای آیسیتگ از حالت سنگین به حالت سبک در بیاریم که بتونیم روی کیک ها و وسط رولت ها رو پوشش بدیم و یا با قیف و ماسوره قنادی بهش شکل بدیم و کیک رو تزیین کنیم . وقتی خامه سنگین باشه نمیتونیم اینکار رو بکنیم حتی برای روی دسرهای نمیشه ازش استفاده کنیم . با چند بار تمرین نتیجه کار عالی میشه . برای رنگ کردن خامه میتوان از رنگ مجاز خوراکی استفاده کرد و به نکات و موارد اضافه کردن رنگ به خامه دقت کرد .

ضمنا برای تثبیت یا stabilize کردن خامه میتونید از  پودر آگار آگار در خامه   استفاده کنید . نکاتی در مورد آگار آگار 2

کرم رویال شماره یک

کرم رویال شماره دو

کرم پنیرخامه ای ( کرم چیز آیسینگ )

روکش کردن کیک با کرم و خامه و گاناش و ...

کرم کره ای برای روکش کیک

گاناش شکلاتی با کره

کرم آیسینگ شکلاتی

فرق بین فراستینگ و آیسینگ Frosting , Icing

کیک جنگل سیاه

قیف برزنتی خامه

پودر خامه غیر لبنی

1shanti

خامه شانتی ( غیر لبنی با منشا گیاهی )

عکس خامه شانتی پک که در بسته بنید آبی و صورتی هم موجود است .

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn