1abellehellene3

مواد لازم :

شاهتوت تازه

شکر دو برابر وزن شاتوت

آبلیمو ترش نصف قاشق غ

وانیل شکری نصف ق چ

خواص مفید توت و شاتوت ( شاه توت )

 

1shatoot2_copy

طرز تهیه : شاتوت نیاز به آب ندارد و مانند توت فرنگی تهیه میشود . ضمنا برای اینکه رنگ شاتوت و شکل آن از بین نرود آن را زیاد نمی پزیم . مقدار شکر دستور را را لا به لای شاتوت می پاشیم و ظرف را یک شبانه روز در یخچال قرار دهید تا شکر به خورد شاتوت برود و میوه ها آب بیندازد. روز بعد آن را از یخچال بیرون آورده و روی حرارت قرار داده تا به جوش آید . با کفگیر مرتبا کف روی آن را میگیریم و طی مدت کوتاه شاتوت را در شربت می پزیم .

1shatoot1_copy

مدت پخت باید به اندازه ای باشد که هر شاتوت شکل خود را بخوبی حفظ کرده باشد . میوه ها نباید له شوند . مقداری از شربت مربا را برداشته و وانیل شکری را به آن شربت اضافه کرده و مخلوط میکنیم و مجددا داخل مربا میریزیم .  آبلیمو ترش را نیز در این مرحله میتوان اضافه کرد . سپس از روی حرارت بر می داریم .  مربا را در همان ظرف نگه میداریم تا کاملا خنک شود . سپس در شیشه های استریل مربوطه ریخته و در جای خنک نگه میداریم . این مربا بعنوان دسر روی شیرینی ها و بستنی و فرنی و شیر برنج و سوربت و تزیین کیک ها مصرف زیادی دارد . 

بستنی یخمک شاتوت ( سوربت )

سوربت یا بستنی یخمک شاتوتی

بستنی موزی با شاتوت برای گیاهخواران

تزیین قطعات یخ با میوه گیلاس و آلبالو و شاتوت

سوفله لیمو و تمشک

لاوا کیک یا کیک پودینگ شکلاتی Chocolate Lava Cakes

چیز کیک نارگیلی شاتوت

اسموتی شاتوت و پرتقال

بستنی شاتوتی یا بستنی ایتالیایی

بستنی شاتوتی با ماست
مارمالاد توت قرمز یا شاتوت

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn