sf_shrimp02d

ميگو  Shrimp  / Prawn : ميگوي خليج فارس عبارت است از ميگوي صورتي ، قهوه اي ، ببري يا خالدار . مرغوب ترين ميگوي جهان پساز ميگوي مكزيك ، ميگوي خليج فارس است . قابل ذكر است كه ميگو هر چه درشت تر باشد ، مرغوب تر است .

میگو گونه‌ای از سخت پوستان آبزی است که در بیشتر آبهای جهان اعم از آب شور و آب شیرین یافت می‌شود . میگو یک منبع غذایی برای موجودات دریایی است . میگوها می توانند رو به عقب شنا کنند .آنها مقاومت بالایی در برابر مواد سمی در مناطق آلوده دارند . میگو به صورت گسترده‌ای توسط انسان‌ها به عنوان ماده غذایی استفاده می‌شود .

 

همانند سایر خوراک‌های دریایی میگو سرشار از کلسیم، ید، و پروتئین است . همچنین میگو دارای ۱۲۲ تا ۲۵۱ میلی گرم کلسترول ( بسته به روش آماده سازی ) می‌باشد . مصرف میگو به علت اثر بر روی سیستم گردش خون انسان سالم ارزیابی می‌شود. قلب ميگو در سرش است.

فرق بین این دو نوع میگو در اندازه و شکل خمیدگی بدن آن است . ضمنا میگوی Shrimp در آب شیرین  و میگوی درشت تر prawn در اعماق دریا و در آب شیرین یافت میشود .

روش پخت میگو و صدف و آبزیان

vintage-cigarette-card-shrimp-prawn

ميگو در بازار معمولاً به صورت بخ بسته ، تازه و خشك موجود است . اگر خريدار ميگوي خشك بوديد ، توجه داشته باشيد كه پوسيده و فاسد نباشد . نشانه پوسيدگي آن اين است كه حالت خميري دارد . ميگوي خشك سالم ، حالت چرم مانند دارد و اگردر دست آنرا بكشيد ،به آساني تكه نمي شود .

84

براي تميز كرده ميگو ، سر ميگو را كنده و پوسته و پاهاي آن را گرفته بعد پشت آنرا برش داده روده رابيرون بياوريد .

523px-Deshelled_and_deveined_shrimp

خوراک میگو با پیازچه

عصاره تمرهندی

میگو به همراه سس در ماکرو

قلیه میگوی جنوبی

میگوی خوشمزه با زنجبیل

تمپورای میگو ( آسیایی )

سوپ دریایی زعفرانی(هندی )

رمز و راز های یک سوخاری یا تمپورای ترد و پفکی

اسپیدینی میگو با ماریناد گشنیز ( ایتالیایی )

اردوور میگو با نان ولووان ( از خمیر کره ای یا خمیر هزارلا )

lobster
شاه ميگو یا  Lobster : شاه ميگو درانواع مختلف ميباشد كه مهم ترين آنها يكي با چنگگ ( لابستر ) و ديگري بدون چنگگ ( كري فيش ) است . پوست شاه ميگو يه رنگ نيلي و سبز تيره است ولي زماني كه در آب جوش مي جوشد ، به رنگ حنايي تند در مي آيد . شيوه جوشاندن درآب مانند خرچنگ است . پس از سرد شدن ، چنگكهاي آنرا كنده گوشت لاي آنرا با چنگال در آورده پوست تنه را از سر تا دم قيچي كنيد تا دو شقه شود . آب شش و كيسه گوارش را در آوريد و بيرون بريزيد . سپس دو شقه را كنار هم در ديس بگذاريد و چنگك ها و پاها را كنار آن بچينيد و با سس مايونز سرو كنيد.

خوراک فیله لابستر یا خرچنگ سرخ کرده

سوپ دریایی زعفرانی(هندی )

خوراک بنیه خرچنگ یا لابستر

ورین پیش غذایی با ماهی و لابستر و سس تارتار

لابستر با سس رمولاد

پاکورا لابستر (هندی ) labster

خوراک فیله لابستر یا خرچنگ سرخ کرده

caryfish

 خرچنگ دراز آب شیرین (Crayfish) : پوست خرچنگ ، خاكستري مايل به آبي است ولي در آب جوش به رنگ حنايي مي شود . مقداري نمك در آب ريخته روي حرارت قرارد اده وقتي به جوش آمد ، خرچمگ را درآن بريزيد . پس از 15 دقيقه در آبكش بگذاريد تا سرد شود . پاها را تاب دهيد تا كنده شود . سينه را باز كرده ماده سبز كه بهترين قسمت خرچنگ است رابا قاشق برداريد . همه گوشت درون خرچنگ را از ديواره بتراشيد . بعد پوسته پاها را بشكنيد و گوشت سفيد رابا نيش كارد بيرون آوريد.

کیک یا کتلت خرچنگ

5445

خرچنگ پهن  Crabs : این خرچنگ به دلیل تغذیه اش که مردار خوار و گوشتخوار است , حرام به شمار میرود و با نام Crabs شناخته میشود .

 

اطلاعات بیشتر :

چندین سال پیش قرار بود فتاوایی برای حلیت این موجودات گرفته شود، مرکز تحقیقات شیلات در سال 1374 برای گرفتن حلیت اقدام به ارائه اسامی جدیدی برای این آبزیان کرد. آنها لابستر را به عنوان شاه میگوی دریایی با آب شور و خرچنگ دراز آب شیرین (Crayfish) را شاه میگوی آب شیرین نامگذاری کردند .اگر میگو را حلال تلقی کنیم از نظر علمی هیچ فرق عمده ای میان میگو و خرچنگ دراز آب شیرین وجود ندارد. اختلافات این دو از نقطه نظر جانورشناسی تقریبا مثل اختلافات بز و گاو است. از نظر رفتاری هم تقریبا به همان ترتیب است. فرق میگو و لابستر این است که لابستر از میگو بزرگتر است و در اعماق بیشتری از دریا زندگی می کند و در مناطق صخره ای یافت می شود، اما میگو در مناطق کم عمق تر زندگی می کند. لابستر در مقایسه با میگو از طول عمر بیشتری برخوردار است.

خرچنگ دراز آب شیرین نیز در آب شیرین زندگی می کند، اما میگو و لابستر در آب شور زندگی می کنند، اما یک سری از میگوها نیز در آب شیرین زندگی می کنند و دقیقا مثل میگوهای آب شور هستند. در این میان توجه به خرچنگ پهن یا (Crab) است که اصطلاحا به آن در فارسی خرچنگ گفته می شود و از نظر علما حرام شمرده شده است. از نظر جانورشناسی لابستر، خرچنگ دراز آب شیرین و میگو از یک خانواده نیستند، اما رده های آنها مشابه است. خرچنگ پهن در یک رده دیگر قرار دارد.

همچنین دکتر محمد رضا فاطمی استاد علوم بیولوژی دریایی واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: شاه میگو و لابستر تفاوتی با هم ندارند. شاه میگو عنوان فارسی است که برای لابستر انتخاب شده است. لابستر از خانواده سخت پوستان محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه ماهی فلس دارد و فلس آن از جنس آن کیتین است که این کیتین از ماهی حفاظت می کند، گفت:‌ آنچه روی بدن سخت پوستان قرار دارد از جنس همین کیتین است ، از این رو می توان از نظر زیست شناسی این قشر را پولک یکپارچه تلقی کرد.

گرد آوری مطالب و عکسها از اینترنت

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn