1a3dfrt6

مربای فانتزی گل ترب turnip  roses jam

مواد لازم :

یک کیلو ترب بلند و صاف 

آب یک لیتر

آهک یک پیمانه

شکر 7 پیمانه

عرق هل کمی

گلاب کمی

خلال پسته

خلال دندان نازک و کوچک به اندازه تعداد گلها

طرز تهیه : ترب ها رو بشورین و پوستش رو بتراشین و با دستگاه چیپس کن از درازا نازک ورقه کنین . حدود 4 ساعت داخل آب نمک بذارین تا نرم و نازک بشن و قابلیت تا کردن پیدا کنن .پس از نرم شدن هر ورقه ترب رو ابتدا از سر پهن تر لوله کنین تا غنچه درست بشه و بعد ادامه ورقه را پیچ بدین و دور لوله یا غنچه بتابین تا گلبرگ درست بشه . دوباره یک پیچ دیگه بدین و اگه لازم باشه دوباره پیچ بدین تا به انتهای ورقه برسین . حالا  انتهای ورقه رو با خلال دندان به بدنه گل رزی که به دست اومده وصل کنین .به همین ترتیب همه گلها رو درست کنین . حالا این گلها رو چند ساعت داخل داخل آب ساده بذارین و آبش رو هم عوض کنین تا شوری اونها بره . بعد آهک و آب رو مخلوط کنین و صاف کنین و گلبرگهای هویج رو تا 10 الی 12 ساعت در آب آهک بذارین .بعد بازهم داخل آب سرد بذارین .بعد  داخل قابلمه آب بذارین  تا بجوشه و گلبرگ ها رو داخل آب بریزین و چند دقیقه جوشانده و سپس آبکشی کنین . حالا شکر و آب و عرق هل و گلاب رو مخلوط  کرده و شهد رو روی حرارت ملایم بجوشانین . گلبرگ ها رو داخلش بریزین و کمی که جوش زد و قوام اومد ( ترب زود می پزه ) بردارین و بذارین سرد بشه . بعد با همون شهد توی یخچال نگهداری کنین تا شهد به خورد گلبرگهای ترب بره . بعد در ظرف مربا ریخته و در یخچال نگهداری کنین .  از کدو و هویج و نرگسی و گزر و ... میتونید به همین روش گل درست کنین .
نکته : روش نگهداری این مربا برای مدت طولانی داخل یخچال است .آب آهک باعث ایجاد تردی در بافت هویج میشه و زیر دندون صدا میده که برای مربایی مانند هویج و کدو و ترب و ... خیلی خوشاینده . .

https://www.instagram.com/sofrehkhune/

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn