Alaniya_Home_copy

سفرنامه ترکیه - آلانیا 3 ( مراکز خرید , شهر و حومه )

سفرنامه ترکیه - آلانیا 4 (تور مجازی حومه , اسکله و هتل )

تصویر فوق دورنمای شهر آلانیا از سمت شرق است . اینجا منطقه کارکیجا است و در دور دست آپارتمان های منطقه محموتلار و عقب تر از آن , مناطق داخلی شهر را مشاهده میکنید . فرق این منطقه با منطقه محموتلار در بافت مسکونی آن است . محموتلار مجتمع های مسکونی و آپارتمانی است ولی کارکیجاک مجتمع های ویلایی است و چون بر روی بلندی و تپه های مشرف به دریای مدیترانه قرار دارد از یک سوی جنگل سبز زمردین و از سمت دیگر دریای آبی فیروز ای در دستان شما قرار میگیرد .

karkijac0_copy

این عکسها  از روی ایوان هتل 5 ستاره  یوتوپیا Utopia گرفته شده و همانطور که ملاحظه میکنید بلوار ساحلی مرکز شهر را به این منظقه ویلایی متصل میکند و سپس به سمت شهر بندری قاضی پاشا Ghazipasa  و  بندر آزاد تجاری مرسین  Mersin منتهی میشود .

61037844

هر منطقه ویژگی های مخصوص به خود را دارد . در عکس فوق پارک ساحلی منطقه محموتلار و بلوار ساحلی و مجتمع های مسکونی اطراف آن دیده میشود .

map2

همانطوری که میدانید آنتالیا نیز یکی از بنادر آزاد تجاری ترکیه در دریای مدیترانه محسوب میشود . در فهرست بنادر آزاد ترکیه در دریای مدیترانه قرار گرفته است  . از ویژگی های بنادر آزاد وارد و صادر کردن کالا و اجناس بدون عوارض گمرکی است .  در نقشه های این صفحه محل شهرهای بزرگ و بنادر و فاصله های تقریبی آنها را مشاهده میکنید .

map1

زیبایی این بندر و خصوصا این منطقه از روی بلندیها واقعا توصیف ناشدنی است . تا در محیط نباشید و زیبایی ها را با گوشت و جان و تن خود حس نکنید هرچه گفته شود بیفایده است . البته وصف العیش , نصف العیش . ما توصیف میکنیم و با عکسهای گویا مناظر را به شما نشان میدهیم .

mahmutlar1

در عکس بالا منطقه محموتلار و پلاژ عمومی و ساحل شنی آن دیده میشود .

karkijac4_copy

تمامی ارتفاعات منطقه اطراف کارکیجاک را موزستان های سر سبز احاطه کرده و در عین رطوبت ملایم دریا از هوای شرجی آزاردهنده خبری نیست . عبور جریان هوا از سمت کوهستان از مسیر دره کارکیجاک میگذرد و به لظافت و خنکی هوا کمک کرده و رطوبت پخش میشود و در نتیجه هوا هیچگاه شرجی نیست .

1mosestan

هوای رطوبی منطقه برای پرورش موزهای کوچک و فوق العاده شیرین و خوشمزه بسیار مساعد است و دولت ترکیه جدیدا برای تامین محصولات کشاورزی و ارتقا سطح تولیدات صنعتی داخلی و تقویت این رشته ها به حمایت از صنعتگران و کشاورزانی پرداخته که به کار در این کشور علاقمند هستند و این استان صرفا به کشت و کار تخصیص یافته و حتی به خارجیانی که مایل به کار کشاورزی هستند وام هایی ( با تسهیلات متعدد و بدون مالیات ) اختصاص میدهد و با این کار به جلب و جذب سرمایه های خارجی دست زده و موفقیت های زیادی کسب کرده است . 

utopia2

ارتفاعات و سواحل این شهر محل تفریح و آسایش و آرامش مردم و توریستان است. عکس زیر ورودی هتل یوتوپیا است که بر روی تپه ای قرار دارد .

utopia0

مناظر بکر شهر , هوای پاک و سکوت و نظافت و آرامش محیط عمومی جذب کننده است .

1hotel_Utopia_world

این شهر هتل های زیادی دارد ولی هتل یوتوپیا در بین هتل های منطقه به جرات میتوان گفت که زیباترین منظره و پانوراما را دارد .

utopia1

چنانچه قصد سفر به آلانیا را دارید این هتل را جز یکی از گزینه های خود قرار دهید .

1utopia5

هتل یوتوپیا  Utopia World  که بر روی تپه ای درست مشرف به ساحل دریا قرار گرفته و فاصله ای بسیار نزدیک به ساحل شنی دارد و از داخل محوطه هتل از روی پلی بلند از روی جاده و بلوار ساحلی عبور میکنید و به کمک آسانسور میتوانید قدم بر ساحل طلایی مروارید دریای مدیترانه بگذارید .

1utopia3

حتی اگر از داخل هتل به هیچ کجا نروید و یا در بالکن آن , از جای خود تکان نخورید , دریای به ظاهر بیکران آنچنان زیبایی خیره کننده ای دارد که حاضر به بازگشت نخواهید بود !

1utopia4

شما از آن بالا میتوانید صفحه نیلگون دریا و تمامی مناطق شرقی و غربی شهر را بخوبی زیر نظر گرفته و در همان حال , یک چای ترکی خوشمزه و داغ نوش جان کنید و

Ayran4

یا اینکه در همان بالکن در داخل مشربه های پر نقش و نگار ترک با یک آیران ( Ayran دوغ مشک پر چرب و گازدار و کف آلود ) از شما پذیرایی کنند , شما را بس خواهد بود !!! و اگر مسافر تور با شرایط " یو آل "   یا  Ultra All Inclusive  و یا حتی " آل " All Inclusive  باشید که دیگر نور النور است و از صبح علی الطلوع تا پاسی از شب گذشته ( یا کمی دیر تر ! ) هرچه دوست دارید برای خوردن و نوشیدن مهیاست !

5154233

علاوه بر هتل های بزرگ 5 ستاره و 4 ستاره و غیر از هتل بزرگ و بین المللی یوتوپیا , هتل معروف دیگری نیز در همین منظقه قرار دارد . هتل گلد سیتی Goldcity که در عکس بالا مشاهده میشود , در بخش عقب تر دره کارکیجاک بر روی تپه ای متشکل از مجتمع های مسکونی هتل قرار گرفته . در عکس زیر دورنمای گلد سیتی را مشاهده میکنید.

sunlife_1181

هر دو هتل علاوه بر امکانات رزرو تور و  اتاق , امکان رزرو ویلا و آپراتمان های اختصاصی را نیز دارند . در هتل یوتوپیا یک پارک آبی بزرگ نیز در وسط مجموعه با امکان دسترسی از هتل و مجتمع اقامتی ویلایی و آپارتمانی موجود است .برنامه های جنبی و تفریحی هم یا در تور از قبل مهیاست یا باید در انجا ثبت نام کنید .

m54r44w

و البته یکی از حرفه های بسیار مورد نیاز در این شهر علاوه بر مایو و لباس شنا و چتر آفتابی , فروش کلاه های تابستانی است !

ship1

بندر ساحلی آلانیا یکی از بنادری است که میتوانید انواع کشتی و کروز و قایق های مختلف از کشورهای اروپایی که در آن پهلو گرفته اند , را مشاهده کنید .

1ship4

اگر فرصتی باشد , فقط بازدید از اسکله و دیدن انواع و اقسام کشتی های زیبای شخصی و عمومی و مسافری میتواند تفریحی جذاب و جالب باشد

1ship3

و اگر به گشت زنی در دریا و خوردن شام در کشتی و قایق تمایل داشته باشید , میتواند یکروز کامل شما را پر کند !

1ship2

 

ادامه دارد .....


سفرنامه ترکیه - استانبول 11 (کاخ ابراهیم پاشا پارگایی وزیر عثمانی)

سفرنامه ترکیه - استانبول 6 (بخش دوم حرمسرای توپکاپی کاخ سلاطین عثمانی)

سفرنامه های دیگر سفره خونه 

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn