tart_dough

مواد لازم :

3 پیمانه آرد همه منظوره

نمک کمی

12 ق غ کره خنک

2 عدد تخم مرغ

3 تا 4 ق غ آب یخ

وردنه

مواد لازم و اساسی در تهیه تارت

رمز و راز تهیه یک تارت خوب و حرفه ای

طرز تهیه :

ابتدا آرد و نمک را مخلوط و الک کنید .کره را کم کم و تکه تکه اضافه کنید .

savory-tart-dough-prep-1

میتوانید همه مراحل را داخل دستگاه فود پروسسور انجام دهید . سپس تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه کنید  و اب سرد را نیز بیافزایید و خمیر باید نرم و یکدست شود .

savory-tart-dough-prep-2

سپس خمیر را با وردنه روی سطحی صاف باز کنید و روی قالب پهن کنید اندازه  ضخامت خمیر تارت رعایت شود و اطراف خمیر را برش دهید .

savory-tart-dough-prep-3

با چنگال روی خمیر سوراخ ایجاد کنید . خمیر را داخل یخچال استراحت دهید . زمان استراحت خمیر تارت را نیز رعایت نمایید .

savory-tart-dough-prep-4

میتوانید خمیر را داخل قالب های کوچک تارتلت قرار دهید :

6455445

سپس داخل این تارت را با کاغذ آشپزی یا فویل بپوشانید و مقداری لوبیای خشک بریزید که سنگین شود و کف خمیر پف نکند و بالا نیاید . با این کار خمیر برشته و تیره نخواهد شد .

blindbaking2

حرارت را روی 200 درجه سانتگراد تنظیم کرده و در پنجره وسط قرار دهید و به مدت حدود 20 دقیقه بپزید  . سپس فویل و حبوبات را بردارید . اجازه دهید تارت خنک شود .

blindbaking4-300x412

این خمیر آماده است تا با مواد دلخواه مانند سالاد

098668

و دسر و میوه و ژله و ... خامه و سس تافی و .. پر شود و در یخچال قرار گیرد و سپس سرو شود . اگر از قبل تصمیم دارید این تارت را به مصرف شیرینی برسانید میتوانید چند قاشق شکر نرم و آسیاب شده نیز به اب اضافه کنید تا مره خمیر شیرین باشد . در غیر اینصورت این خمیر و تارت غیر شیرین را میتواند برای انواع غذاها و پیش غذاها و سالاد ها استفاده کرد .

خمیر شیرین برای تارت شیرینی

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn