1few7
فلفل های دلمه به خاطر زیبایی و مزه خوشایندی که دارند معمولا در بسیاری از غذاها مورد استفاده قرار میگیرند ولی ضخیم بودن بافت آن برای برخی ها خوشایند نیست و شاید جویدن فلفل خام نیز در سالاد دشوار به نظر آید . کباب کردن و فیله کردن فلفل دلمه ای روش بسیار مناسبی برای کاربرد این قلم ماده غذایی است . فلفل های رنگی را درسته  شسته و خشک کنید . فیله کردن فلفل کبابی به چندین روش امکان پذیر است ولی پس از انجام هر کدام از روشها , فلفل ها را درظرفی قرار داده و اجازه دهید با گرما و بخار خود عرق کنند تا پوست شان بهتر کنده شود .
اردور فلفل قرمز و پنیر

1few6

1 - روش اول  : اگر فرصت زیادی ندارید میتوانید روی شعله پخش کن یا روی شعله معمولی اجاق گاز قرار دهید و مرتب برگردانید تا همه اطراف فلفل ها کباب شوند .

1few4

2 -  روش دوم  :  فلفل های شسته شده و خشک کرده را روی گریل یا منقل ذغالی یا گازی قرار دهید .

1few9

میتوانید روی سینی فر کاغذ مومی قرار داده و فلفل ها را روی آن بچینید

1few8

و سپس در داخل فر قرار داده و گریل را روشن نموده تا کبابی شوند. در حین کار میتوانید یکی دوبار سینی را بیرون کشیده و فلفل ها را زیر و رو کنید .

1few10

3-  در روش سوم : فلفل ها را یک به یک داخل کاغذ فویل یا الومینیم پیچیده و روی حرارت مستقیم شعله قرار دهید . با اینکار پس از برداشتن از روی شعله نیازی به پیچیدن بخار در ظرف نیست و فویل زحمت اینکار را کشیده .

1few5

میتوانید از فویل خارج کرده و پوست بگیرید .

1few11

پس از کباب شدن اجازه دهید فلفل های داغ در بخار خود و گرمای خود داخل کاسه یا ظرفی قرار گیرند و روی آن درپوش قرار دهید .اینکار باعث میشود که راحت تر پوست گیری کنید .

1few12

سپس دم فلفل و تخم ها را کنده و خارج کنید و خارج کنید و پوست کباب شده و تیره روی آنرا گرفته و بکشید و پوست بکنید .

1few13

به این ترتیب تمامی پوست آن کنده خواهد شد .

1few18

گوشت آنرا جدا کرده و به اندازه دلخواه برش زده و فیله کنید .

1few14

و اکنون به صورت فیله و ژولین و پوره و .... در داخل سالادهای گرم و سرد و غذاهای گوشتی سرد و گرم و برای تزیین یا به صورت سوپ و دیپ بکار ببرید .

سس,ترشی, دیپ و ادویه

نکته : پوست های درسته و سالم را خشک کنید تا بعدا بتوانید روی غذاها را با برگه خشک آن تزیین کنید .

سالاد نخود با فلفل دلمه ای کبابی و زیتون سیاه

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn