جستجوی هوشمند

آمار Alexa


Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/stories/BARAN_1/1abeyran33.jpg'
There was a problem loading image 'images/stories/BARAN_1/1abeyran33.jpg'
There was a problem loading image 'images/stories/BARAN_1/1abeyran34.jpg'
There was a problem loading image 'images/stories/BARAN_1/1abeyran34.jpg'

1abeyran33

خیارشور خانگی سه روزه 
خیارشور ما امروز آماده شد و جاتون خالی افتتاح کردیم . علت زود رسیدنش ، ریختن آب نمک  داغ بود . از محاسن آب نمک داغ اینه که خیارشور هم زود میرسه و هم خیلی☝ خوشرنگ میشه .از مقدار نمک و سرکه سوال کرده بودید : هر یک لیتر آب دو ق غ نمک بدون ید لازم داره .ید طعم و مزه ی خیارشور رو عوض میکنه . 

1abeyran34

هر چهار لیتر آب نمک مقدار یک لیوان سرکه میخواد . اما من مقدار سرکه رو کمتر میریزم و وقتی توش سرکه بریزیم ، نمکش رو کمی بیشتر اضافه میکنم . ☝ ضمنا با عصاره کرفس خیارشور بسیار بسیار خوشمزه تر میشه . یعنی قابل مقایسه با آب نمک نیست .خیارشور هم جزء خوراکی های مانده بشمار میاد که باید مصرفش محدود باشه . ترشی ها هم همچنین .نمک و سرکه رو محدود کنیم در عوض سالاد و سبزیجات تازه و لیموترش و نارنج و ترب و پیاز رو بیشتر مصرف کنیم . .
برای آب خیارشور قبلا تهیه عصاره ی کرفس رو آموزش دادیم که بسیار معطر و خوشمزه ست در آذربایجان با عصاره کروز و کرفس "شور مخلوط " هم درست میکنند . اما با آب نمک خالص و نیز با آب نمک بعلاوه سرکه هم میتوان خیارشور انداخت . دستور عینا همین است ولی میتوانیم به جای عصاره کرفس از آب و نمک و یک لیوان سرکه برای هر پنج لیتر آب نمک استفاده میکنیم ( سلیقه ایه ) و سرکه را با آبنمک میجوشانیم و تا هنوز داغ است روی خیارها میریزیم که رنگ خیارشورها قشنگتر شود .
خیارهای یکدست و نازک و قلمی و تازه رو انتخاب میکنیم . سیر و ترخون حتمی ولی سبزیجات دیگر مانند نعنا و شوید و مرزه اختیاریست . فلفل هم که دیگر حتمی ست . ادویه ی خاص خیارشور ؛ دانه فلفل سیاه و تخم گشنیز است . بعضیها برگ موی تر و تازه و ریز هم داخل خیارشور بین خیارها قرار میدهند .از مواد و خیارها لایه لایه داخل شیشه استریل قراد میدهیم . ادویه و فلفل و تخم گشنیز هم میریزیم . 

https://www.instagram.com/sofrehkhune/

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


ورود اعضای ویژه VIP

عضویت در خبرنامه

آخرین های پورتال

مشترک سایت با RSS

feed-image Feed Entries