مواد لازم :
پودر ژله در رنگ های مختلف
پودر ژله روشن مثل آناناس برای پایه این ژله
شیر و یا ماست ( یک پیمانه )

طرز تهیه : این ژله رو به دو روش میشه تهیه کرد .: 1 - ژله های رنگارنگ رو در قالب های کم عمق با آب کمتری ( به جای یک پیمانه آب جوش + یک پیمانه آب سرد - هرکدام رو یک چهارم آب کمتر میریزیم . یعنی آب جوش سه چهارم پیمانه و آب سرد هم سه چهارم پیمانه ) تهیه میکنیم تا بتوانیم بعدا به اندازه مکعب های کوچیک بریم و آب کمتر باعث میشه که شکل شون بهتر حفظ بشه . سپس درهم و قاطی داخل قالب مورد نظر می ریزیم و قالب رو به تکونی میدیم . البته برای اینکه ژله کاملا بدون مشکل از داخل قالب دربیاد مانند همیشه ابتدا داخل قالب خالی کمی آب ریخته و بیرون میریزیم و بعد اون رو خالی و خیس داخل فریز قرار میدیم تا یخ بزنه ( میتونیم به جاش قالب رو چرب کنیم که اینکار برای اونایی که تازه کارن راحت تر و مطمئن تره ) . بعد که خرده ژله ها رو توش ریختیم و تکون دادیم ... مایع ژله ای که آماده شده ( این مایه نباید گرم و یا داغ باشه وگرنه باعث از دست دادن شکل خرده ژله ها میشه ) داخلش میریزیم . برای تهیه ژله پایه که بین این ژله های رنگارنگ باید ریخته بشه معمولا ژله آناناس یا ژله ای با رنگ کاملا روشن نیاز داریم که ژله های خرد شده داخلش کاملا نمایان بشه . در این موارد استفاده از ماست یا شیر بسیار ژله روشن و یکدستی به ما میده ... یک پاکت ژله رو با نصف مقدار معمول آب جوش ( به جای یک پیمانه همیشگی ) مخلوط و حل میکنیم و سپس وقتی سرد شد ماست هم زده رو که مقدارش سه چهارم پیمانه است ( به جای یک پیمانه کامل ماست و یا آب ) مخلوط میکنیم . و داخل جا یخی قرار میدیم ولی مراقبیم که یخ نزنه . از خامه فرم گرفته و میوه جات برای تزیین استفاده میکنیم .. برای سرو این ژله میشه هم برش های گرد و مکعبی زد و هم برش های حلقه ای مانند کالباس و هم تکه تکه با قاشق داخل ظرف کشید( البته آخری برای موقعیست که ژله خوب نگرفته و محکم نیست ! ) .

نکات :
این روش تهیه ، به شما ژله ای میده که تمام خرده ژله های داخلش در تمام قسمت های ژله پخش هستن و از تمام جهات و بیرون ژله هم دیده میشن .

اطلاعات مفید در مورد ژله و پودر و ورق ژلاتین و پودر آگارآگار در سفره خونه

ژله با گل تزریقی

ژله ها

ژله با گل تزریقی به شکل قلب

1 ژله مروارید یا ژله خاویار
2 ژله هلو و ماست
3 ژله ستاره ای رنگی امریکایی
4 ژله انگوری تزیینی
5 ژله هندوانه ای
6 ژله بستنی شکو کوکی
7 ژله شیر شکلات
8 ژله بستنی انگوری
9 روبان های ژله یی!
10 ژله شطرنجی
11 شارلوت ژله ای
12 بادکنک های ژله یی!
13 ژله باقلوایی
14 ژله ی پروانه ای
15 ژله طبقه ای شیر و هات چاکلت
16 ژله با گل تزریقی
17 ژله توتی فروتی
18 ژله رز سیب
19 ژله آکواریم وارونه
20 ژله تخم مرغی
21 ژله میوه ای
22 ژله سه رنگ خامه و توت فرنگی
23 ژله رولتی (فرفره ای)
24 ژله بستنی آبی
25 ژله رنگین کمان
26 ژله با تزیین گل خوراکی
27 ژله موزائیکی یا ژله خرده شیشه
28 کرم ژله دو رنگ با توت فرنگی
29 کرم ژله پرتقالی
30 ژله با تزیین درخت کریسمس

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn