apricot1

 

تتین لقمه ای زرد آلو و عناب و پسته

 

ایده ای مناسب برای شب یلدا

 

مواد لازم برای تهیه خمیر 18 عدد شیرینی رزت زردآلو و عناب و پسته :

518 گرم آرد

280 گرم شیر در دمای اتاق

54 گرم شکر قهوه ای

1 عدد تخم مرغ درشت در دمای اتاق

10 گرم خمیرمایه فوری Yeast

10 گرم نمک

چند ق غ شیره انگور

وانیل شکری نصف ق چ

78 گرم کره یا کره گیاهی مارگارین بدون نمک

مواد داخل خمیر :

70 گرم شکر معمولی

65 گرم  شکر قهوه ای

نصف ق چ دارچین

نصف ق چ پودر هل

80 گرم برگه زرد الوی خرد شده و نرم

عناب نرم و خیس خورده و بدون هسته خرد شده یک پیمانه

60 گرم پسته ریز خرد شده

مواد رویه شیرینی :

18 گرم کره 

18 گرم شکر قهوه ای

18گرم زردآلوی خرد و زیر شده

18 گرم عناب خرد شده و بدون هسته و نرم

90 گرم پسته خرد شده

اسپری روغن جدا کننده برای قالب شیرینی

طرز تهیه :

در یک کاسه به غیر از کره تمامی مواد لازم برای تهیه خمیر را با هم مخلوط کنید . در انتها کره را نیز مخلوط کنید تا یکدست شود .اکنون خمیر را به کاسه ای که از قبل چرب کردید منتقل کنید و روی آن را بپوشانید و به مدت 2 ساعت در دمای اتاق معمولی قرار دهید .  پس از دوساعت خمیر را داخل نایلون در یخچال قرار دهید تا حدود 8 الی 12 ساعت بماند .

mini_tetin

قبل از بیرون آوردن خمیر از یخچال قالب مافین را اسپری روغن  چرب کرده و آرد بپاشید  .کمی کره داخل هر قالب مافین بریزید و با قاشق مقداری از شکر قهوه ای و شیره انگور بریزید . کمی پسته بپاشید و مقداری برگه زردآلوی خرد شده و عناب خرد شده یا ( کشمش ) روی آن بریزید و فشار دهید . این میوه ها و شکر قرار است پس از اتمام پخت روی شیرینی که واژگون خواهد شد , قرار گیرد .فر را از قبل روشن و روی حرارت 180 درجه تنظیم کنید . خمیر را روی سطح ارد پاشیده شده قرار داده و یه صورت نوارهایی که قابل مونتاژ کردن داخل قالب مافین باشد برش بزنید . کمی با قلم موی سیلیکونی روی خمیر ها آب بمالید سپس از مواد میانی خمیر داخل نوار ها بریزید و رول کنید و داخل قالب قرار دهید . میتوانید یک رول بزرگ و کامل تهیه کنید و سپس برش بزنید و از آن رول های کوچک بریده و داخل قالب قرار دهید . کمی فشار دهید . سپس روی آن را پوشانده و در دمای معمولی اتاق مدت 60 تا 90 دقیقه استراحت دهید .

shaped

سپس در پنجره وسط فر به مدت 25 تا 30 دقیقه تا زمانیکه رویه آن طلایی شود بپزید . سپس از فر خارج کرده و اجازه دهید کمی خنک شود که ریخت آنها بهم نریزید و از دورن قالب بیرون آورید . و تا قبل از اینکه کاملا سرد و سفت شود میتوانید سرو کنید . اگر این شیرینی را در یخچال نگهداری خواهید کرد قبل از مصرف حتما مدتی بیرون بگذارید که حالت برگه ها خشک و سفت نباشد .

322332

نکته : میتوان از کشمش بیدانه و گردو خرد شده نیز استفاده کرد . عناب خشک را باید از قبل خیس کرد تا نرم شود .

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn