12v7weel4r

در این بخش از این به بعد به بحث شیرین بافتنی بیشتر خواهیم پرداخت . آموزشهای مصور با نمونه و کدهای نقشه خوانی منتشر خواهد شد .

قلاب بافتنی برحسب ضخامت کاموا انتخاب مبشود . روی بسته بندی های کاموا درجه و شماره انتخاب قلاب همیشه نوشته میشود . قلاب به سه بخش تقسیم میشود . نوک قلاب hook که کج است و قابلیت گرفتن کاموا را دارد .هرچه کاموا ضخیمتر باشد باید نوک قلاب درشت تر و هرچه کاموا نازکتر باشد باید نوک آن نازکتر و ظریفتر باشد .

12v7weel4r96823

بدنه بلند آن که جای قرار دادن انگشتان دست است  که شفت shaft نام دارد . گردن قلاب throat نامیده میشود و جایی که ضخامت میله تغییر میکند و از بخش نازک و صاف نوک میل قلاب به بخش گرد و ضخیم آن متصل میشود و در آن بخش کاموا آزادنه حرکت میکند .

افراد بنا به عادت خود میل و قلاب را مانند قلم و مداد به روش های مختلف در دست میگیرند . در اولین عکس این پست نحوه بدست گرفتن قلاب به دو روش نشان داده شده است .

12v7weel4r968

در تصاویر بالا نحوه تابیدن کاموا در انگشت سبابه و انگشت کوچک مشاهده میشود . شما هرطور که راحت تر هستید , میتوانید اینکار را انجام دهید . میل قلاب هم در دست دیگر گرفته میشود و باید مچ دست برای چرخاندن دست و استفاده از قلاب به راحتی و آزادنه مانور دهد . انگشت وسط و شست ( شصت ! ) نیز محل بافت و کاموا نگه میدارد .

کسانی که با ما آموزش ها را شروع کرده اند ابتدا تمامی مباحث قلاب بافی را مطالعه کنند .

ترجمه از کتاب مصور قلاب بافی انگلیسی و عکسها و اشکال از نت

کاردستی و هنرهای تزیینی

10 قلاب بافی : بافت گل و برگ
11 قلاب بافی : حلقه بلند ( پوست بره ای )
12 آویز یا کیف قلاب بافی
13 کلاه قلاب بافی : بافت ستاره
14 قلاب بافی : بافت افغانی
15 قلاب بافی : بافت تونسی
16 قلاب بافی : بافت کابلی
17 قلاب بافی : بافت ضربدری
18 قلاب بافی : بافت پیکوت
19 قلاب بافی : دانه ذرتی
20 شال گردن قلاب بافی
21 پتوی چهل تکه با قلاب
22 قلاب بافی : علایم و نمایه ها
23 قلاب بافی : بافت مربع
24 قلاب بافی : حلقه کردن
25 قلاب بافی : پایه دوبل
26 قلاب بافی : پایه بلند
27 قلاب بافی : پایه ساده
28 قلاب بافی : بافت پایه کوتاه
29 قلاب بافی گام به گام 1

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn