pamelo_jam0

 

28 شهریور مصادف با اول ذوالقعده : ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها و روز دختران مبارک باد

 

دستور اختصاصی سفره خونه برای تبریک به مناسبت روز دختران


مواد لازم :

پوست میوه بالنگ یا ترنج تازه

شکر دو برابر وزن پوست آماده میوه ( یا بسته به تمایل شما به شیرینی : شکر دوبرابر و نیم )

هل چند دانه

میخک چند دانه

آهک چند قاشق غ

طرز تهیه :

ترنج یا بالنگ میوه ایست از تیره مرکبات یا پوست بسیار ضخیم که وقتی رسیده باشه معمولا سبز و لیمویی روشن میشه . گوشتش هم لیمویی روشن و صورتی کمرنگ و سفیده و ملسه و گاهی ترش . در سنگاپور و مالزی و اصولا جنوب آسیا به وفور یافت میشه .

pamelo_jam2

گاهی وزن یکعدد از اون به یک تا دو کیلو هم میرسه . pummelo, and pommelo بهش گریپ فروت چینی یا ترنج یا شاید هم بالنگ بگن . در شمال کشور و جنوب کشور خودمون هم تیره هایی از اون کاشته و برداشته میشد . از چین هم وارد میشه .پوست میوه را بریده و در آب خیس میکنیم تا لایه سفید داخلی ور آید و سپس با کارد تیز پوست سفید را برمیداریم . پوست زرد باقی میماند که ضخیم است .

pamelo_jam3

اگر بخواهید مربای شما ترد شود و زیر دندان ترد باشد , از آهک بخواهید استفاده کنید مقدار چند قاشق آهک را در یک لیتر آب حل کنید زلال که شد آب رویی را داخل ظرف بریزید و  مواد باید حدود 12 ساعت داخل آب آهک قرار داده و سپس خوب آبکشی شوند .

pamelo_jam1

پوست میوه خیلی تلخ است پس باید داخل آب روی حرارت مدتی بجوشند تا کاملا تلخی آن گرفته شود . چندین بار باید آب آن عوض شود و مجددا بجوشد . باید پوست میوه را تست کنید که تلخ نباشد .

pamelo_jam4

ابتدا شهد یا شربت با با شکر و مقداری آب حل کرده و با چند عدد هل و میخک روی حرارت قرار دهید تا غلیش شود  و پس از اینکه کمی غلیظ شد بالنگها رو درون شربت میریزیم . اجازه میدیم بالنگها درون شربت بجوشند و شربت به قوام بیاد. در نهایت مقداری ابلیمو برای جلوگیری از شکرک زدن اضافه کرده و پس از خنک شدن مربا , درون شیشه های استریل و خشک ریخته و در جائی خنک نگهداری میکنیم.

این مربا هم برای پذیرایی صبحانه و هم به مصرف دسر میرسد و فوق العاده معطر و خوش مزه است و میتوان همراه با بستنی و دسرهای دیگر سرو کرد .

مربای پاملو (پوست بالنگ یا ترنج خشک )

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn