220px-Tamarind2

 

این میوه نوعی چاشنی غذایی بشمار میرو و مزه خوبی به قلیه ماهی جنوبی  و قلیه خوزستانی با کنسرو ماهی تن  و خورش قلیه ماهی  و  لخ لاخ یا دمی ماهی ( دمپخت ماهی ) و ته چین قلیه ماهی  و قلیه میگو  و خورش ته انداز میگو ( خوزستانی )   و  ماهی شکم پر محلی (مینابی ) است  .

سبزی مناسب قلیه و ته انداز

تمر هندی که از Tamaria Hindi مشتق شده و به معنای میوه هندی می باشد . تمبر هندی درختی است بلند که منشا آن از هند و آفریقای شمالی بوده است ولی امروزه در بیشتر مناطق گرمسیر دنیا پرورش می یابد . برگهای آن متناوب و مرکب شامل 10 تا 20 جفت برگچه فشرده و نزدیک بهم است . گلهای آن به رنگ زرد مایل به قرمز و به شکل خوشه در انتهای ساقه ظاهر می شود .
میوه آن شبیه باقلا به شکل غلاف و نیام و با کمی خمیدگی است . این غلاف به طول 10 سانتیمتر می باشد که در آن بین 3 تا 10 دانه قرار دارد . رای تهیه تمبر هندی ها میوه ها را شکافته و قسمت گوشتدار آنها را با هسته بیرون آورده و خشک می کنند . خشک کردن تمبر هندی طرق مختلفی درد و در هر منطقه فرق می کند . مثلا در جزایر آنتیل قسمت گوشتدار آنرا در ظرف بزرگی که دارای شربت غلیظی در حال جوش است وارد می کنند تا شربت در منافذ میوه نفوذ کرده و آنرا حل کند . ترکیبات شیمیایی:قسمت گوشتدار میوه دارای کمی قند و پکتین و همچنین اسید سیتریک ، اسید مالیک ، تارتارات و اسید پتاسیم می باشد . در پوست درخت تمبر هندی مقدری تانن وجود دارد . سرشاخه های جوان و سبز این درخت دارای مقدر زیادی ویتامین های گروه B می باشد.

خواص داروئی: تمبر هندی از نظر طب قدیم ایران سرد و خشک است .
مضرات : تمبر هندی برای ریه و طحال خوب نیست و در اشخاصی که ریه و طحال ضعیف دارند ممکن است تولید اشکال کند . اینگونه اشخاص بهتر است که تمبر هندی را با کتیرا و یا خشخاش بخورند .از پارسی طب

1)خوردن تمب هندی باعث پائین آمدن تب می شود . 2) به هضم غذا کمک می کند . 3)تمبر هندی خنک کننده بدن است . 4)برای رفع تشنگی مفید است . 5)دل بهم خوردگی و تهوع را برطرف می کند . 6)پوست تمبر هندی قابض ور فع کننده اسهال است . 7)بهترین طریقه استفاده از تمبر هندی این است که این ماده را درآب خیس کنید و سپس آنرا صاف کرده و با نبات بخورید . 8)دم کرده تمبر هندی نیز اثر ملین درد . برای تهیه دم کرده یک قاشق غذا خوری تمبر هندی را با نیم لیتر آب جوش مخلوط کرده و به مدت یک ساعت بگذارید بماند سپس این دم کرده را در طول روز مصرف کنید . 9)تمبر هندی را بپزید و ضماد از آن درست کنید . این ضماد را روی ورم و قسمتهای دردناک بدن بگذارید .

خاصیت تمبر هندي
جام جم آنلاين: اين روزها مصرف ميوههاي ترش در ميانوعدهها کمك بسياري به رفع تشنگي و كاهش حرارت دروني بدن ميكند. تمبر هندي از آن دسته ميوههاي ترش و سرد بوده كه از اين خاصيت بی بهره نيست.

اين ميوه داراي قند، پروتئين، اسيد سيتريك، اسيد ماليك، ويتامين C، كلسيم، پتاسيم، آهن و مواد فيبري بوده و فاقد ويتامين A، سديم، چربي و كلسترول است. اين ميوه داراي دو نوع ترش و شيرين است و نوعي ميوه هندي محسوب ميشود.

خواص دارويي
- تمبر هندي خنككننده بدن است و دماي بدن را پايين ميآورد و براي رفع تشنگي خصوصا در فصل گرما موثر است.
- برطرف كننده صفرا بوده و اخلاط شديد و گرم با خوردن تمبر هندي كاهش مييابد.
- تمبر هندي به دليل آن كه فاقد سديم و سرشار از پتاسيم است فشار خون را پايين آورده، جوش و خروشهاي جلدي و التهاب ناشي از آن را كاهش ميدهد، ضمن آن كه برطرف كننده تنگي نفس (ازگرمي) هم هست.
- چنانچه مايليد غذايي كه ميخوريد زود هضم شود، توصيه ميكنيم مقدار كمي تمبر هندي همراه يا بعد از غذا ميل كنيد.
- اين ميوه داراي ويتامين C و مواد معدني همچون آهن است و براي افراد سيگاري كه ويتامين C بدن آنها بشدت تحليل ميرود موثر است، همچنين ويتامين C موجود در اين ميوه خاصيت آنتياكسيداني داشته و به جذب آهن، ترميم زخمها و حفظ و نگهداري عروق خوني كمك بسياري ميكند.
- تمبر هندي و دمكرده آن خاصيت ملين دارد و چنانچه با آب مخلوط شود ضدنفخ ميشود. براي تهيه دمكرده تمبرهندي بايد چند تكه آن را با كمي آب جوش مخلوط كرده و بگذاريد مدت يك ساعت بماند سپس دمكرده را در طول روز مصرف كنيد. اين دمكرده را در درمان يبوست استفاده ميكنند.
- ضمادي كه از تمبر هندي پخته تهيه ميشود براي تسكين ورم، برطرف كردن سستي عضلات و قسمتهاي دردناك بدن مفيد است.
- اين ميوه به دليل آن كه فاقد چربي و كلسترول ميباشد براي افراد داراي چربي خون مفيد است.

چند توصيه
1- زياد خوردن و افراط در مصرف تمبر هندي باعث زخم روده، سرفه و سنگيني معده ميشود. همچنين براي ريه و طحال خوب نيست و در اشخاصي كه ريه و طحال ضعيفي دارند ممكن است توليد اشكال كند. اين ميوه براي افراد سردمزاج توصيه نميشود چرا كه زيادهروي در مصرف آن ميتواند باعث سستي و ضعف اعصاب شود.
2- تمبر هندي فرآوري شده داراي نمك زياد است كه براي افراد داراي فشار خون بالا توصيه نميشود. همچنين در هنگام خريد اين گونه محصولات خصوصا نوع وارداتي آن حتما به ليبل فارسي كه از طرف وزارت بهداشت، تاريخگذاري و كدگذاري شده است توجه كنيد. غيربهداشتي بودن اين محصول در مصرفكننده ميتواند منجر به بروز دلپيچه، تهوع، تب و در نهايت اسهال خوني شود.
از فاخره بهبهاني

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn