tea88

عناب میوه‌ای شیرین و خوش‌طعم است که آن را می‌توانید همراه چای گل گاو زبان و سنبل طیب  و یا دمنوش گل گاو زبان Borage s tea  و لیمو امانی , عمانی دم کرده و  میل کنيد.

 

مواد لازم :

یک پیمانه عناب

اب جوش

لیموترش

طرز تهیه :

عناب را شسته و خیس کنید . سپس هسته آن را بیرون اورده و میوه خرد شده را داخل مقداری ابجوش ریخته و به مدت طولانی دم کرده یا بجوشانید . این میوه طعم شیرینی دارد و میتوان با کمی آب لیموترش چای آنرا نوشید .

8756

طعم عناب كمی شیرین است. این میوه قدرت ماهیچه‌ها و توان بدنی را افزایش می‌دهد. عناب خشک، آرامبخش، ضدسرطان، ضدبیماری‌های تنفسی، بندآورنده خون و مقوی است. تصفیه‌کننده خون بوده و به هضم غذا کمک می‌کند. در درمان نامرتب بودن ضربان قلب، عرق شبانه و تعریق زیاد بدن استفاده می‌شود. عناب از نظر طب قدیم ایران معتدل است، البته ابن‌سینا اعتقاد داشت كه عناب كمی سرد است.

jujubes

این ماده ضدآلرژی در این هوای مسموم از آلاینده‌های شیمیایی به شما کمک می‌کند. اگر از لاغری رنج می‌برید، این میوه به افزایش وزن کمک می‌کند. عناب به دلیل داشتن لعاب زیاد، نرم‌كننده سینه و ملین است. آرام‌كننده اعصاب و ضدسرفه و خواب‌آور است و بی‌خوابی را برطرف می‌كند.

جوشانده عناب، گرفتگی صدا را برطرف مي‌کند و موجب تقویت دستگاه گوارشی می‌شود. ضمن تقويت حافظه، برای سلامت کلیه‌ها نيز سودمند است و همچنین موجب تقویت کبد می‌شود. البته اگر سرد مزاج باشید، می‌تواند موجب نفخ شما شود.

دمنوش سنبل طیب و گل گاو زبان

لیمو امانی , عمانی و خواص آن
خواص عناب

تارت موز و عناب

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn