AsiaFishing_main_0302

طوطی ماهی یا Parrot Fish


1 – قسمت اول از نت : ماهی جنوب
زیستگاه اصلی: بخش غربی اقیانوس اطلس؛ برمودا، فلوریدا در ایالات متحده و باهاماس به طرفآرژانتین. لازم به ذکر است که در شمال خلیج مکزیک یافت نمی شود.
وضعیت بدنی: رنگ درخشانی دارد. از بزرگترین طوطی ماهی انآمریکای شمالی است. بدنی قوی و سنگین و سری درشت دارد. مانند همه اعضایخانواده اش، آرواره های منقار مانند نیرومندی دارد که از اتصال دندان ها بهیکدیگر پدید آمده اند. دندان های آسیابی نیز دارد که با آنهاغذا ها را خرد می کند. مانند شماری از گونه های دیگر، هنگام شب پیله ای ازمخاط به دور بدنش ترشح می کند. این کیسه خواب طبیعی، هنگام خواب ماهی را از گزند شکارگران محافظت می کند. حداکثر اندازه: 1.2 متر با وزنی در حدود 20 کیلوگرم
تشخیص جنسیت: نکته قابل توجه در این خصوص؛ قابلیت تغییر جنسیت در طوطی ماهیان است. ماده ها ممکن است به نر تبدیل شوند.
وضعیت زندگی: یکی از تقریبا" 68 گونه شناخته شده خانواده Scaridae است که در اعماق 3 تا 25 متری یافت می شوند. این ماهی ها،شب هنگام به طرف شکاف مرجان ها عقب نشینی می کنند تا به استراحت بپردازند. جوان ها و نابالغین به لابلای گیاهان شاه پسند دریایی مجاور صخره ها پناه می برند. این گیاهان همانند یک پرورشگاه، نقش موثری در زندگی طوطی ماهیان رنگین کمانی ایفا می کنند چرا که هم از نظر غذایی، غنی هستند و هم در برابر حمله مهاجمین، مکانی امن برای نابالغین در حال رشد محسوب می شوند.
تغذیه: با دندان های قوی شان، جلبک ها و مرجان های روی صخره ها را می تراشند و می خورند.
parrot-fish-01
2 – قسمت دوم از ( باران ) :
براي خريد و پخت : طوطي ماهي هاي رنگي را انتخاب كنيد ( مثل تصوير رنگهاي سبز و آبي و ... داشته باشند) طوطي ماهي هاي يك رنگ بد مزه هستند و گوشت آنها قهوه اي مي باشد.
سایز كوچك اين ماهي افت زيادي دارد و گوشت قابل توجهي ندارد. بزرگ هايشان پير و بي مزه هستند. ماهي هاي متوسط را با وزن 1.5 تا 2 كيلو گرم انتخاب نماييد كه بسيااااااار خوشمزه مي باشند.  پولك آن را بكنيد. پوستش هم قابل خوردن است و نیازی به پوست کندن آن نیست .  اين ماهي تيغ ريز ندارد. تيغ هاي آن درشت هستند. گوشت آن را قرص قرص ( حلقه حلقه ) كنيد . این ماهی بيشتر براي سرخ كردن عالي هستند. چند ساعت قرص هاي ماهي را توي آب و نمك بگذاريد و سپس آنها را در ( آرد مخلوط با فلفل قرمز + زردچوبه) زده و خوب سرخ نماييد. با سر اين ماهي هم مي توان قليه ماهي خوشمزه اي درست كرد.

 

 

Cyprinus_carpio

ماهی کپور ( ماهی شمال ) : Cyprinus Carpio 

مشخصات : بدن قوص دار و پر و قوی ، با قوزی که پس از سر شروع میشود ، باله پشت طولانی، دهانی جلو آمده و فکهای مساوی روی هم، دهانی بدون دندان ، دارای دندانهای حلقومی و چهار آنتن حسی ( دو آنتن روی لب بالایی و دو آنتن در کناره های دهان) 

مکان زندگی: نوع وحشی کپور ( کپور پولک دار ) در ابتدا فقط در رودهای اطراف دریای مازندران و دریای سیاه وجود داشته و از خیلی قبل توسط انسانها پرورش یافته و گسترش پیدا کرده است و امروزه این ماهی در سرتاسر اروپا به غیر از کشورهای اسکاندیناوی یافت میشود. 

چگونگی زندگی: کپور، آبهای گرم و راکد یا با جریان کم را که دارای گیاهان آبزی و بسطری نرم هستند ترجیح میدهد. تغییرات زیاد اکسیژن و همچنین تغییرات زیاد

( قلیایی یا اسیدی بودن آب ) را به راحتی تحمل میکند. PH

در طول روز کمتر فعال بوده و عمومأ در پناه اعماق به سربرده و بیشتر فعالیت او با شروع تاریکی در غروب آغاز میشود . ماهی کپور در گروه زیست کرده و زمستان را در عمیق ترین نقاط آب با فعالیت کم و بدون تغذیه سپری میکند. 

تغذیه :عمومأ موجودات کف آب از قبیل کرمها، حلزونها ، صدفها ، سختپوستان کوچک ، و لارو حشرات غذای کپور را تشکیل میدهند که توسط دهان جلو آمده اش جذب میشود.

این ماهی را از قوز بالای سر و فلسهای درشتش میتوان شناخت . ماهي كپور اغلب به علت حركت در گل و لاي كف رودخانه يا مرداب و تغذيه ازگياهان چنين محيطي بوي گل ولاي مي دهد . براي از بين بردن آن كافي است كه ماهي را مدتي در مخلوط سركه و آن قرار داد . ماهي كپور ، دوكي شكل و پهن است و رنگ آن طلايي مايل به قهوه اي با فلس هاي درشت است . كپور به واسطه تغذيه مرداب ، گاهي ممكن است طعم نا خوشايندي داشته باشد . براي از بين بردن طعم ناخوشايند پس ازتميز كردن كپور ، آنرا نيم ساعت در آب سرد با 6 قاشق سركه بخوابانيد .

میتوان به روش درد سرخ کردن و ماهی لونگی تنوری در فر تهیه کرد .
ادویه برای ماهی شکم پر و   ماهی شکم پر در کیسه تنورک  و  ماهی شکم پر با پوره گوجه فرنگی و زنجبیل  و  ماهی درسته تنوری با سیب زمینی   و  ماهی با فلفل و یپاز و جعفری در فر و ماهی شکم پر با گردو و رب انار

 

pike03

اردک ماهی :esox lucius

Esox ها يك دسته از ماهيهاي آب شيرين و شمال کشور مي باشند و تنها عضو خانواده Esocidae راسته Esociformes است. نوعي از اين گونه Esox Lucius يا همان اردك ماهي ساكن شمال كره زمين مي باشد. گونه هايي از اين دسته مانند Pike ها ( اردك ماهي) شناخته شده اند. اين گونه اردك ماهي بوميان منطقه آمريكاي شمالي و از اروپاي غربي تا سيبري در منطقه اروپا آسيا مي باشند.

اردك ماهي ها مي توانند تا ماكزيمم طولي معادل 183 سانتيمتر رشد نمايند و به حداكثر وزني معادل 35 كيلوگرم برسند. گزارش شده است كه اين ماهي مي تواند به سن 30 سالگي برسد. آنها شكلي كشيده و اژدر مانند با سري نوك تيز و دندانهاي برنده همانند اغلب ماهيهاي شكارچي دارند. رنگ آميزي آنها خاكستري – سبز با خالها يا لكه هاي آشكار است. اشكال روي بدن اردك ماهي همانند اثر انگشت مي باشد و هر كدام با شكلها و الگوهاي متفاوت مي باشند.

اردك ماهي از دامنه وسيعي از منابع غذايي تغذيه مي كند. عمده شكارشان ديگر ماهيها به انضمام انواع خودشان مي باشد. شكار اصليشان كه همواره در دسترس مي باشد ماهي كولمه يا Roach مي باشد. همچنين آنها به شكار ماهياني همچون سوف حاجي طرخان (Perch) ، مار ماهيها و كپور ماهيان مي پردازند. آنها ماهيهايي به اندازه يك سوم خودشان را مي بلعند. اردك ماهيها همخوار هستند(همانند ماهي سوف). تقريبأ 20 درصد جيره غذايشان را ماهيهاي كوچكتر از جنس خودشان تشكيل مي دهد.

 

آنها همچنين از حشرات ، كرمها و دوزيستان از قبيل سوسمارهاي آبي ، سمندر آبي يا قورباغه زماني كه غذا كمياب مي شود تغذيه خواهند كرد و گهگاهي از پستانداران كوچك مانند موش ها هنگامي كه آب در خشكي پيشروي مي كند تغذيه خواهند كرد. پرندگان كوچك از قبيل جوجه اردك ممكن است مورد هدف يك اردك ماهي واقع شود. همچنين اردك ماهيها مي توانند تا مارهاي شناگر از قبيل تيره مارها را شكار كنند. يك اردك ماهي بالغ مي تواند به راحتي يك اردك وحشي بالغ را درسته ببلعد. پس بي دليل نيست كه به اين ماهي كوسه آب هاي شيرين لقب داده اند. در مازندران سوپ ناميده مي شود . از رودخانه به دريا مي آيد . فلس ريز به رنگ خاكستري زيتوني دارد . زير شكم مايل به زرد است . پوزه كشيده و دهان بزرگ و دندانهاي قوي دارد . این ماهی را هم بخاطر زندگی و تغذیه اش باید مانند ماهی کپور در سرکه خواباند .  اردك ماهي را مي توان سرخ كرد يا روي آتش كباب كرد و به صورت كبابي يا بخار پز نيز مصرف كنند .

 

 

sim00

ماهی سیم :  Abramis brama orientalis

یکی از جنس‌های ماهی از خانواده کپورماهیان  شمال است.

ماهی سیم از گونه‌ای که در آب‌های ایران زندگی می‌کند با نام علمی: (Abramis brama orientalis (Berg, 1905 شناخته می‌شود. این ماهی دارای دندان حلقی یک ردیفی به فرمول ۵-۵ می‌باشد. ناحیه شکم در عقب باله‌های شکمی دارای کیل ساده می‌باشد. در تالاب انزلی بیشترین فراوانی را دارد و زیستگاه آن محدود به حوضه جنوبی دریای خزر می‌باشد. ماهی سیم در دریاچه‌ها و رودخانه‌هایی که دارای جریان کم و بستر لجنی می‌باشند، زندگی می‌کند. در ناحیه دریای شمال و شمال ایران(دریاچه خزر) وارد آب‌های لب شور نیز می‌شود. خواب زمستانی به صورت دسته جمعی در چاهک‌های رودخانه‌ها صورت می‌گیرد، به همین علت به راحتی صید می‌شوند.تغذیه آنها از سخت پوستان، نرم تنان و نوزاد حشرات آبی صورت می‌گیرد.این ماهی برای جستجوی مواد غذایی به هنگام شب به نزدیکی سواحل می‌آید. این ماهی دهان خرطومی شکل خود را که به راحتی به جلو و عقب می‌رود را جهت جستجوی غذا در لجن کف دریاچه فرو می‌کند و آثار آن سوراخ‌هایی است که پس از خشک شدن آبگیر یا محیط آبی در کف آن مشاهده می‌شود.این ماهی تقریبا به طور عمودی قادر به جستجوی مواد غذایی در لجن می‌باشد و در آب‌های کم عمق و ساکن، به علت رقابت غذایی با سایر ماهیان، به ناچار از پلانکتون‌ها و گیاهان تغذیه می‌کند. گوشت چرب با خارهاي ريز فراوان دارد . سيم را معمولاً نمك سود مي كنند .

 

 

ilka

ماهی کیلکا : anchovies

کیلکا یکی از انواع ماهی های شمال است، ۷ تا ۱۰ گرم وزن دارد و طول آن از ۱۰ سانتی متر تجاوز نمی کند. این ماهی دارای انواع مختلفی چون کیلکای چشم درشت و معمولی است و ارزش تغذیه ای آن مانند ماهی های بزرگ و در بعضی موارد از گوشت و مرغ بیشتر است.

ترشی ماهی کیلکا
خورش ماهی کیلکا با پودر کاری

ماهی کیلکا سوخاری anchovies
سالاد ماهی کیلکا

کیلکا نوعی ماهی کم چرب است که ۷۳ تا ۷۵ درصد وزن آن را آب و عمده ترین قسمت بافت آن را پروتئین تشکیل می دهد. کیفیت پروتئین این ماهی با توجه به اسید آمینه ضروری آن برابر با گوشت قرمز ولی سریع تر از آن هضم می شود و تا ۹۶ درصد قابلیت جذب دارد. چربی گوشت این ماهی براساس گونه و در فصول مختلف سال متغیر است و اغلب ۲ / ۸ درصد وزن ماهی را تشکیل می دهد. چربی کیلکا سهل الهضم و از نوع غیر اشباع و حاوی امگا – ۳ است. در گوشت این ماهی، مقادیر زیادی ویتامین های محلول در آب نظیر ویتامین B۱۲ یافت می شود و از نظر ویتامین های A و D غنی است. به دلیل آن که قسمت اعظم بافت ماهی را آب تشکیل می دهد، در مقایسه با ماهی های پرچرب کم کالری بوده و مصرف آبپزان آن در رژیم های لاغری توصیه می شود. ید کیلکا زیاد و به دلیل آن که اغلب به همراه پوست و استخوان مصرف می شود، منبع سرشار از کلسیم بوده و مصرف مرتب آن برای خانم های باردار و افرادی که دوران یائسگی و بلوغ را سپری می کنند و نیاز به کلسیم بیشتری دارند، مناسب است. به صورت كنسرو يا دودي و يا منجمد به بازار ميآيد .

 

 

sardin

ماهی ساردین : نوع سیاه Blacktip sardinella   آن نام دارد . این ماهی جنوب ایران است .

اولين ماهي كه از آن كنسرو ماهي تهيه گرديد . ساردين بود . براي تهيه كنسرو كردن ماهي را پس از پاك كردن در بخار روغن پخته و در همان روغن بسته بندي مي كنند .

ساردین گروهی از چندین گونه از ماهی‌ها را می‌گویند. این ماهی همچنین یکی از انواع سوشی است و به آن ایواشی گفته می‌شود. ماهی‌های ساردین ماهی‌هایی روغنی هستند از خانواده شک‌ماهیان که با شاه‌ماهی شمالی خویشاوند می‌باشند. نام ماهی ساردین برگرفته از جزیره ساردنی ایتالیا است زیرا زمانی این نوع ماهی در آب‌های آن به وفور یافت می‌شد. در داستان پیرمرد و دریا اثر ارنست همینگوی، سانتیاگو از ساردین به‌عنوان طعمه استفاده می‌کرد.

این ماهی که در مناطق شمالی و جنوبی کشور پرورش می یابد، از گروه ماهی های پرچرب بوده ولی چربی آن غیراشباع و از نوع امگا ۳ است. برخلاف ماهی های کم چرب که امگا ۳ آنها در جگرشان ذخیره شده، این چربی مفید در بافت گوشت ساردین اندوخته شده و قابل دسترس تر است. مصرف این ماهی به دلیل چربی های قابل جذب برای کودکان و نوجوانان اهمیت فراوانی دارد و برای تکامل سیستم عصبی و سلامت مغز و اعصاب لازم است و مصرف مرتب آن برای مبتلایان به افسردگی بسیار مفید بوده و با تاثیر در عملکرد داروهای ضد افسردگی باعث افزایش اثر دارو و بهبود سریع می شود. از سوی دیگر، چربی مفید ساردین از لخته شدن و چسبیدن پلاکت های خونی حاوی کلسترول به سطح داخلی عروق جلوگیری می کند و به دلیل کاهش التهاب در بیماری هایی چون آرتریت روماتوئید نقش کلیدی دارد. ارزش تغذیه ای این ماهی در برخی موارد بیشتر از ماهی های بزرگ جثه است و مانند ماهی کیلکا به دلیل آن که به همراه استخوان مصرف می شود، غنی از کلسیم و فسفر است.

ساردین به جهت پرچرب بودن کالری بالایی دارد و میزان ویتامین های محلول در چربی آن مانند e،d،a و k بیشتر از ویتامین های محلول در آب است. گوشت این ماهی کمی تیره و در مقایسه با ماهی های سفید از نظر ویتامین B غنی تر است.

 

kooli

ماهی کولی : Bleak

ماهي كوچكي است با فلس ريز نقره اي . انواع اصلي آن عبارتند از : كاس كولي كه گرده آن به رنگ كبود پر طاووسي است . سياه كولي گرده آن سياه وفلس سربي تيره رنگ دارد .

ماهی کولی یک ماهی نسبتا کوچک است که به تعداد فراوان در دریای خزر و رودخانه های شمالی و حومه آن یافت می شود. ماهی کولی بدنی نسبتا کشیده و دهانی نسبتا کوچک دارد رنگ بدنش نقره ای است. طول بدن ماهی کولی حداکثر به 20 سانتیمتر و وزنش به 300 گرم هم می رسد. در دریاچه زریوار و هامون و خزر و سمنان یافت میشود . شاه كولي رنگ نقره اي تنه پهن دارد معمولاً ماهی کولی  به صورت سرخ كرده يا كباب مصرف مي كنند .

 

sturgeon

ماهی اوزون برون  یا sturgeon fish

این ماهی غضروفی یکی از گونه‌های ماهیان خاویاری است که به خاطر تولید خاویار ارزش اقتصادی بالایی دارد. خاویار استحصالی از آن، منبع درآمد ارزی مهمی برای کشورهای تولیدکننده است.دریای خزر از بزرگترین منابع ماهیان خاویاری از قبیل فیل ماهی - اوزون برون ( درکون - چهارواش و ستره ) می‌باشد .سه نوع ماهي داراي خاويار سه نوع ماهي داراي خاويار در درياي خزر وجود دارد به نام : 1) بلوگا استروژن 2) آسترا استروژن 3) سورو گا استروژن
از ميان اين سه ماهي سورگااستروژن به زبان تركي يعني ازون برون ( دماغ دراز ) ، ازهمه معروف تر است بهترين برش از زير طبله شكم تا حدود يك وجب مانده به دم ماهي به دست مي آيد . پوست اين ماهي كلفت و خشن است و بهتر است كنده شود . بافت قهوه اي زير پوست هم بايد گرفته شود .

گوشت اين ماهي سفيد و سفت بدون خاراست . نشانه تازگي نداشتن بوي زهم و رنگ گوشت آن كه سفيد عاجي مايل به صورتي است . بهتر است اين ماهي را كباب كرد . خاويار اين ماهي شهرت جهاني دارد . اين خاويار با اندكي نمك در قوطي هاي كوچك عرضه مي شود كه معمولاً به عنوان اردور مي خورند و بر حسب رنگ و اندازه دانه ، درجه بندي مي شود . انواع اين خاويار عبارتند از : خاكستري ، سياه ، بور ، درشت ، ريز و بسيار درشت ، گران ترين نوع خاویار بور بسيار درشت است . این ماهی بیشتر به صورت کباب متداول است .

کباب ماهی اوزون برون یا استروژن ( Sturgeon Kabob )

کباب ماهی خردلی اوزون برون یا استروژن ( Sturgeon Kabob )

ماریناد گشنیز برای تهیه کباب هاو ماهی ها

کباب ماهی اوزون برون یا استروژن یا ماهی تن با ماریناد گشنیز ( Sturgeon Kabob )

کباب ماهی سنتی اوزون برون یا استروژن ( Sturgeon Kabob )

 

توجه  توجه  توجه 

cat556

گربه ماهی ( بدون فلس و حرام و مدفوع خوار )

***  اگر قرار باشد از این ماهی بخرید حتما آن را درسته خریداری کنید تا کله و ظاهر آن را درست مشاهده کنید . که مبادا به جای آن گربه ماهی به شما فروخته باشند . زیرا گربه ماهی پس از قطعه قطعه کردن و پس از پخت قابل تشخیص از ماهی اوزون برون نیست . البته هم از نظر قیمت و هم پس از پخت از نظر کیفیت خیلی فرق دارند  . گربه ماهی دهان گشاد و دو طرف صورت سبیل دارد . این ماهی علاوه بر حرام بودن ( زیرا فلس ندارد ) از مدفوع انسانی و حیوانی ( در تالاب های آلوده به فضولات ) ، قورباغه و موش های صحرایی هم تغذیه می کند . در رستوران های وسط راه تردید نکنید که به شما به جای ماهی اوزون برون , گربه ماهی خواهند داد !  ( مطلب  از وبلاگ  گجمو )

 

mahi_12

ماهی تیلاپیا tilapia ( موزامبیک )

mahi_00000

فیله ماهی تیلاپیا آماده در بسته بندی در دو رنگ متفاوت ولی مزه ها و کینفیت فرقی ندارند .

« تیلاپیا مهمترین ماهی پرورشی در قرن 21»

ترجمه و گرد آوری: سعید نخله (کارشناس شیلات )

از نظر تاریخی اولین ملت هایی که به پرورش ماهی دست زدند چینی ها و مصری ها بودند اولین نوشتار در زمینه پرورش ماهی ، کتابی است که در حدود 2500 سال قبل در چین نگارش شده است و مصری ها نیز از حدود 2500 سال قبل از میلاد مسیح (ع) ماهی تیلاپیا را در استخرهای خاکی پرورش می دادند.
جنس تیلاپیا از اعضای خانواده سیچلیده و از راسته سوف ماهیان می باشد که دارای بدنی مستطیلی شکل با فلس های ریز می باشد و رده بندی آن در زیر آمده است:
سلسله Animalia
شاخه Chordata
رده Actinopterxgii
راسته Perciformes
خانواده Cichlidae
جنس Tilapia

زیستگاه اصلی این ماهی شرق آفریقا بویژه کنیا و مدیترانه می باشد. ژاپنی ها بدلیل کمبود غذا تیلاپیا را از مالزی به کشور خود بردند و به عنوان گونه پرورشی معرفی کردند.
تا سال 2002 بیش از یکصد کشور جهان (از جمله اغلب کشورهای همسایه ایران ) اقدام به پرورش این گونه کرده اند. درحال حاضر ماهی تیلاپیا پس از کپور ماهیان دومین ماهی پرورشی از نظر میزان تولید در دنیا می باشد. براساس آمار فائو تولید سالانه تیلاپیا ناشی از کشت و صید از 1.16میلیون تن در سال 1997 به 2.5 میلیون تن در سال 2007 و به بیش از 3.2 میلیون تن در سال 2010 افزایش یافته است.
کشور چین بزرگترین تولید کننده ماهی تیلاپیا در جهان می باشد و بعد از آن کشورهای مصر، فیلیپین، تایلند و اندونزی قرار دارند. بزرگترین بازار مصرف تیلاپیای چین ، کشور آمریکا می باشد و پس از آن کشورهای مکزیک، آفریقای جنوبی و روسیه قرار دارد.  ماهی تیلاپیا را می توان در آبهای شور پرورش داد اما این ماهی در آب شور قادر به تکثیر و زادآوری نمی باشد.

مهمترین گونه های تیلاپیا:
1- تیلاپیای آبیBlue Tilapia (oreodromis aureus
2- تیلاپیای نیل(orechromis niloticus)
3-تیلاپیای موزامبیکی oreochromis mossamicus
4-وامی تیلاپیا Wami Tilapia
5- تیلاپیای قرمز Red Tilapia

یکی از ویژگی های این ماهی ، قابلیت پرورش آن با انواع میگو می باشد یعنی هم با میگوی آب شیرین و هم میگو ی آبشور. که این خود باعث ارزش افزوده برای پرورش دهنده شده و سود بیشتری نصیب پرورش دهنده می کند در حال حاضر در کشور تایلند پرورش توام ماهی تیلاپیا با انواع میگو رواج خوبی پیدا کرده در آبهای شیرین تا آبهای شور ppt 30 پرورش ایندو بخوبی انجام می گیرد.


گردآوری مطالب و عکسهای از اینترنت و ویکی پدیا

توصیه :

**    -  میگویند قسمت دم ماهی به جهت حرکت بیشتر این قسمت ماهی از جاهای دیگر ماهی خوشمزه تر است . پس سراغ قسمت بالا و کله ماهی نروید !!

** - اگر ماهی را برای سرخ کردنی آماده کردید برش های آن را نازک تر انجام بدید و اگر برای قلیه آماده کردید برش هائی با ضخامت بیشتر ببرید که داخل خورش له و تکه و ریش نشود .

*** - بدیهی است که ماهی های خیلی بزرگ و ضخیم و قطور را شکم پر درست نمی کنند . خوردن ماهی شککم پر باید اسان باشد پس زیاد سراغ ماهی های خار و تیغ دار نروید .

1 طرز پاک کردن ماهی کیلکا : Anchovies
2 شناخت و موارد مصرف انواع مختلف ماهی 4 ( ماهی بازار سفره خونه ! )
3 شناخت و موارد مصرف انواع مختلف ماهی 3 ( ماهی بازار سفره خونه ! )
4 شناخت و موارد مصرف انواع مختلف ماهی 2 ( ماهی بازار سفره خونه ! )
5 شناخت و موارد مصرف انواع مختلف ماهی 1 ( ماهی بازار سفره خونه ! )
6 طرز نگهداری ماهی در آشپزخانه
7 بوی ماهی از چیست ؟
8 شناخت و خرید ماهی سالم و تازه
9 چه نوع ماهی باید شکم پر تهیه شود ؟
10 خاویار : مروارید سیاه دریای مازندران یا تخم ماهی اوزون برون و ( اشپل )
11 قلیه ماهی خوشمزه
12 ماهی سرخ کرده خوشمزه
13 برگ بو در خورش ها و مرغ و گوشت و ماهی و سوپ
14 ادویه برای ماهی شکم پر
15 رفع بوی ضخم ماهی
16 سرخ کردن ماهی با پوست
17 رفع بوی بد میگو و ماهی و صدف

انواع غذا با ماهی  :

ماهی سوخاری با سیب زمینی Fish & Chips بریتانیایی

فیله ماهی کباب در فویل

فیله ماهی کباب در فویل ( رژیم دیابتی )

کباب شیرماهی با ماریناد

کباب ماهی اوزون برون یا استروژن ( Sturgeon Kabob )

کباب ماهی خردلی اوزون برون یا استروژن ( Sturgeon Kabob )

ماریناد گشنیز برای تهیه کباب هاو ماهی ها

کباب ماهی اوزون برون یا استروژن یا ماهی تن با ماریناد گشنیز ( Sturgeon Kabob )

کباب ماهی سنتی اوزون برون یا استروژن ( Sturgeon Kabob )

فرصحرایی برای کباب کردن ماهی درسته

ورین پیش غذایی با ماهی و لابستر و سس تارتار

خوراک ماهی قزل آلا با سیر و مرزه

ترشی ماهی کیلکا

ماهی میدم غذای جنوبی از ماهی های گوشتی تهیه میشود

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn