1semnan1

سرزمین ایران اقلیم بهشت هاست .استان سمنان از گرمترین استانهای کشور محسوب می شود و نام استان سمنان بیشتر با کویرعجین شده است و وجود طبیعتی بکر و جنگلی در فاصله 20 دقیقه ای از مرکز سمنان، هر گردشگری را به خود جلب می کند. از گرمای جاده کویری که رها می شوی به ناگاه خود را در میان انبوهی از درختان سبز و گندم زارهای زیبا گم می کنی. هوایی مطبوع آنچنان صورتت را نوازش می دهد که باور نمی کنی پشت سرت بیابان بوده و هرم داغ آفتاب و جریان آب در جویها، ستگی و تشنگی کویر را از تنت می زداید.

 

1semnan3

کویر، جنگل، مناطق خشک و بیابانی، مناطق سر سبز و جمیع اضداد طبیعت را یکجا می توان در مصافتی به ابعاد 20 کیلومتر مربع در استان سمنان مشاهده کرد. طبیعت بکر و دست نخورده استان سمنان به تنهایی در شهرستانهای این استان نیز جالب توجه است، به طوریکه با سفر به شهر سمنان و سپس به شهمیرزاد و مهدیشهر می توان تجربه دو آب و هوای متفاوت را با طی کمتر از 20 کیلومتر داشت. شهرهای آن عبارتنداز: سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار.شهرهای تابعه استان نیز عبارتند از سمنان – مهدی شهر- شهمیرزاد – سرخه -شاهرود -بسطام -تجن -کلاته -خیج -میامی -بیارجند -دامغان -گرمسار -ایوانکی و آرادان. شهر سمنان که مرگز استان سمنان است شهری با سابقه تاریخی چند هزار ساله است، این شهر دارای آثار باستانی متعدد و دیدنی مربوط به دوره های مختلف تاریخ است.

 

1semnan9

دیدنی های سمنان : یکی از آثار تاریخی و با ارزش و زیبای سمنان , دروازه ارگ، بازمانده هنر دوران قاجار است که در تقاطع خیابان‌های آیت الله طالقانی و شیخ فضل الله نوری واقع شده است.دروازه ارگ در گذشته درِ شمالی ارگ دولتی بود که هنگام تخریب ارگ به سبب شکایت فرهنگ دوستان و پیگیری آنان از ویرانی این دروازه جلوگیری به عمل آمد. دروازه ارگ در زمان سلطنت ناصرالدین شاه قاجار و حکومت انوشیروان میرزا  ضیاء الدوله فرزند محمد رحیم میرزا پسر دهم عباس میرزا نایب السلطنه که از سال 1300 تا 1305 هجری حاکم ایالت قومس بود بنا شد.این دروازه دو نمای شمالی و جنوبی دارد که نمای شمالی آن به مراتب زیباتر از نمای جنوبی آن است. 

از دیدنی های دیگر  : قله نیزوا، قله قدمگاه، قله نرو ارم، طبیعت سیاه کوه و فیل کوه، چشمه معدنی تلخ آب، چشمه معدنی شور آب، چشمه معدنی نمک دره، چشمه های آب مراد، آب قولنج، آب گرم و آب سرد سمنان، چشمه شیخ، چشمه سر شهمیرزاد، چشمه روزبه، چشمه هوا خورسو، چشمه جوین، چشمه امام زاده زید، چشمه امام زاده عبداله، پارک جنگلی سوکان، پارک جنگلی کومش، پارک جنگلی محلات، غار دربند، منطقه حفاظت شده پرور و  منطقه زیارتی سیاحتی پیغمبران، مسجد جامع سمنان، بقعه شیخ علاءالدوله سمنانی، دروازه ارگ، ارگ علا، دارالحکومه، کاروانسراهای شاه عباسی، آهوان، شاه سلیمانی، مدرسه فتحعلی بیگ، صادق خان، برج چهل دختر، قلعه سارو، کوشمغان، لاسگرد، پاچنار ، یخدان آتشگاه، آتشگاه سمنان، آب انبار کارخانه، کهنه دژ، توکلی، ناسار، سرخه، تپه ناسار یا نوحصار، حمام حضرت، ناسار، قلی، نخست ، پهنه ، قلعه لاسگرد ، سلیمانی ، مدرسه حاج فتحعلی بیگ و مدرسه صادق خان از جاذبه های گردشگری شهر سمنان است.

قره جوش یا ثمره ( سمنان )

سبزی پلو با گوشت ( سمنانی )

1semnan6

شهرستان مهدیشهر (سنگسر)  : این شهر در فاصله 18 کیلومتری سمنان واقع شده است این شهر در شمال غربی سمنان و شهری کاملا کوهستانی در جنوب رشته کوه البرز است و غار دربند، منطقه سرسبز دربند و راه بند، کافر قلعه، پامنار ، آتشکده آناهیتا ، حیات وحش پرور با بیش از دو هزار گونه جانوری از جاذبه های گردشگری این شهر است. در گذشته دور، برداشت آب شرب مصرفي فقط از مظهر قنوات و چشمه ها و در بيابان از آب چاه ها و آب باران موجود در سنگابها و تالابها صورت مي گرفته. بشررو به تکامل به منظور ذخيره سازي آب خوش گوار و استفاده از آن، نسبت به احداث محفظه اي سرپوشيده در عمق زمين مبادرت مي کردند که آن را مخزن آب يا آب انبار مي ناميدند.

1semnan7
آبگرم و آب معدنی سنگسر گرو : در ۱۸ کیلومتری غرب مهدیشهر (سنگسر) قرار دارد و دارای چشمه های آبگرم و معدنی کم نظیری میباشد. متأسفانه در چند سال اخیر به علت بی توجهی مقامات محلی تنها جاده دسترسی به این منطقه در فواصلی از بین رفته و تردد فقط با خودرو های کمک دار امکان پذیر میباشد. دیدنی های این منطقه هم کم نیستند که از آن جمله ابگرم  و آب انبارهای  قدیمی و جنگل فینسک و ..... . در زبان سنگسري به اين گونه محفظه که به شير برداشت آب مجهز نبوده و معمولا با دلو يا وسايل مشابه آب مي کشيدند، خوت مي گفتند. يکي از اين خوت هاي عمومي بسيار قديمي در زير ساختمان متوليان، واقع در خيابان امام حسين هنوز باقي مانده است. ولي خوت هاي ديگر مثل خوت کنگاسر در مسير خيابان صاحب الزمان جنب مسجد سيدالشهدا» جز» خيابان گرديده است. آب انبارهايي که به شکل امروزي باقي مانده اند، به زبان سنگسري مزمبل يا مزمل گفته مي شود.

 

از "آروشه"و" چیکو" تا پاپوش"دوندی" : چمشک یا دوندی نیز که یک نوع کفش با پاپوش چرم است نیز از مهمترین سوغاتی های مهدیشهر است. بهترین سوغات شهرستان مهدیشهر فراورده های دامی و لبنی است، امروزه بالغ بر 20 نوع فراورده لبنی در مهدیشهر و توسط عشایر ایل سنگسر تولید می شود. ماست، کشک، پنیر، آروشه، کره محلی و چیکو و... از معروفترین سوغاتی های امروز این منطقه خوش آب و هوای استان سمنان است. پارچه های ابریشم، پارچه های سوزن دوزی شده و ظروف چینی نقش دار از دیگر سوغاتی ها و صنایع دستی شهر مهدیشهر است.    

1semnan5

شهرستان دامغان  : این شهر نیز با چشمه علی، انگورستانی و... جلوه هایی از هنر نقاش طبیعت را به نمایش می گذارد. : دامغان مدتی پایتخت زمستانی اشکانیان بود و تا کشته شدن یزدگرد، آخرین پادشاه ساسانی موقعیت خود را  حفظ کرد. در دوره های حکومت امویان، عباسیان،  طاهریان سامانیان، سربداران و دیلمیان دامغان از موقعیتی ممتاز برخوردار بود. از جاذبه های دیدنی آن قله شاهدار، چشمه و رودخانه علی، چشمه کشت دشت، چشمه های آب معدنی جیران قلعه، چشمه باد آب سل آباد، چشمه باداب سورت تا دریاچه چورت  ، نمک زار کویر دامغان، پارک جنگلی دامغان میباشد .

1semnan2

عمارت آغامحمدخان و فتحعلی شاه قاجار:
استان  قومس و علی الخصوص  شهر دامغان مورد توجه اولین پادشاه قاجار بود و به همین جهت آغا محمد خان و فتحعلی شاه در چشمه علی دامغان ساختمان‌های زیبایی را بنا کردند. این دو ساختمان تقریبا مقابل هم واقع شده اند. در قسمت شمال و در داخل دریاچه، به فاصله  حدود پانصد متر از تپه‌های آبده ساختمانی است دو طبقه دارای ایوان محصور در آب که فتحعلی شاه قاجار آن را ساخته بود. برای ورود به این بنا باید در ضلع های شرقی و غربی از روی تخته‌ای که قریب دومتر روی آب قرار داده اند، گذشت.  درِ طبقه تحتانی و فوقانی که ایوان دارد از دو طرف باز می شود و هر کس در آن بنشیند از دو سو دریاچه را زیر نظر دارد.  علاوه بر بنای فوق به فاصله ده متری از ضلع جنوبی دریاچه ، ساختمانی متعلق به دوره آغامحمدخان قاجار واقع است. ساختمان دارای یک طبقه و یک شاه نشین فوقانی است.  این بنا هم از نظر معماری و هم از نظر مکان به زیبایی بنای فتحعلی شاه نیست. اما دارای قدمت می‌باشد.

از غذاهای دامغان  : 

 سبزی پلو، بادمجان : گوجه همراه با لابو یک غذای تفننی مردم دامغان است،که عمدتا در سالهای قبل مصرف می شد. ابتدا برنج را با آب نیم گرم شسته و خیس کرده،بادمجان را پوست کنده و از طرف طول به دو قسمت کرده و نمک زده و پس از حدود ۱۵ دقیقه شسته و خشک می کنند و با روغن سرخ می نمایند.روغن اضافی بادمجان های سرخ شده را نیز می گیرند پس از آن گوجه را به مدت ۳ دقیقه در آب جوش انداخته و بعد در آب سرد قرار می دهند و سپس پوست آن را گرفته و از وسط دو نیم می نمایند.کدو را نیز پوست کنده و به تکه های ۱۰ ×۱۰ تقسیم می کنند. برنج را در آب جوش داخل قابلمه ریخته و در لحظه آخر سبزی را اضافه کرده و آبکش می کنند.
در هنگام آبکشی برنج ظرفی را در زیر آبکش قرار داده تا بتوان آب برنج را برای تهیه لا بو در آن نگه داشت . داخل قابلمه مقداری روغن ریخته و از کدو ها را روی آن می چینند و نیمی از مخلوط برنج و سبزی را در قابلمه ریخته و بادمجان ها و گوجه فرنگی ها را همراه با دارچین و گرد غوره میان برنج قرار داده و مابقی برنج و سبزی را روی مواد می ریزند و بر طبق معمول برنج را دم کرده و پس از دم کشیدن روغن حیوانی یا کره را داغ کرده روی برنج می ریزند.غذا را در دیس می کشند و روی آن را با کدو های ته دیگ تزئین می نمایند.

لابو: مخلوطی از یک پیاله آب برنج همراه با سبزی پلو و دو قاشق برنج دم نکشیده و کمی آبغوره را می گویند.

محصولات دامی این روستا می توان به شیر، ماست، کره، آروشه، لور، سرشیر محلی، سرماست محلی، عسل طبیعی، قره قروت (تفره) و غیره اشاره نمود. همچنین محصولات باغی مانند گیلاس، آلبالو، زردآلو، توت و به ویژه گردو می توان نام برد. از محصولات خوراکی صحرایی می  توان از سامباروک (آلبالوئک)، سولی، زرشک، ولیک، سیب وحشی، گالش انگور و غیره می توان نام برد. نان پنجه کش، نان گرده و کچیله نون محتوی گردو از نان های بسیار خوشمزه دست پخت زنان این آبادی است. همچنین آش گزنه، آش زرشک، تفره که با قره قروت درست می شود.

 

مهمترین و معروفترین سوغاتی شهرستان دامغان :پسته خندان این شهر کویری است. علاوه بر این ، نان ها و شیرینی های محلی دامغان و نوعی نان محلی به نام "دادچه" نیز از سوغاتی های معروف دامغان است. پارچه قلم کار دامغان نیز شهرت زیادی دارد و زیبا ترین سوغات و صنایع دستی استان سمنان محسوب می شود. دست بافته های خانگی مانند حوله، چادر شب، دستمال،سفره و... در امیریه دامغان و خرما ،سیر و شلغم در طرود دامغان و گردو در تویه دروار دامغان نیز از دیگر سوغاتی های این شهرستان است. مانی پلو غذای دامغانی

1semnan15

 

شاهرود :  عده ای معتقدند که نام قدیم شاهرود , حنجره یا شخره (شاخره) بود که به تدریج تبدیل به شاهرود شده است. بر اساس شواهد و مدارک تاریخی موجود تشکیل هسته اولیه شهر شاهرود به دلیل دفاع از مهاجمان روی تپه های کم ارتفاع در دامنه کوه شمالی و غربی شاهرود ساخته شد و به تدریج همراه با برقراری امنیت در محل , رشد و توسعه یافت.رشد این شهر در چند سال اخیر به علت قرار گرفتن در مسیر جاده اصلی تهران به مشهد چشمگیر بوده است . به استناد برخی اشاره های تاریخی مندرج در متون و بعضی شواهد باستان شناختی.معماری موجود در داخل و خارج شهر کنونی راه عبور قافله ها و کاروانهایی که بزرگراه غربی – شرقی (جاده ابریشم) را طی می کردند, از آبادی یا روستای بزرگ شاهرود می گذشتند.

موقعیت ممتاز طبیعی و جغرافیایی و وجود چندین قلعه و دژ در این مکان و اطراف آن جوابگوی اطراق و پناه ساکنان و کاروانیان در هنگام بروز خطر بود. در عین حال , وجود کاروان سرا و چاپارخانه در این منطقه آن را به یکی از مراکز مهم یکجانشینی در منطقه تبدیل کرد. به علاوه استعداد خاک و وفور آب برای آبادی شاهرود , موقعیت های ویژه ای را فراهم کرد که همگی منجر به تشکیل شهر در قرن های هفتم و هشتم هجری شد. از دیدنی های شاهرود ؛ قله شاهوار، چشمه نی، چشمه مهاجرت، پارک جنگلی شاهرود، جنگل ابر، منطقه حفاظت شده خوارتوران، منطقه حفاظت شده خوش ییلاق و در شهرستان شاهرود نیز که "جنگل ابر  " آن زبانزد همه است، می توان در مناطق رضا آباد و خارتوران، طی مسیر در مناطق کویری را تجربه کرد.

خورشت قیمه سیب آلبالو

 "آب نبات"،"حلوای سیاه" و" انگور " : علاوه بر این در سفر به شرق استان سمنان و خضوصا خارتوران شاهرود و فرومد میامی، می توانید از"فلفل"منحصر به فرد این منطقه تهیه کنید. در سفر به شهرستان شاهرود که به قاره کوچک اشتهار یافته می توانیم سوغاتی های زیادی نظیر نان محلی، نان فتیر و نان کاک، آبنبات ،حلوای سیاه ،حلوای کنجدی، انگور و زردآلو را در چمدان سفر خود به سوغات ببریم. همچنین سفال، سرامیک و نمد و ظروف مسی که از گذشته های دور تا به امروز در این شهرستان رونق بسیار داشته از دیگر سوغات و صنایع دستی این شهر زیبای شرق استان سمنان است.  

  

 

1semnan8

شهرستان گرمسار: شهر خورشید تابان نیز با جاده سنگفرش که یادگار گذشتگان و مسیر تاریخی ابریشم است، در زمان اشکانیان نام آن گرمسار خواران بود, امروزه سمنانی ها آن را خواره می گویند.‌ سلوکی ها در این ناحیه شهری به نام خاراکس بنا نهادند. از این منطقه را بنام خاریس نیز یاد کرده‌ اند. این نام در شاهنامه به صورت خوار بر وزن بار به معنی ذلیل و حقیر و ضعیف آمده است. که به معنی آسان و سهل نیز گفته اند .آغا محمد خان قاجار پس از شکست دادن لطفعلی خان زند دولت قاجاریه را تاسیس کرد و تهران را به پایتختی انتخاب نمود و برای حراست از تهران عده ای از افراد ایل اصانلو از محال و خمسه زنجان را به خوار کوچاند . ین شهر نیز جاذبه های فراوانی دارد ؛  پارک جنگلی گرمسار، رودخانه حبله رود، چشمه شاه، چشمه عین الرشید، چشمه امام زاده خوشنام، چشمه سنگ آب، چشمه یخچال، چشمه کهنه ده، چشمه شهرآباد

از غذاهای سنتی و محلی مردم گرمسار و خطیر کوه:
قُرمه  : ابتدا گوشت را به قطعات کوچک تقسیم کرده و همراه با چربیهای آن به طور کامل سرخ کرده و پس از خنک شدن آن را در شکمبه دام که قبلاً تمیز و خشک شده ، می ریزند. به این ترتیب قُرمه تا حدود یکسال قابل نگهداری و مصرف می باشد.

گورماست  : چوپانان همیشه همراه خود مقداری ماست را در خیک نگهداری می کنند. پس از دوشیدن دام شیر را جوشانده و پس از سرد شدن ، آن را به ماست داخل خیک می افزایند. در هر وعده غذایی ، مقداری از این مخلوط شیر و ماست را در کاسه ریخته و در آن نان ترید کرده ، می خورند.

کاچی : این غذا ترکیبی از برنج ، آرد ، آب و نمک است. طرز تهیه آن بدین صورت است که ابتدا برنج را قبل از آبکشی با آردی که در آب حل شده ، مخلوط می کنند و می پزند. معمولاً آرد را قبل از اختلاط ، حرارت می دهند تا بوی خام آن از بین برود. پس از پخت آن را در بشقاب ریخته و مصرف می کنند. در برخی موارد شیرۀ توت نیز به آن اضافه می نمایند.
آب دوغ ( اودو ) : ماست (ترجیحاً ماست تازه) را در کاسه ای می ریزند و مقداری آب به آن اضافه می کنند ، پونۀ خشک شده یا نعناع و نیز به آن اضافه کرده و مصرف می کنند. این غذا بیشتر در فصل گرما ( بهار و تابستان به عنوان ناهار) مصرف می شود.
ته چین :  مرسوم ترین نوع پخت برنج در گرمسار ، ته چین است و وجه تسمیه آن نیز به خاطر قرار دادن گوشت در ته دیگ و زیر برنج است. پذیرایی از مهمانان مراسم عروسی ، ولیمه های زائران و مراسم محرم ، به ویژه در روزهای تاسوعا و عاشورا و همچنین نذری ماه رمضان با غذای ته چین انجام می گیرد.

چرتمه پلو : مقداری جگر سیاه و دنبه پخته را مخلوط کرده و می کوبند. سیر رنده شده را به ماست اضافه کرده و سپس با جگر و دنبه له شده مخلوط می کنند. این غذا را به عنوان خورشت روی برنج ریخته و مصرف می کنند.

 

نانهای سنتی معمولی گرمسار و خطیر کوه  :
نان تَفتُن( تافتون ) :نان اصلی روستائیان و عشایر شهرستان گرمسار است که در منازل به شیوه سنتی تهیه می شود.این نوع نان به عنوان قوت روزانه و مصرف عادی و اغلب همراه غذا مصرف می شود و به شکل دایره به قطر حدود ۲۰ سانتی متر و ضخامت ۲ سانتی متر پخته می شود.
نان جو (جو نون) :نانی که از آرد جو پخته می شد . در گذشته نان مصرفی مردم اغلب از آرد جو تهیه می شد.
جزّ َک نون : نانی است که در تهیه آن از جزغاله (دنبه آب شده و گیری شده) استفاده می شود.
چاپاتی (چاپتی ) : این نان شبیه لواش است و در مواقع کوچ و مسافرتهای طولانی تهیه می شود و به شکل دایره است و ضخامت کمی دارد.
کَلوا : برای تهیه این نان آرد را خمیر کرده ، زمین را کمی شکافته و سپس در آن آتش روشن می کنند.با چوبی به نام کلُوزِنه کمی آتش را کنار زده مقدار دو تا سه کیلو خمیر را روی آتش می گذارند و دوباره آتش را روی خمیر بر می گردانند.بعد از مدتی خمیر پخته شده و مصرف می شود.این نان مخصوص چو پانان است.

 

نانهای شیرینی گرمسار و خطیر کوه :
فطیر : مهمترین نان تفننی در بین عشایر الیکایی (گرمسار)،فطیر است. اندازه ، ضخامت و شکل آن همانند تافتون است و روغن،شیر ،شکر و زرد چوبه ترکیبات آن را تشکیل می دهد. فطیر معمولا در مراسم ،جشن ها و اعیاد پخته می شود.
اگِردَک : نوعی نان کوچک شبیه تخم مرغ که در تابه و با روغن سرخ و پخته می شود.بیشتر به عنوان شیرینی خانگی مصرف می شود.
کاک : ترکیبات این نوع نان مانند فطیر است که به اندازه کوچکتر و به اشکال مختلف مربع و چند ضلعی پخته می شود.

گرمسار و سرخه با خربزه و انار معروفشان:

شهرستان های گرمسار و سرخه دو سوغاتی متناسب با گرمای فصل تابستان دارند، خربزه های شیرین و انارهای سرخ گرمسار و سرخه از مهمترین سوغاتی های این دو شهرستان است. البته نباید فراموش کنیم که نان های خانگی و محلی شهرستان سرخه که اکثراً توسط زنان در منزل تهیه می شود نیز بسیار خوش مزه و با کیفیت هستند.

 

1semnan4

 شهمیرزاد :  شهر نمونه گردشگری بین المللی شهمیرزاد در شمال سمنان واقع شده و به دلیل جاذبه های فراوان طبیعی در تابستان و زمستان پذیرای گردشگران است. علاوه بر جاذبه های طبیعی مانند طبیعت سبز در کنار کوهستان و آب و هوای معتدل، برخی بناهای تاریخی مانند "شیرقلعه"، "قلعه شیخی" و "دژوهل"(به عنوان یکی از کانونهای مهم اسماعیلیان) نیز بر جنبه های جذاب گردشگری در شهمیرزاد افزوده است.

در شهمیرزاد برخی از محصولات مانند گردو و آلو دارای اهمیت صادراتی و شهرت بین المللی هستند و بزرگ ترین باغ گردوی جهان با وسعت 700 هکتار نیز در این شهر واقع شده است. قله نیزوا با ارتفاع 3810 متر در این منطقه از جاذبه های طبیعی گردشگری است . سه قلعه تاریخی شیر قلعه، قلعه شیخی و دژ وهل از قلاع مهم این شهر است. در بخش شمالی شهر، پیست اسکی جاذبه های زمستانی این شهر را نمایان می سازد و زمستان این شهر نیز گردشگران زیادی را برای ورزشهای مفرح زمستانی به سوی خود می کشد. علاوه بر آلو و گردوی شهمیرزاد ، لواشک های محلی و نان های محلی این شهر توریستی مانند شیرخس، تمبلک گردویی و... از مهمترین سوغاتی های این منطقه کوهستانی و گردشگری استان سمنان است.

1semnan13

گیاه متکا ( عکسها از وبلاگ : شهر من شهمیرزاد )

1semnan12

ترشی متکا : سبزی محلی بهاره

سوغاتی و خوراکی های استان سمنان :

بخش شیرینی : نان چای شامل شیرینی و کماج، نقل و نان داچه شاهرود
بخش کشاورزی و دامپروری : انجیر و گردو سمنان، گردو، آلو شهمیرزاد، انگور، زردآلو، گیلاس و قیسی شاهرود، پسته دامغان، انار، به و خربزه گرمسار

1semnan11
بخش صنایع دستی : انواع پارچه های ظریف چون: چادر، برک، شال و مقنعه، پارچه ها و سفره های قلمکار، جاجیم، گلیم، ظروف سفالی،‌ سرامیک، نمد، مرصع، معرق کاری و درودگری

سبزی پلو : با لوبیا چشم بلبلی و گوشت مارینه شده در ماست که روی برنج و سبزی آبکش شده لا بلای پلو با حرارت کم و مدت طولانی دم میشود .

حلیم قرمز : که معمولا در افطار ماه رمضان در شاهرود  با لوبیای قرمز و گوشت و پیاز و بلغور گندم تهیه میشود  .

سبزی پلو بادنجان : سبزی پلو دم شده همراه با گوجه فرنگی و بادنجان سرخ شده

چلو گوشت سمنانی : گوشت پخته لای برنج با مقداری شکمش بیدانه و پیاز داغ و آب غلیظ گوشت و رب گوجه و ادویه های خورشی و پلویی و زعفران و پودر دارچین ( چلو گوشت با روغن حیوانی )

ته چین دیگی یا سنگی سمنان : غذای ایلاتی ها و عشایر است .برنج معطر و نمک و زعفران و پیاز و گوشت گوسفند چرب و دنبه دار را داخل ظرف سنگی یا دیگ مسی در زیر خاکستر داغ چال میکنند .

رشته پلوی دامغانی : با مرغ و یا گوشت گوسفند با ادویه و گوجه و بادنجان

1semnan10

نان های سنتی قندی و کلوچه ها :
نان حلقه ای کااک

نان فتیر

نان کماچ

نان شیر مال و نان سنتی

سوغات های فصلی :

سمنان در فصلهای مختلف سال، دارای سوغاتی های مخصوص آن فصل است، انار،گوجه ترش و انجیر و بادمجان سمنان از مهمترین سوغاتی های فصلی شهر سمنان به شمار می روند.

همچنین صنایع دستی سمنان نیز امروزه قسمتی از سوغاتی این شهر به حساب می آید، نمد، سفال، سرامیک، نوعی پارچه به اسم "وشینه" و قالیچه های سمنانی که زنان سمنان آن را می بافند از جمله این سوغات و دست ساخته ها است.

 

سوغات ثبت شده استان : گفتنی است در بین سوغاتی های خوشمزه و زیبای استان سمنان، نان بقسمات سمنان، سمنو پزان سمنان، فراورده های لبنی مهدیشهر، دست بافته های امیریه دامغان، لاک تراشی (مخصوص پخت نان) در کالپوش میامی، دست بافته های کلاته خیج دامغان  و صنایع دستی سوزن دوزی مهدیشهر در شمار میراث معنوی ایران به ثبت ملی رسیده اند. از  semnan.isna.ir

 


هتل های استان سمنان

پرتال سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn