1a3dfrt2

مرباهای دسری و پذیرایی عصرانه

یکی از خصوصیات ویژه پیشینیان ما این بود که تشریفات را ساده تر از ما برگزار میکردند ، در نتیجه رفت و آمدها بیشتر صورت میگرفت و تکلف و هزینه و زحمت کمتر بود . فصولی که میوه در بازار کمتر بود از مرباهای متنوع برای پذیرایی بهره میگرفتند . در اصل میوه ها هم خارج از فصل خود نه طعم و رنگ دارند و نه خاصیت هرچند که گلخانه ای تولید شوند یا وارد کنند .

 persian  teatime  persianjam  jam .
مرباهای رنگارنگ با چای بساط پذیرایی های اهل خانه بود . چون اصل بگو و بخند و دورهمی بود نه نمایش رقم به رقم و فصل به فصل میوه های خارجی و داخلی اعجازآور و بزرگتر از سایز معمول خود .
در فصل بهار تا قبل از فراوانی میوه های بهاری و تابستانی معمولا از نظر وفور و قیمت شرایط خاصی بر اوضاع حکمفرماست و بهترین زمان برای جا انداختن رسوم گذشته و گستردن بساط چای و مرباهای دسری ست . مرباهای دسری نقش عمده ای در میهمانی ها و تشریفات ساده ی عصرانه ایفا میکنند و ما و کودکان ما را نیز به هنگام شیوع بیماریهای میوه ای تابستانی ! در امان خواهند داشت . .
مهم نیست کاربری قبلی چی بوده ، مهم اینه که شما ازش استفاده بهینه ای بکنید . ظرف مهم نیست مظروف را دریاب !

https://www.instagram.com/sofrehkhune/

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn