1sewew

مواد لازم :

یک کیلو گیلاس صورتی و زرد یا گیلاس سرخ مشهدی

شکر 70 گرم

وانیل شکری 1/4 ق چ

آب لیموترش تازه 2 ق غ

در صورت تمایل خلال پسته سبز و تازه یا خلال بادام

طرز تهیه : ابتدا گیلاس ها را دم گرفته و بشویید . هسته گیلاس ها را بیرون آورید .لابلای آنها شکر اندازه گرفته را بپاشید . در همان ظرف در یخچال قرار دهید تا یکروز بماند . روز بعد روی حرارت قرار دهید تا بجوش آمده و گیلاس ها بپزد . وانیل شکری را اضافه کنید و اجازه دهید تا شهد قوام بگیرد .

1asewew4

در انتها آب لیموترش و خلال پسته را داخل مربا بریزید و وقتی یک جوش زد بردارید و کنار بگذارید تا کاملا سرد شود . بعد از سرد شدن داخل یخچال قرار دهید . بعد در شیشه های استریل ریخته و در آن را بسته در جای خنک یا یخچال قرار دهید .

نکته : با یک هسته گیر میتوان هسته ها را بیرون اورد . اگر هسته گیر ندارید , با استفاده از ته یک سنجاق قفلی بسته از قسمت سوراخ سر گیلاس فرو کرده و سنجاق را به نرمی بچرخانید و در همین حال به ارامی و نرمی با کمی فشار هسته از گوشت بافت داخل گیلاس جدا میشود و سپس با قسمت گرد ته سنجاق قفلی هسته را ارام بیرون بیاورید . برای هر یک کیلو گیلاس 70 گرم شکر معمولا کافیست . میتوانید گیلاس ها را با هسته بپزید و سپس از آن برای سرو با چای عصرانه  استفاده کنید . عکسها از نت

نکته : اگر خلال پسته تازه در دسترس ندارید , خلال ها پسته خشک را مدتی حدود 2 ساعت داخل آب خیس کنید تا کاملا نرم و تازه شوند و سپس در آخر به مربا اضافه کنید تا کمی بجوشد  . البته وجود آن ضروری هم نیست ولی مربای شما خیلی زیبا و مجلسی خواهد شد . 

نکات لازم برای  شهد یا شربت بار برای مرباها و کیک ها و تهیه شیرینی ها

مواد کپک زده روی مربا و آبلیمو و آبغوره و رب گوجه فرنگی

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn