1pasta2

پاستا Pasta در لغت به معنی نوعی خوراکی ایتالیایی یا در اصل چینی است که از خمیری متشکل از آب و آرد و تخم مرغ نیز افرودنی هایی نظیر سبزیجات و عصاره آنها ومزه و طعم هایی مانند سیر و پیاز و فلفل میباشد . بهترین پاستاها از آرد سمولینا و از گندمی با نام دوروم Durum تهیه میشود . مرغوبیت و کیفیت پاستا مرهون کیفیت خوب گندم آن است .گندم از نوع دوروم برای پاستا مناسب تر از انواع دیگر است و اصولا به رشته های باریک پاستا که توپر باشد اسپاگتی میگویند . پاستاها از نظر شکل و درازا به انواع مختلفی طبقه بندی میشوند که به تنهایی پخته میشوند و با مواد گوشتی یا سبزیجات ترکیب شده یا داخل شان مانند راویولی یا تورتیلینی از مواد پر میشود .با انواع متفاوتی از سسها سرو و البته گاهی هم بدون تخم مرغ هم تهیه میشوند .

قابلمه مخصوص پاستا پز
قابلمه مخصوص پخت اسپاگتی

1pasta6

به نوارهای لوله ای تو خالی ماکارونی میگویند .این لوله ها هم نازک و هم ضخیم هستند ولی داخلشان خالیست و قطرش گرد است . به نوع فنری پاستا فوزیلی میگویند .نوع شیلنگی را  پنه مینامند . نوعی از پاستا یا ورمیشل که رشته های باریکی هستند به موی فرشتگان موسومند .

1pasta7

همه رقم پاستای نازک و پهنی موجود است  و از جمله لازانیا Lasagne که پهن ترین نوع محسوب میشود . نوع کوچک آن Lasagnette نامیده میشود .

1a863c420

لازانت با میگو و سس پستو

1pasta5
هرناحیه غذای پاستا را به روش خاصی تهیه میکند . در منطقه بلونزیا یکی از استانهای ایتالیا پاستا با سس گوشتی درست مشود و تقریبا شبیه است به آنچه که ما ایرانی های با نام ماکارونی طبخ میکنیم .

1a863c4201

اولین پاستاهایی که وارد ایران شد , نوار لوله ای شکل درازی بود که نامش ماکارونی بود و از آن موقع نام ماکارونی macaroni به تمام انواع پاستا اطلاق میشود  .

1pasta3

رشته آشی خانگی و یا رشته پلوی ایرانی هم با روشی شبیه به پاستا ولی بدون تخم مرغ تهیه میشود .

1a863c4202

رشته پلو با خورش قیمه سیب زمینی

این رشته ها و پاستا ها فرهنگ بومی مردم ناحیه است و تهیه آن به شکل سنتی در منازل انجام میشده ولی اکنون تمام مکانیزه و بدون دخالت دست درست میکنند که قابل نگهداری به مدت بسیار طولانی است .

1pasta4

در زبان ایتالیایی همه پاستاها اسم جمع هستند و بنا به شکل آن اعم از کوتاه و بلند و ... نامیده میشوند . اصولا از هر کدام از غلات یا شبه غلات ارد تهیه شود پاستا هم تهیه میکنند .

1pasta8

امروزه با هر رنگ و طعمی برای هر سلیقه و دائقه ای و رژیم غذایی و حتی برای مبتلایان به سلیاک نیز پاستاهای فاقد گلوتن وجود دارد .

1pasta9

اولین گروه پاستاها گروه پاستای بلند هستند که ضخامت های متفاوت دارند و مقطع گرد و میان پر دارند و شاید هم فردار باشند :

1pasta1

گروه اول ضمنا شامل انواعی هستند که مقطعی صاف یا نوار شکل دارند و در شکل های باریک و پهن موجودند :

1pasta10

نوع کوتاه نیز شامل همین دسته بندی لوله ای و نواری میشود .tagliatelle

1pasta11

سپس به انواع پاستینه یا پاستا سوپی میرسیم که اندازه های ریز و کوچک دارند که پاستا برنجی یا اورزو Orzo و  پاستا خاویاری یا نقطه ای و  فوزیلی  و پاستا صدفی و پاستا شل ( گوشماهی  نیز در این گروه جا میگیرند .

1pasta12

برخی در گروه پاستای مخصوص غذاهای لابلا یا پر کردنی مانند لازانیا و کانلونی و گوشماهی  ( دلمه گوشماهی ) قرار میگیرند  .

pelmeni00

برخی از پاستا ها مغزدار و توپر هستند مانند  پاستا راویولی Ravioli  و پاستا تورتلینی Tortellini برای تهیه انواع مال تاشن با سس ( دست پیچ آلمانی )   و سوپ با پیلمنی دست پیچ روسی

, غذاهای مشابه اقوام و ملل 1

1pasta13

ماکارونی واژه ای ایتالیایی است و اصولا به پاستا لوله ای گفته میشود و ما در فارسی به پاستاها " ماکارونی " میگوییم مانند کلینکس که اولین مارک دستمال کاغذی تبدیل شد به معادل فارسی دستمال کاغذی ! نوع نازک و سوپی پاستاها را ورمیشل یا رشته فرنگی مینامند ( که نوع برنجی و سفید آن موجود است و این نوعش سفیدش برای غذاهای چینی مصرف میشود .) و  نودل هم گفته میشود .

1pasta14

هم تخم مرغی و هم بدون تخم مرغ آن تهیه میشود . ورمیشل Vermicelli مصطلح تر از نودل است و ما در ایران معمولا نوع کلافی آن را داخل سوپ میریزیم .  لازم به ذکر است که واژه ماکارون در انگلیسی به نوعی شیرینی گفته میشود که شبیه به لطیفه ماست .

1pasta15

انواع شکل دار پاستاها هم از روی شکل نامیده میشوند مانند پروانه ؛ Farfalle و یا چرخ گاری ؛  wagon wheels یا رادیاتوری ؛ radiatore یا Campanelle ؛ زنگوله ای و . . . .

 

پنه مرغ و قارچ و سس پستو ( ایتالیایی )

لازانیا با گوشت

پختن پاستا و ماکارونی

انواع سس های مخصوص و مناسب پاستا ها در :

سس های غذایی پایه در آشپزی ایتالیایی ( 3 ) Italian Fundamental Sauces

سس ها و تاریخچه و اصطلاحات مهم آن ( 1 ) Sauce , Dressing , Dips

سس ها ,ترشی ها , ادویه جات در سفره خونه

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn