mushroom1

خشک کردن یکی از قدیمی ترین و سنتی ترین روش ها برای نگه داری قارچ در مدت زمان طولانی، خشک کردن است، در این روش نیز تنوع زیادی وجود دارد.

برخی آن ها را با دستگاه خشک کن، خشک می کنند و برخی با استفاده از نور خورشید و برخی هم از فر استفاده می کنند. روش های مختلف نتایج متفاوتی نیز دارند. قارچ ها را بعد از شست وشو قطعه قطعه کنید و بعد آن ها را روی توری چیده و در معرض نور خورشید یا این که داخل فر با دمای 100-150 درجه ی فارنهایت بگذارید تا قارچ ها بیشتر رطوبت خود را از دست بدهند. سپس آن ها را در کیسه و ظرف های کوچک بریزید. در یک حالت دیگر می توانید قارچ ها را به مدت 10 دقیقه در آب داغ یا آب گرم بریزید تا قارچ ها کمی باد کنند و گوشتالوتر شوند و بعد آن را به روش قبل خشک کنید و در ظرف های کوچک نگه داری کنید. با این روش قارچ ها هم راحت تر ذخیره و حفظ می شوند و هم راحت تر مورد استفاده قرار می گیرند، بدون آن که نیاز به تجهیزات خاص یا حتی فریزر باشد. اما با روش خشک کردن معمولا قارچ ها بافت سفت تری پیدا می کنند.

در اغلب مواقع قارچ هایی که خشک شده اند را نمی توان تفت داد. گاهی اوقات پس از خشک شدن، طعم قارچ ها کمی تغییر می کند. گاه عطر و بوی قارچ از بین می رود. هوا باعث می شود از کیفیت ماده ای که فریز می کنید، کاسته شود. برای جلوگیری از این مسئله به هنگام ریختن قارچ ها در ظرف کمی با قاشق به آن ها فشار وارد کنید تا هوا از میان آن ها خارج شود .

انواع روش های نگهداری قارچ در سفره خونه


 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn