1albaloo1 copyمربای آلبالو

مواد لازم :

مربای آلبالو

آلبالو 1 کیلوگرم  

شکر 1 کیلوگرم  

آبلیمو 1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه : دم آلبالوها را بگیرید ، آنها را شسته و هسته ها را طوری جدا کنید که آلبالوها له نشوند ؛ شکر را لای آلبالوها بریزید و بگذارید البالوها یک روز در یخچال بمانند تا به آب بیندازد .روز بعد مواد را روی حرارت متوسط قرار داده و پس از اینکه 10 دقیقه جوشید ؛  آلبالوها را از آب ان جدا کنید و آبلیمو را اضافه کنید و  بگذارید تا شربت قوام بیاید سپس آلبالوها را به شربت قوام آمده اضافه نمایید . دقت کنید اگر آلبالو زیاد بجوشد رنگ خود را از دست داده و له میشود ، به این دلیل آلبالوها را از شربت ان جدا کنید ، اگر آب آلبالو زیاد بود میتوانید بعنوان شیره شربت از آن استفاده کنید .

1albaloo4

نکته : هیچگاه از قاشقی که خوب تمیز نشده برای هم زدن مربا استفاده نکنید چون موجب میشود مربا زود کپک بزند.نشانه قوام آمدن مربا : مقداری از شربت را در قاشقی بریزد ، اگر شیره پس از خنک شدن سریع از قاشق نریخت یعنی که شربتش قوام آمده است.دلیل کپک زدن مربا : شکر آن کم باشد ، قوام نیامده باشد ، کاملا پخته نشده باشد.دلیل شکرک زدن مربا : این حالت معمولاً در مرباها و شیره ها دیده می‌شود ، وقتی مربا یا شیره بیش از حد بجوشد یا آنکه شیرینی آن کم باشد شکرک می‌زند و برای رفع آن باید در شربت یا مربا کمی آب جوش و مقداری آبلیمو اضافه کنید و بگذارید چند جوش بزند تا شکرک ان از بین برود.

هرچه آلبالو نارس تر باشد رنگ شربت آن خوشرنگ تر است .

مارمالاد یا مارملاد » پس از اینکه ده دقیقه آلبالو های آب انداخته را جوشاندید :

ظرف آلبالو را از روی حرارت بردارید. کمی که خنک شد، آن را در مخلوط کن بریزید و به صورت پوره درآورید. اکنون دوباره روی حرارت قرار دهید تا غلیظ شود. در این زمان 5 گرم یا حدود دو ورق ژلاتین را به مدت دو دقیقه در آب سرد خیس کنید. از آب بیرون آورید و به همراه وانیل به آلبالو بیفزایید. پس از یک دقیقه از روی حرارت بردارید تا خنک شود و در شیشه استریلیزه بریزد.

نکته  : مارمالاد بهتر است در ظرفی از جنس مس سفید‌ شده، فولاد زنگ نزن و یا در ظرف لعابی پخته شود. در زمان پخت مارمالاد کف روی آن را بگیرید.د اگر مارمالاد را در شیشه استریلیزه بریزید، می توانید آن را تا یکسال در یخچال نگه‌ دارید.

مربا ، ژله, کرم, مارمالاد در سفره خونه

  مربای گیلاس عصرانه با هسته
2 مربای گیلاس با خلال بادام و پسته
3 مربای گوجه فرنگی مینیاتوری یا گیلاسی Cherry Tomato Jam

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn