aViewAlanya

سفرنامه ترکیه - آلانیا 6 (تور مجازی محلات شهر , مشاوره و قیمت ملک)

شهر آلانیا Alanya در فاصله بیست دقیقه ای حدود 30 کیلومتری فرودگاه شهر قاضی پاشا به سمت غرب قرار دارد . همانطور که در نقشه زیر مشاهده میکنید ؛ پس از منطقه دمیرتاش در منتهی الیه سمت راست و شرق, شهر کوچک قاضی پاشا قرار دارد که از ابتدای شهر جاده ای فرعی به فرودگاه میرسد . اگر به شهر آلانیا سفر میکنید دیگر لزومی ندارد به آنتالیا بروید و با وسیله نقلیه به آلانیا برسید .

1dee59

در حال حاضر غیر از شرکت هواپیمایی پگاسوس از طریق استانبول به قاضی پاشا , پروازهای شرکت هواپیمایی هلندی کرندون Corendon نیز در هفته دو روز یعنی ایام چهارشنبه و جمعه از تهران به مقصد قاضی پاشا از طریق کایسری پرواز دارند . از روی نقشه قاضی پاشا پس از منطقه دمیرتاش در منتهی الیه سمت راست قرار دارد . در تصویر بالا میتوانید محلات مختلف را با نام به ترتیب ار بخش غربی شهر تا شرق آن مشاهده کنید : Tepe , Ciplaki , Cikcilli , middle if the city and old districts , Tosmur , Oba , kestel , Mahmutlar , Karkigak , Demirtas  و دوتررین بخش در سمت غرب konakli قرار دارد و به سمت آنتالیا از جاده ساحلی امتداد دارد .

1dee3ki

فرودگاه شهرستان قاضی پاشا , فرودگاهی کوچک با سالن های محدود با حدود 5 کانتر , اما بین المللی و با پروازهای متعدد خارجی و بسیار منظم است .افراد و پرسنل مسقر در این فرودگاه بسیار مهربان و خوش برخورد هستند و پذیرفته اند که تمامی سرمایه آنان برای جلب و جذب ارز خارجی رفتار دوستانه و برخورد محبت آمیزشان است . این باور را در چهره تمامی ساکنین بومی شهر میتوانید حس کنید . زیرا در سایه ارز وارداتی همراه با توریست , کار و درآمد و زندگی بهتری به سکنه بومی شهر نوید داده شده که به عینه آنرا مشاهده و لمس میکنند

1home13

این دماغه همان بخشی است که در مرکز شهر قرار دارد و قلعه سرخ روی آن قرار گرفته و شهر را به دو قسمت میکند . در کنار آن اسکله شهر را نیز مشاهده میکنید .

سی سال پیش که ما شهر رامسر و نوشهر و ... را بعنوان قطب های توریستی شمال کشور داشتیم , به گفته یکی از افراد بومی منطقه ؛ شهر آلانیا فاقد راه و جاده شوسه و آسفالت به شهر های همجوار بود و رفت و آمد حتی به آنتالیا نیز از طریق قایق ها و کشتی ها از راه دریا صورت میگرفت . چهره شهر تا همین چند سال پیش نیز بسیار ابتدایی و بافت شهر قدیمی بود . ولی پس از آغاز سرمایه گذاری های خارجی و ساختمان سازی و احداث هتل ها و اقامتگاه های رفاهی و شهرک ها و مجتمع ها به تدریج شهر آلانیا صورت یک شهر توریستی مدرن به خود گرفت . هم اکنون مجوز خرید ملک برای اتباع خارجی باعث شده تا به شهر اروپایی و مدرن بدل شود .

1dee3ki1

تابستان 92 اولین پروازهای شرکت هواپیمایی کرندون از آلانیا به مقصد تهران از طریق شهر کایسری Kaisery انجام شد . درهای این فرودگاه کوچک و جمع و جور و ساده در تابستانها دروازه های میلیاردها دلار ! درآمد ارزی و توریستی را به روی سکنه این شهر میگشایند ! البته اگر وضع بدین منوال پیش برود حتما فرودگاه هم بزرگتر نیاز خواهد بود .

map1

از نظر آب و هوا در منطقه پر فشار مدیترانه ای قرار دارد بیشترین باران ها در زمستان میبارد . در مناطق بلند و کوهستانی نیز بارش برف وجود دارد ولی در مناطق پست کناره برف نمی بارد . در تابستان های گرم و شرجی نیز دمای هوای در ماه آگوست تا مرداد ماه که نهایت گرماست , بیش از 32 نخواهد بود و این به دلیل همجوار بودن منطقه با کوهستان تاروس است . تابش همیشگی آفتاب در تابستان باعث شده تا به این شهر لقب شهر " خورشید تابان یا آفتاب خندان " داده شود . از روی نقشه بالا درصد رطوبت و حداکثر و حداقل دمای هوا در ماه های سال و میران متوسط بارش باران و تابش خورشید را مشاهده میکنید .

map2

محلات شهر آلانیا از نظر ظاهری و یا سطح اجتماعی و قیمت , زیاد باهم متفاوت نیستند زیرا آلانیا هنوز ! شهر خیلی بزرگی نیست . ولی در مرکز شهر ساختمان ها متراکم تر و فضای زندگی متراژ کمتری دارد. برخی محلات روی بلندی و تپه قرار دارند و در نتیجه طبقات پایینی آن ها منظره دریا را به طور کامل دارد . کلا شهر از مرکز و از اسکله و بافت قدیم که روی تبه یا دماغه قرار گرفته و Kızıl Kule یا همان قلعه سرخ با برج و باروهای آن قرار دارد , به دو قسمت غربی ( به سمت آنتالیا )  و شرقی ( به سمت قاضی پاشا ) تقسیم میشود . در تصویر زیر پانورامای هردو بخش را در یک عکس مشاهده میکنید که حد وسط آن تپه قدیم و دیواره های قلعه سرخ دیده میشود . 

map3

در حال حاضر قیمت ملک در شهر آلانیا به دوری و نزدیکی از مرکز شهر و نیز به سمت شرق و غرب از مرکز شهر و نیز به اعتبار سازنده و شهرت او و به دید و منظره ( دریا یا کوهستان ) و سمت و جهت قرار گرفتن ملک ( شمالی : گونی ) و ( جنوبی : کوزی ) و یا جهت های فرعی  و البته به متراژ و طبقات آن بستگی دارد . در اکثر شهرک ها , سازندگان شرکت های معتبر خارجی هستند که اتباع خود را در شهرک ها اسکان داده اند . البته به این دلیل که تبلیغات آنها در کشور خود سازنده صورت گرفته و اتباع کشور در واقع در شهر آلانیا آپارتمان و ویلاهای ییلاقی خریداری کرده اند . شهر در فصل تابستان و تعطیلات کاملا جلوه اروپایی دارد و پس از اتمام تعطیلات اکثر مسافرین و سکنه ویلاها و آپارتمانها به کشور و شهر خود بازمیگردند .

alanya13

( دیدن تمامی عکسهای واحد های فروشی ویلا و آپارتمان در آلانیا و قاضی پاشا )

لازم به یادآوریست که با خرید خانه و ملک در ترکیه هیچکس مجوز اقامت دائم نمیتواند بگیرد .

دقت کنید ؛ * مجوز اقامت موقت و یکساله با خرید خانه صادر و هر ساله تمدید میشود . * مجوز اقامت دائم با صدور اجازه کار پس از چندین سال ( فعلا  8 سال و 8 مرتبه تمدید ) و در برابر نشان دادن موفقیت در کار و پرداخت مالیات و برخی شرایط دیگر محقق خواهد شد . * برای خرید ملک به هیچ ایرانی که پاسپورت ایرانی دارد وام بانکی داده نمیشود . مگر اینکه شرکت سازنده خود اقدام به اخذ وام برای خریداران نماید , وگرنه برای خرید ملک وامی به دارندگان پاسپورت ایراتی تعلق نمیگیرد .

قیمت ملک در شهر آلانیا با اینکه به یورو محاسبه میشود , خیلی بالا نیست . ولی اگر قرار است در آن کشور به صورت اقامت دائم زندگی کنید باید بتوانید در ظرف مدتی کوتاه کارآفرینی کنید تا نشان دهید که کار دارید . در این صورت نیز شرایطی هست که باید آنها را بپذیرید و مراحل مورد نیاز را بگذرانید و نیز مالیات بپردازید . سپس 8 سال این روند تکرار و اقامت تمدید شود تا اقامت به دائمی تبدیل شود .

پس گز نکرده پاره نکنید و حرف هیچکس را نپذیرید . برای اطمینان از شرایط خرید ملک در ترکیه حتما به سایت اتباع امور خارجیان ترکیه رجوع کنید و یا با سفارت انها تماس بگیرید که به شما اطلاعات دقیق داده شود . این قانون و اقامت برای کسانی موفقیت آمیز است که یا ظرف مدت کوتاهی استخدام شوند یا شرکت تاسیس کنند و کارافرینی کنند . هدف از ایجاد این امکانات , ورود سرمایه به منطقه و کارآفرینی و تامین درآمد برای سکنه بومی است . در عوض فرصت های کارآفرینی در این منطقه زیاد است . جمعیت شهر کم است و امکاناتی که به تولید کنندگان کمک میکند , زیاد هستند . خلاصه مرد میدان میخواهند و بس ! و البته این را بدانید که برای مرد میدان نیز در همه جا فرش قرمز پهن میشود و منحصر به آنجا نیست . برای دیدن پروژه های موجود در شهر قاضی پاشا و آلانیا روی لینک شبکه اجتماعی ما " مشاوره ساخت و فروش املاک آلانیا و قاضی پاشا Alanya / Gazipaşa " کلیک کنید و متراژ و موقعیت و نمای ساختمان و فضای داخلی و خارجی ساختمان ها و مجموعه ها را مشاهده کنید .

با اقامت موقت و با سند خرید ملک میتوان حساب بانکی در ترکیه افتتاح نمود . مشاورین ما شما را به بانکها معرفی خواهند کرد.

alanya14

برای اینکه بتوان خانه ای مناسب خرید باید ابتدا بررسی کرد و تمامی نقاط شهر را مشاهده کرد . هرچه شهرک بزرگتر و سازنده معتبر تر باشد قیمت بالاتر میرود . سمت و جهت اپارتمانهای رو به دریا قیمت بیشتری دارند . هرچه طبقات بالاتر باشند دید دریا بیشتر و از قانون دید و پانوراما ! بیشتر تبعیت میکند . هرچه به شهر نزدیک شوید قیمت بالاتر است . خارج از شهر قیمت ها کمی پایین تر و متراژ ها بیشتر میشود . در اینجا البته اگر سکونت موقت داشته باشید نیازی به اتومبیل نیست زیرا در کنار خیابان اصلی همیشه اتوبوس و مینی بوس ها با کرایه ای اندک مسافرین را در مسیر شهر و شهرک ها جابجا میکنند . اگر شهرک ها با دریا و ساحل اختصاصی خود فاصله داشته باشند وسیله رفت و آمد همگانی با شارژ سالانه محاسبه میشود .

alanya16

هنوز ساخت پروژه های بسیار معتبر و لوکسی در شهر در جریان است . یکی از آنها آزورا پارک Azura Park است که واقعا لوکس و زیباست و شما همیشه در یک هتل 7 ستاره اقامت خواهید کرد . در واقع از یک پروژه لایف شرینگ ( به جای تایم شرینگ ) سهیم خواهید شد . امکانات در حد بسیار عالیست . محوطه سازی بزرگ با تمامی امکانات شما را از رفت و آمد به بیرون از مجتمع و شهرک می نیاز میکند . فیلم ویدیویی آنرا اینجا تماشا کنید . دغدغه وسیله نقلیه ندارید . البته نیازی به خارج شدن از شهرک نیست چون همه امکانات فراهم است .وی قیمت ها بسیار بسیار بالاتر از قیمت های عادیست .

alanya17

یکی دیگر از این پروژه ها گلد سیتی نام دارد که با خرید ملک در آن در این هتل شما هم سهیم هستید ! در این مجتمع ساختمان اصلی به شکل  X  است که شامل اتاق ها و سوئیت های هتل و همچنین آپارتمان های متقاضی خرید میباشد . قیمت ها هم بستگی دارد که در کدام بلوک و جهت باشد . بعد از آن ویلاهای تک واحدی و چند واحدی در اطراف ساختمان وجود دارند که با فضا و محوطه سرسبزی محصور شده اند . ولی همانطور که مشخص است هزینه های نگهداری و شارژ ملک و قیمت خرید ملک در آن نسبت به مجتمع های دیگر در شهر بسیار بالاست .

1home5

پانورامای بخشی از شهر آلانیا از بالکن یکی از طبقات ساختمان اصلی که رو به کوهستان و دریا و مرکز شهر دارد .

1home6

خانه ها و آپارتمان ها همه مبله هستند یا بهتر است گفته شود هتلی با تمامی امکانات دائمی هتل 7 ستاره لوکس که حتی میهمانان شما هم میتوانند از امکانات لوکس و رفاهی آن از جمله سینما و اتاق تلویزیون یا پروژکتور که دست کمی از سینما ندارد , جیم و استخر های سرپوشیده و سالن ها و رستوران ها و ... ستفاده کنند .

1home7

مدیر داخلی بخش فارسی زبانان آن خانم جوان ایرانی است که هدیه ظلی نام دارد . بسیار خوش برخورد و خنده رو و با حوصله شما را به دیدن تمامی امکانات مجتمع و شهرک میبرد . کافیست اسم هتل تان را بدهید تا با راننده به استقبال تان بیایند و با تور رایگان شما را در بازدیدها همراهی کنند .  در این هتل از سینما و استخر و دریاچه و زمین های بازی و ورزش گلف و تنیس و رستوران و .... هرچه بخواهید فراهم است . ضمنا در این دو شهرک امکان خرید تقسیطی و دریافت وام هم از سوی شرکت سازنده موجود است .

1home1

معماری ساختمان دفتر فروش در این شهرک در نوع خود یکی از طراحی های مدرن و زیبایی است که تقریبا منحصر بفرد است . این ساختان زیبا کاملا واژگون طراحی و ساخته شده است . نرده های بالکن و پنجره ها و در و حفاظ بالای در و پنجره ها و حتی درخت نیز در کنار خانه واژگون است .

1home2

شومینه را نیز در بالکن به صورت واژگون مشاهده میکنید .

1home3

از همه مهمتر یک سرویس دستشویی واژگون هم در سقف این جا تعبیه شده که وقتی در را باز میکنید با این منظرف واژگون روبرو میشوید که البته فقط برای تماشاست !

1home4

ساعت این دفتر هم در نوع خود منحصر بفرد است !

alanya15

دیدن این پروژه ها بد نیست ولی یک بودجه هنگفت برای خرید آن لازم است . هرچند که شما میتوانید از وام بلند مدت بدون بهره هم استفاده کنید ولی با یک چهارم و شاید یک سوم قیمت این املاک میتوانید در پروژه های معتبر و سطح بالای شهر ملک دلخواه خود را خریداری کنید و باقی مبلغ را صرف کارآفرینی نمایید . این پروژه ها برای کسانی است که پول هنگفتی داشته باشند و هزینه خرید این آپارتمان ها و املاک که هم طراز قیمت گرانترین املاک اروپایی است , برایشان پول خرد است !

به هرحال دیدن آنها میتواند اطلاعات شما را بالا ببرد . کمترین و بالاترین ها به شما نشان داده میشود و سپس پوژه های همطراز بودجه شما به شما پیشنهاد داده شده و مورد بازدید قرار میگیرد . شما قدرت انتخاب خواهید داشت .

در شهر و اطراف آن میتوانید از آپارتمان های خصوصی ساز و مجتمع و شهرک های بزرگ  وکوچک را مشاهده کنید . با بودجه خود متراژ را مشخص کرده و یکی از آنها را انتخاب میکنید . اگر تمایل به استفاده از بهره بانکی در ترکیه داشته باشید با بهره های اندک حدود 7.5% در مدت 5 سال میتوانید خانه ای مناسب که شرط اخذ وام بانکی هم دارد را خریداری کنید . ولی برخی خانه ها وام بانکی ندارند و به خاطر داشته باشید که دولت به دارندگان پاسپورت ایرانی وام نمیدهد . در ترکیه سند یا تاپو حداکثر در سه ماه آماده واگذاری به خریدار میباشد . کودکان زیر 18 سال با همین سند به تبعیت از والدین خود مجاز به ورود و اقامت هستند ولی بالای 18 سال باید سند به نامشان باشد که میتوان شراکتی خریداری نمود . تمامی افراد در ترکیه در بدو ورود باید یک شماره شناسایی که موسوم به تکس نامبر Tax number است دریافت کند که البته ربطی به مالیات ندارد . دریافت ان مدت بسیار کوتاهی طول میکشد . پس از آن میتوانید حساب بانکی داشته باشید . بعد هم برای خرید اقدام کنید .

1home8

انقدر مورد خوب هنوز هست که با بودجه خود خواهید توانست مورد مناسبی را انتخاب کنید .

1home9

در شهرهای همجوار و بسیار نزدیک از جمله قاضی پاشا قدرت انتخاب بهتری خواهید داشت زیرا ارزانتر از آلانیاست و مسافت آن حدود 20 دقیقه است و راه منتهی به دو شهر یک بزرگراه ساحلی است . در این شهر اکثر منازل شهرک هاو مجتمع های بزرگ مبله بفروش میرسند و دارای تمامی امکانات رفاهی هستند . فقط باید چمدان لباس و مسواک و لوازم شخصی خود را همراه بیاورید !

1home10

از نظر کار شهر آلانیا و آنتالیا و قاضی پاشا و اطراف آن بیشتر بورس کارهای توریستی و کشاورزی است . در منطقه کشاورزی پرتقال و موز و اکثر صیفی جات گلخانه ای رواج بسیار دارد .

1home12

هتلداری و رستوران و کافی شاپ و مجتمع های رفاهی هم رونق زیادی دارند به شرطی که سرویس خوبی ارائه داده شود زیرا بازار رقابت بسیار گرم و داغ است .

1home11

به نظر خدمات جنبی هم جواب خواهد داد از جمله دفاتر توریستی و اتومبیل و شرکت های نظافتی و خشکشویی و لباسشویی و کیترینگ ها و قنادی و تولید مواد غذایی و ... زیرا سکنه موقت و اروپایی شهر خود کمتر به نظافت و شستشو و پخت و پز و رانندگی میپردازند . به هرحال شهر هنوز بکر است و هنوز میتواند بستر مناسبی برای مشاغل خدماتی باشد .

1home14

دفتر مشاور امور مسکن و خرید ویلا و آپارتمان در آلانیا - ترکیه

اطلاعاتی در مورد ترکیه و آلانیا و آنتالیا در سفره خونه : در اینجا

 

شماره تماس :  09377593602

لطفا در ساعات اداری تماس بگیرید در صورت عدم پاسخ دوباره تماس بگیرید.

 

سفرنامه ترکیه - آلانیا 1 ( موقعیت جغرافیایی و جاذبه ها )

سفرنامه ترکیه - آلانیا 2 (تفریحات و دیدنی ها )

سفرنامه ترکیه - آلانیا 3 ( مراکز خرید , شهر و حومه )

سفرنامه ترکیه - آلانیا 4 (حومه , اسکله و هتل )

سفرنامه ترکیه - آلانیا 5 ( قلعه شهر , اقامت ترکیه , خرید ملک )

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn