tomato_jam_11_copy

دستور اختصاصی سفره خونه برای سفره های رنگین شب عید

مواد لازم :

یک کیلو گوجه فرنگی مینیاتوری یا گیلاسی

یک کیلو شکر

هل سابیده نصف ق چ

آب لیموترش 3 ق غ

طرز تهیه :

 

این مربا با گوجه فرنگی های تزیینی یا گیلاسی تهیه میشود .

tomato_jam1_copy

با دو لیوان اب و شکر شهد تهیه کنید .  روی پوست گوجه فرنگی ها را با نوک کارد تیز چاک کوچکی دهید . اکنون همه آنها را درون ظرف محتوی آبجوش قرار دهید . پس از حدود 5 دقیقه بیرون اورید و سپس آنها را داخل آب سرد بریزید و بعد با نوک انگشت به آرامی پوست آنها را بگیرید .

سپس آنها را درون شهدی که در حال غلیظ شدن است قرار دهید و اجازه دهید با حرارت ملایم حدود 5 دقیقه بجوشد . پس از 5 دقیقه پودر هل سابیده و الک کرده و سپس اب لیموترش را اضافه کنید و حرارت را خاموش کنید و اجازه دهید مربا خنک شود . بعد داخل یخچال قرار دهید و صبح روز بعد داخل شیشه استریل شده بریزید و در یخچال نگهداری کنید .

tomato_jam_0_copy

نکته : این مربا تزیین بسیار زیبایی جهت کاناپه های پنیر و مربایی و همچنین دسرها خواهد بود . در صورت تمایل میتوانید دو تا 3 ق گلاب هم هنگام ریختن پودر هل , به مربا اضافه کنید .این مربا قبل از اضافه کردن گوچه فرنگی ها باید به غلظت رسیده باشد چون بعد از اضافه کردن گوجه فرنگی ها فرصت زیادی نداریم . hین مربا نباید زیاد بپزد زیرا هم گوجه ها کاملا له میشوند و شکل خود را از دست میدهند و هم رنگ مربا تیره میشود .

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn