chainana401_copy

چای بومی شاه اسپرغم یا شاه اسپرم ( آذری )

Tanacetum balsamita persian tea

چای ایرانی خوشمزه و خوش عطر و پرخاصیت و مفید شاه اسپرم یا شاه اسپرغم که در زبان بومی شاهسپرم نامیده میشود و عطر فوق العاده ای دارد . در مراغه و به لهجه بومی و رایج مناطقی از دامنه های کوه سهند  به آن  شاه استرم یا شاه استرن هم میگویند . نام علمی آن :  Tanacetum balsamita  است .

شاه اسپرغم از انواع گیاهان خوش عطر و طعم با خواص دارویی فراوان است که در طبخ انواع غذا به کار می رود و بهترین فصل برای کاشت این گیاه اوایل بهار است. در تابستان که رشد آنها پایان میپذیرد از آن عرق میگیرند. مصارف خانگی آن از جمله چای و شربت و جوشانده آن است . عرق آن برای درمان دل درد و دل پیچه و همچنین برگ های آن برای خوشبو و خوشمزه کردن انواع چای، ماست و دلمه و دوغ و آبدوغ خیار به کار می رود.

f1w2

شاهسپرم  مقوى معده ، بادشکن ، ضد عفونى کننده دهان و دستگاه گوارش ، مدر و ضد تشنج مى باشد . به علت داشتن سبزینه و اسانس مخصوص که خود مخلوط از چند اسانس است ، بوى پیاز و سیر را از دهان مى برد .

چای آن بسیار ساده تهیه میشود . طبیعت آن معتدل است .  مزه غالب این گیاه همه مزه ها را تحت الشعاع قرار میدهد و نیازی به افزودن چیز دیگری نیست .

مواد لازم :

آب جوش

برگ های تازه یا خشک گیاه شاه اسپرغم  ( یا مخلوطی از هر دو )

مقداری چای سبز ( دلخواه )

طرز تهیه : ابتدا آب را جوش میاوریم . قوری باید روی حرات کتری یا دماور یا سماور قبلا گرم شده باشد . سپس از برگ های تازه گیاه اسپرغم داخل قوری ریخته و اگر تمایل داشتیم مقداری چای سبز اضافه میکنیم . سپس آب جوش را روی برگ ها ریخته و بعد روی حرارت ملایم اجازه میدهیم چای دم بکشد . بعد با مقداری برگ های تازه گیاه اسپرغم در استکان ها ریخته و پذیرایی میکنیم .

chainana201_copy

نکته : در صورت تمایل میتوان چای را با نبات یا پولکی همراه کرد و یا برش لیموترش به چای افزود . میتوان گیاه را با چای سیاه و یا چای سبز مخلوط کرد و یا میتوان به تنهایی گیاه خشک و برگ های تازه و گلدار آن را برای تهیه چای بکار برد . این چای به تنهایی به قدر کافی خوشمزه و لذتبخش است .

نوشیدنی های گرم

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn