1qhasfh20

در تحقیقاتی که در سال 2012 توسط دکتر اوز و همکارانشان صورت پذیرفت 12 هفته مصرف قهوه سبز باعث کاهش معنی دار  وزن تا 8 کیلو در افرادی گردیده که تنها از این ماده برای کاهش وزن استفاده نموده اند. تحقیات متعدد حاکی از این مورد است که این ماده باعث کاهش فشار خون و نیز بهبود وضعیت چربی های خونی برای افرادی با بیماری های قلبی و عروقی گردیده است. قهوه سبز همچنین یک ماده آنتی اکسیدانی میباشد که میتواند با اثر بر روی ظرفیت آنتی اکسیدانی بدن مانع از پیری زودرس گردد.

مواد لازم :

60 گرم دانه فهوه سبز آسیاب شده

350 میلی لیتر آب سرد

 

قهوه جوش

طرز تهیه : البته دقت داشته باشید که تردی و شکنندگی دانه های قهوه ای , قهوه به دلیل تفت دادن آن است و قهوه دانه سبز رنگ , شکنندگی دانه های قهوه ای را ندارد پس آسیاب کردن آن کمی مشکل تر است .

قهوه سبز را با آب سرد مخلوط کرده و در داخل قهوه جوش ریخته و اجازه دهید تا یکربع بجوشد .

1qhasfh19

سپس قهوه دم شده را از روی حرارت برداید و اجازه دهید حداقل 1 ساعت بماند تا سرد شود. اکنون با کمک صافی آنرا صاف کنید. روزی 2 بار یک فنجان از آن را میتوانید بنوشید و برای بهتر شدن طعم می‌توانید مقداری عسل به آن اضافه کنید. این  قهوه هرچه بیشتر بماند طعم بهتر و قویتری خواهد داشت .
1qhasfh16
نکته :قهوه سبز بو و مزه‌اش تلخ تر و گس تری نسبت به قهوه سیاه دارد و دم کرده آن نیز همینطور است . به همین دلیل کمپانی هایی که داروهای لاغری و عصاره قهوه سبز را به مشتریان عرضه میکنند آنرا به صورت کپسول تهیه و به فروش می‌رسانند .
1qhasfh17

تذکر : اگر دچار تغییر رنگ ادرار خود یا اختلال مزاج شدید استفاده از عصاره دانه قهوه سبز را متوقف کنید. قهوه سبز در عطاری‌ها بفروش میرسد .

coffee_caramel_1

این قهوه را در این قهوه جوش هم میتوان تهیه کرد .

منع استفاده:

در مورد قهوه سبز هنوز اثرات جانبی بدی گزارش نشده است ولی باید بدانید که به دلیل وجود کافئین در این ماده گیاهی گاهاٌ اثراتی مشابه در بدن دیده میشود. در صورتی که بعد از چند روز مصرف آن دچار مشکلات گوارشی یا تشنج عصبی شده اید از ادامه مصرف آن بپرهیزید. همچنین از آنجایی که اثرات جانبی این ماده گیاهی در دوران شیر دهی و بارداری به اثبات نرسیده است از مصرف آن در دوران شیر دهی و بارداری بپرهیزید. مصرف قهوه سبز باعث افزایش میزان کلسیم در ادرار میگردد بنابراین مصرف این ماده برای افرادی با پوکی استخوان توصیه نمیشود و یا در صورت استفاده باید از مکملهای کلسیمی نیز استفاده نمائید.

 

از myfitroad.com

تاریخچه ای از قهوه 

قهوه در جلوگیری از سرطان

مورچه های فراری از بوی قهوه

قهوه دشمن محبوب زخم معده

شات قهوه

قهوه فرانسه در پرس قهوه خانگی

تهیه کف شیر برای قهوه

1 نکات قهوه ای ! اسپرسو
2 تهیه کف شیر برای قهوه
3 اسپرسو و خامه قهوه چیست؟


خرید چای و نحوه صحیح دم کردن چای

قهوه سفید و قهوه سبز و نسکافه و خواص قهوه ها !

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn