map44

نقشه دبی از گوگل

کافیست روی Get Direction کلیک کرده و نام هتل یا خیابان مورد نظر را وارد کنید .تا چند مقصد میتوان وارد کرد و مسافت به کیلومتر و دقیقه را مشاهده کرد.

شاید سفر به دبی راحتتر از آن باشد که فکرش را بتوان کرد کافیست به یکی از آژانسهای مسافرتی مراجعه کنید و با نشان دادن پاسپورتتان طی چند روز ویزا و بلیط تور دبی را دریافت کنید. معمولا تورها سه یا چهار شب میباشند اما در صورت تمایل میتوانید هزینه شبهای اضافه را داده و بیشتر بمانید.


رانندگی در دبی
در شهر دبی موسسات اجاره اتومبیلی وجود دارند که با پرداخت حدود ۸۰ الی ۱۰۰ درهم برای هر ۲۴ ساعت ٬ ماشین های مجهز به کولر آخرین مدل تویوتا و غیره را اجاره می دهند قوانین رانندگی شبیه ایران است با چند نکته: 1- هنگام ورود به میدان : حق تقدم با ماشینی است که در حال دور زدن است ٬لذا توقف کامل کرده و تا هنگام رسیدن حق تقدم به شما از ورود به حریم میدان خودداری کنید.
.2- قبل از تغییر لاین ٬ حتما راهنما بزنید
3- قبل از رسیدن به تقاطع٬ لاین خود را انتخاب کنید.
4-هنگام توقف در حاشیه خیابانهای داخل شهر فلاشر هایتان را روشن کنید.
5- هنگام پارک در محل های مشخص شده که دارای پارکومتر می باشد قبض صادر شده را زیر شیشه جلو و در معرض دید قرار دهید و به مدت زمان اعتبار آن توجه داشته باشید.
ضمنا مواظب باشید در هنگام پارک در پارکینگهای عمومی که دستگاه اتوماتیک صدور قبض دارد ٬ برگه ورودی را گم نکنید که جریمه های سنگینی در حد ۵۰۰ درهم دارد .

لیست داروهای ممنوعه در دبی
این قضیه را جدی بگیرید چون اگر همراهتان ببینند بدون تعارف چند ماه تا چند سال زندان دارد حتی ۱۵ سال زندانش را من شنیده ام مواد مخدرش اعدام هم دارد.
مجلات فارسی زبان در دبی
در دبی بازار انتشار مجلات فارسی زبان رونق زیادی دارد که در کنار انبوه تبلیغات ٬مخصوصا در مورد پیش فروش آپارتمان و ساخت و ساز موجود در آنها ٬ اخبار و اطلاعات جالبی هم دیده می شود این مجلات رنگی و با کیفیت چاپ خوب٬ بصورت رایگان در مراکز ٬فروشگاهها و رستورانهای ایرانی در دبی توزیع می شود .
سایت های رایگان مجلات فارسی زبان در دبی
مجله گویا
مجله ارتباط
مجله نگاه
مجله فاینال شوت
مجله راهنما
مجله دهکده
مجله مسافر

 

تفریحات در دبی
شهر دبی اصلا طراحی شده برای خرید ٬ تفریح و پول خرج کردن٬ مراکز خرید مدرن ٬ پارکهای آبی ٬ پیست اسکی ٬ پارکها و سواحل دریا فقط بخش کوچکی از فهرست جاهایی است که میتوانید وقت خود را در آنجا سپری کنید ٬ و در کنار اینها هتل های متنوع و دارای استاندارد جهانی ٬ و نایت کلوب ها متعدد آنها و امکانات توریستی مناسب داخل شهر دبی ٬ همیشه شما را با این سوال روبرو میکند که کدام تفریح و سر گرمی را انتخاب کنم. توصیه میشود قبل از رسیدن به دبی فهرست مناسبی تهیه کنید تا با برنامه ریزی بتوانید مکانهای بیشتری را دیده و از مسافرتتان لذت بیشتری ببرید. 

یکی از بهترین تفریحات در دبی مخصوصا برای خانم ها گردش و خرید در مراکز خرید و مال های مدرن دبی میباشد که بعضی هایشان ٬ در نوع خود در دنیا بی نظیر هستند ٬ برای رسیدن به هر کدام از آنها کافی نامشان را به تاکسی بگویید. اکثر این مراکز مجهز به سيستم های خنک کننده قوی و ساير امکانات مورد نياز می باشند. هوای بسيار خنک در اين مراکز خريد باعث گرديده تا بسياری از مسافران به دليل گرمای شديد سطح شهر به ويژه در ماه های گرم سال، خريد از اين مراکز را به خريد از ساير مناطق دبی ترجيح دهند.بوتيک ها، فروشگاه های اختصاصی و بزرگ، کافی شاپ ها و کافی نت های متعدد و رستورانهای مختلف و سوپرمارکت ها از جمله بخش های اين مراکز می باشند. مراکز بزرگ تر از امکانات بيشتری برخوردارند. محل ويژه بازی برای بچه ها، سالن های متعدد سينما، پارکينگ های وسيع و رايگان از جمله اين امکانات می باشند. چند تا از مهمترین آنها را در زیر آورده ام : 
11wws
سیتی سنتر City Center
شعبه بسيار وسيع هايپرمارکت کارفور ، فروشگاه بزرگ ايکيا (اسباب و اثاثيه منزل)، 11 سالن سينمای ساين استار و بخش بازی کودکان به نام سرزمين جادويی ( Magic Planet ) از جمله شاخص ترين و بزرگترين بخش های اين مرکز می باشند...
آدرس: خيابان القرهود، مقابل باشگاه گلف خور
ساعات کار: 10صبح تا 10 شب - جمعه ها 2 بعد ازظهر تا 10 شب
2w2ww2323
اين مرکز با زير بنايی حدود370 هزار متر مربع و با بيش از 300 فروشگاه و 13رستوران و کافی شاپ از بزرگترين و اصلی ترين مرکز خريد در دبی و خاورميانه می باشد. بخش فروشگاهی اين مرکز در سه طبقه ساخته شده است. بخش اعظمی از طبقه همکف اختصاص به پارکينگ اتومبيل ها دارد. قسمت ديگری از همين طبقه نيز، به فروشگاه های عرصه کننده لوازم الکترونيکی اختصاص يافته است. ساير فروشگاه های اين مرکز در طبقات اول و دوم قرار دارند. البته برخی از فروشگاه های بزرگ اين مرکز بدليل وسعت بيشتر، در دو بخش متصل به هم در هر دو طبقه فعال می باشند. شعبه بسيار وسيع هايپرمارکت کارفور و فروشگاه بزرگ ايکيا (اسباب و اثاثيه منزل) و 11 سالن سينمای ساين استار از جمله شاخص ترين و بزرگترين بخش های اين مرکز می باشند.
maer4r4f
سرزمين جادويی ( Magic Planet ) نيز با داشتن انواع وسايل بازی از جمله جديدترين بازيهای ويدئويی و کامپيوتری از قسمت های جذاب اين مرکز برای کودکان و نوجوانان و البته بزرگسالان می باشد. در کنار اين قسمت، بخش بزرگ عرضه غذاهای Fast food قرار دارد که در فضايی زيبا بصورت يک ميدان بزرگ، ميزبان خريداران خواهد بود. رستورانها نيز در قسمت ديگری از اين مرکز قرار گرفته اند. در کنار ساختمان بخش فروشگاهی اين مرکز، ساختمان هتل معروف سافيتل(متعلق به همين مرکز) و ساختمان 11 طبقه اداری مرکز قرار دارند. نمايشگاه اتومبيل های تويوتا و لکسوس نيز از جمله ساير بخش های اين مرکز می باشند. 
berfewr
برجمان Burjuman Center
آدرس: تقاطع خيابان مرکز تجاری و خيابان خالد بن وليد
ساعات کار: 10صبح تا 10 شب - جمعه ها 4 بعد ازظهر تا 10 شب
اين مرکز زيبا در سه طبقه با زيربنايی حدود 92 هزار متر مربع بنا شده است و بيش از 19 فروشگاه را در خود جای داده است. طبقه همکف اختصاص به پارکينگ اتومبيل ها دارد و طبقات اول و دوم آن مملو از فروشگاه های مختلف می باشد. شما بسياری از مارک های معروف جهان را در اين مرکز مشاهده خواهيد کرد. مجموعه کاملی از فروشگاه های عرضه کننده لباس، لوازم الکترونيکی، دکوراسيون و غيره در اين مرکز وجود دارند. بخشی تحت عنوان Fun City برای بازی کودکان در نظر گرفته شده است. رستوران ها و بخش عرضه کننده غذاهای Fast food نيز از بخش های پرطرفدار اين مرکز می باشد. در حال حاضر، طرح توسعه اين مرکز در حال انجام می باشد. بزودی اين مرکز وسعتی برابر با چهار برابر وسعت کنونی پيدا خواهد نمود. در طرح توسعه، ساخت مرکز اداری، سالن کنفرانس، مجموعه ای از آپارتمان ها، سالن تاتر، باشگاه بدن سازی و مجموعه ای از سالن های سينما در نظر گرفته شده است. 
mrererw3
مرکاتو Mercato
دیدار از این مرکز را به همه و حتی کسانی که قصد خرید هم ندارند، توصیه می نماییم. گردش در این مرکز خرید به مانند گردش در یک موزه ای زیبا متعلق به دوران رنسانس می باشد... آدرس: خيابان ساحلی جميرا – نزديک باغ وحش دبی
ساعات کار: 10صبح تا 10 شب - جمعه ها 4 بعد ازظهر تا 10 شب
mrrrr31
اين مرکز بسيار ديدنی توسط طراح معروف ايتاليايی "دانيل مورللی" و بر اساس معماری دوره رنسانس طراحی گرديده است. تماشای معماری خيره کننده اين مرکز، لذت خريد را دو چندان می نمايد. اين مرکز دارای بيش از 90 فروشگاه و چندين غذاخوری و کافی شاپ می باشد. شعبه ای از سوپرمارکت بزرگ "اسپينيز" نيز در اين مرکز قرار دارد. 7 سالن سينما "سنچری سينما" نيز از بخش های ديگر اين مرکز می باشند. معمولا در تعطيلات آخر هفته، برنامه های سرگرم کننده ای برای مراجعه کنندگان در نظر گرفته می شود.
aa2292673
الغریر Al Ghurair City
مالکان این مرکز در یک نوسازی و گسترش، تعداد فروشگاه های خود را در سال 2003 به 400 فروشگاه افزایش داده اند و مجموعه های دیگری نیز به این مرکز خرید، الحاق نموده اند...
آدرس: تقاطع خيابان رقه و عمر بن الخطاب
ساعات کار: 10صبح تا 10 شب - جمعه ها 2 بعد ازظهر تا 10 شب
alghurair1
اين مرکز با وسعتی حدود 90 هزار متر مربع (زيربنای فروشگاهی) در بر گيرنده بيش از 400 فروشگاه می باشد. اين مرکز نخستين مرکز تجاری بنا شده در کشور امارات می باشد که در سال 2003 توسعه يافته است. مجموعه فروشگاهی اين مرکز در دو طبقه بنا گرديده است. 8 سالن سينمای گراند ساين سيتی ( Grand Cinecity )، چندين رستوران، واحدهای عرضه کننده غذاهای Fast food ، کافی نت و سوپرمارکت معروف "اسپينيز" از ديگر بخشهای اين مرکز خريد می باشند. در کنار اين مرکز، يک پارکينگ چند طبقه، مجموعه ای از آپارتمانها و مجموعه اداری اين مرکز قرار دارند.  
wfwr1
وافی سیتی Wafi City Mall
مرکز خرید وافی سیتی یکی از لوکس ترین مراکز خرید در دبی می باشد. قیمت ها نیز به همین جهت تا حدودی با سایر مراکز خرید متفاوت می باشد. بهرحال دیدار از این مرکز خرید زیبا خالی از لطف نیست...آدرس: خيابان القطاعيات
ساعات کار: 10صبح تا 10 شب - جمعه ها 30/4 بعد ازظهر تا 10 شب
wafi_city
اين مرکز با بيش از 300 فروشگاه و با مساحتی حدود 520 هزار متر مربع يکی از ديدنی ترين و لوکس ترين مراکز خريد در دبی می باشد. اين مرکز در چهار طبقه بنا گرديده است. معماری اين مرکز الهام گرفته از معماری مصر و بويژه اهرام ثلاثه مصر و ساير آثار باستانی اين کشور می باشد. چندين هرم شيشه ای خيره کننده قرار گرفته در سقف اين مرکز که به طرز بسيار زيبايی طراحی و رنگ آميزی شده اند و چنين مجسمه از فراعنه مصر در بيرون مرکز بر زيبايی خاص اين مرکز افزوده اند. در کنار بوتيک ها و فروشگاه های لوکس اين مرکز، تعدادی رستوران و کافی شاپ و يک مجموعه تفريحی نيز در نظر گرفته شده است. مرکز تفريحی و سرگرمی اين مرکز که در طبقه سوم اين آن قرار دارد، يکی از محل های بسيار جذاب برای کودکان و نوجوانان می باشد. ديدار از اين مرکز را مخصوصا در ايام کريسمس به شما توصيه می نماييم.  
lamr4r1
لمسی پلازا Lamcy Plaza
لمسی پلازا در بین همه مراکز خرید دبی، بعنوان ارزانترین مرکز شناخته می شود. به همین علت از ازدحام بیشتری برخوردار است. ساخت نمایی از پل معروف لندن در این مرکز، جلوه زیبایی به آن بخشیده است...
آدرس: منطقه عود ميثاء – خيابان زعبيل
ساعات کار: 10صبح تا 10 شب
Lamcy-Plaza
اين مرکز در پنج طبقه بنا گرديده است و در حدود 150 فروشگاه در آن فعال می باشند. اين مرکز تنها مرکزی می باشد که فروشگاه های آن همگی بدون هيچ ديوار يا حائل ديگری به يکديگر مرتبط می باشند. اين مرکز يکی از شلوغ ترين مراکز خريد در دبی می باشد. لباس، کيف وکفش، صنايع دستی، جواهرآلات زينتی، وسايل ورزشی، اسباب بازی، عطر و ادکلن و لوازم ل منزل از جمله کالاهای هستند که در اين مرکز عرضه می شوند. بخش عرضه غذاهای Fast food اين مرکز از ديگر بخش های شلوغ آن می باشد. نداشتن يک پارکينگ مناسب و کافی از جمله مشکلات اين مرکز خريد می باشد. گردآوری از غزل

ادامه دارد ....


سفرنامه دبی 1

سفرنامه های خارجی و داخلی

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn