1amineral8

منافع شگفت انگیز دم نوش جو 

دم نوش جودر نواحی شرق  آسیا به  علت از بین بردن تشنگی  و خاصیت درمانی طرفداران زیادی دارد  چون طعم و مزه قهوه درا دارد ولی کافئین ندارد بخاطر همین طرفداران زیادی دارد . این دمنوش تاثیرات درمانی:

تاثیرات آنتی اکسیدانی قوی دارید . دم نوش جو بدلیل داشتن بیش از ده نوع ماده ی آنتی اکسیدانی باعث جلوگیری از بروز بیماری ها قلبی و عروقی،مرگ سلول ها و مسکلات عصبی می شود.این دم نوش پروکسی نیترات ها و ترکیبات سمی را جذب و یا تجزیه می کتد و سلامت کلی را ارتقامی دهد.بنابراین استفاده از این دم نوش در رژیم غدایی توصیه می شود.

 

تاثیر ضد انعقادی

غلظت خون سبب کندی حرکت خون در رگ ها و مغز می شود و خطر به بیماری های قلبی و عروقی و تشکیل لخنه های خونی و سکته ی قلبی و مغزی را افزایش می دهد.دم نوش جو خون را رقیق کرده و سبب بهبود جریان خون می شود.مصرف آن برای آقایان میان سال ، سالمندان و افراد سیگاری توصیه می گردد.محققان ژاپنی به این نتیجه رسیده اند که و جود الکل پیرازین موجود در دم نوس جو باعث کاهش غلطت خون می شود.مصرف این دارو اثرات مضر جانبی ندارد و می تواند جایگزین دارو های وارفارین و هپارین شود . دم نوش جو به تصفیه خون کمک می کند. دم نوش جو علاوه بر کاهش غلظت خون به تصفیه ی بهتر خون کمک می کند و کلسترول را کاهش می دهد.

تاثیر دم نوش جو بر سلامت دستگاه گوارش : دم نوش جو از بوجود آمدن زخم ها و ناراحتی های گوارشی جلوگیری می کند و در بهبود آن موثر است.

خواص آرام بخشی دم نوش جو: دم نوش جو یک آرامش بخش طبیعی است و موجب کاهش فشار خون می شود.مصرف دم نوش جو برای دفع سموم ، کمک به هضم غذا و دفع عفونت ادراری توصیه می شود.

رفع تشنگی با دم نوش جو

دم نوش جو بدلیل توانایی در رفع عطش در سایر کشور ها بصورت سرد و گرم مصرف می شود.

دستور العمل مصرف:

این نوشیدنی را می توان به همراه چای یا به تنهایی دم کرد و مانند چای میل نمود. یک قاشق مربا خوری دم نوش جو را در دو لیوان آب به مدت 20 دقیقه دم کرده و سپس به صورت گرم و یا سرد میل نمایید.

هشدار:مصرف این دم نوش برای زنان باردار توصیه نمی شود. مصرف همزمان این دم نوش با دارو های ضد انعقاد خون توصیه نمی شود.

از : hidoctor.ir

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn