454

سیر در آشپزی هم به شکل پخته کاربرد دارد و هم خام و به غذا طعم و مزه خوبی می دهد. سیر حاوی آنتی اکسیدان است .

هرچند بوی تند سیر آزاردهنده است اما طعم خوب و خواص درمانی بی نظیرش سبب شده طرفداران زیادی داشته باشد. سیر را تقریبا در هر غذایی می توان ریخت. این روزها پودر آن در میان آشپزها طرفدار زیادی دارد هرچند سرآشپزهای حرفه ای ترجیح می دهند از سیر تازه استفاده کنند که عطر و طعم بهتری دارد.

8676

هر کله یا بوته  سیر از مجموعه چند حبه تشکیل شده است که با پوسته نازکی به هم متصل شده اند. اگر برای خرید سیر به بازار می روید ترجیحا سیر خورد و حبه ای نخرید . که منافع کشاورز ایرانی به واردکننده ایرانی ارجح تر است !

3232
یک توصیه هم از آشپز همشهری آنلاین بشنوید که سیرهای چینی که در بازار موجودند هرچند قیافه تمیز و شسته رفته ای دارند اما طعم و عطر خوبی ندارند. همان سیرهای گیلان و مازندران را تهیه کنید که از همه سیرهای دنیا بهترند و از آن بالاتر .... کشاورز ایرانی در آب و خاک ما تلاش میکند باشد که دست پر تلاش پینه بسته اش را با خرید محصولات ایرانی بوسه زنیم . 

4554

سیر های شمال ملایم تر و سیرهای همدان بسیار خوشمزه و تندتر هستند .

پوست کندن آسان سیر

 

999
 

در هنگام خرید دقت کنید :

سیرهای انتخابی گوشتالو و سفت باشند.

هیچ گاه هم سیر را بیش از اندازه ای که طی یک تا دو هفته مصرف می کنید نخرید و سیر را در جای خنک، تاریک و خشک نگه داری کنید.

سیر خام مزه تند و بوی شدیدی دارد اما وقتی پخته می شود طعم آن به شیرینی می زند. از همشهری آنلاین

3 خاصیت مهم سیر

آموزش حرفه ای پوست کندن آسان و حرفه ای  پیاز و سیر

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn