1a.kish17

رفع تندی پیاز های بنفش و تند
آشپزی رعایت تمامی نکات تهیه غذا را هم شامل میشود . آشپزی پیشنیازهایی دارد که بدون یادگیری آنها نتیجه صحیح و مناسبی نمیگیریم . برای یادگیری هر مبحث بد نیست که از پایه نکات را هم بیاموزیم . پرسیده بودید برای شیرین کردن طعم پیازهای تند چه باید کرد . البته شیرین کردن یعنی همان رفع تندی پیاز . پیازهای زمستانی بنفش همانقدر که بخاطر سردی هوا لباس ! بیشتری به تن کرده اند همانقدر هم سوزاننده و گزنده هستند  .

هرچند دو روش پیشنهادی ارزش غذایی پیاز را میکاهد اما برای کسانی که طعم تند پیاز را نمیپسندند خصوصا کودکان بد نیست .

1a.kish18

روش اول :  پیاز پوست گرفته را به اندازه مناسب خرد کنید . داخل آبسرد بریزید تا غوطه ور شود . دو تا سه قاشق غ نمک به آن بیفزایید . اجازه دهید 5 دقیقه بماند . سپس آبکشی کنید و از آن برای مصارف پخت و پز استفاده کنید.
روش دوم : پیاز را به اندازه مناسب خرد کنید و داخل تابه بریزید . مقداری آب که روی پیاز را بگیرد روی آن بریزید و با حرارت متوسط اجازه دهید آب بجوشد و هرازگاهی پیازها را هم بزنید . دو دقیقه بعد آب داخل تابه را کاملا خارج کنید و سپس تابه را روی حرارت بگذارید و روغن یا کره بریزید و به استفاده از پیاز مانند قبل بپردازید .


نکته : البته با روش های بالا پیاز داغ بهتر سرخ میشود . برخی افراد پیاز داغ را قبلا داخل آبجوش ریخته و آبکش میکنند و بعد سرخ میکنند .

جا انداختن خورش و خوراک و آش با پیاز داغ

 

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn