lovers_cave_15

سفرنامه ترکیه - آلانیا 2 (تور مجازی تفریحات و دیدنی ها )

این غار در آلانیا غار عشاق Aşıklar Cave  نام دارد :  Lovers Cave

سفرنامه ترکیه - آلانیا 1 ( موقعیت جغرافیایی و جاذبه ها )

phosphorous_cave_10

غار دیگر مشهور به Phosphorous  Cave  - Fosforlu Cave  میباشد که قایق های کوچک میتوانند از دهانه ورودی غار داخل شوند .  از جاذبه های مورد علاقه توریستان غواصی و تورهای گشت دریایی است که از دیدار غارها شروع و به شنا در دریا و غواصی ختم میشود .

damlatas_magaras

غارها یا  Magarasi های دیگری هم هستند ( Kadiini Cave و Dim Cave و  Damlatas Cave  ... )  که هرکدام زیبایی و ویژگی های مختص به خود را دارند . در عکس بالا محوطه ورودی غار داملاتاش را مشاهده میکنید . 

map6

از جاذبه های طبیعی شهر , به دلیل هم جوار بودن یا کوهستان و ارتفاعات توروس , رودخانه های متعدد آن است که استفاده های ورزشی و تفریحی دارند .

alanya213

درجه سختی و آسانی رافتینگ به شیب رودخانه و شدت جریان آن بستگی دارد .

35435545

درجه سختی رافتینگ Rafting در هر کدام از رودخانه ها از قبل مشخص شده است . 

1rafting

هنگام انتخاب تور به درجه سختی و آسانی آن توجه کنید که البته تورها برای توریستان عادی معمولا درجه آسانتر آنرا پیشنهاد و عرضه میکنند .

dim5buyuk

در برخی قسمت ها محوطه بسته و محصوری جهت کاربری مجتمع های پذیرایی وجود دارند . رودخانه دیم Dim chay دیم چای و رودخانه اوبا چای Oba و  Dalaman دالامان و  آلارا  alara از جمله برخی از رودخانه های منطقه هستند .

alanya_402

این رودخانه ها در آلانیا مناطق ییلاقی در حومه شهر است که محل تفریح و تفرج و گذراندن اوقات فراغت مردم و توریستان میباشد .

alanya_405

در این منطقه ها رستوران ها و کافه و تفریحگاه های زیادی وجود دارد .آنچه که جالب توجه و پر اهمیت است مدیریت مسئولان شهر در حفظ و اداره و نگهداری محیط ریست است که بتوانند از این رهگذر درآمدهای کلان ارزی وارد کشور نمایند .

1158088176

به نظر میرسد که مشتریان رستوران از نشستن در داخل رودخانه بسیار خرسند هستند ! رفتار مردم و اهالی خونگرم شهر با توریستان به گونه ایست که بهیچوجه احساس غربت نمیکنید و لبخند و طرز نگاه و برخورد آنان با توریستان حاکی از درک و فهم شان نسبت به این نکته است که باید منبع درآمد و کسب و کارشان را با دیده احترام بنگرند .

143441

منطقه ییلاقی بکر و سر سبز و زیبا در فاصله 40 کیلومتری ارتفاعات شهر  Sapadere    نام  دارد .

143442

دهکده Canyon نام نقطه ایست که مکان توریستی محسوب میشود .

alanya2130

بین دو کوه از جاده باریک و مسیری دست ساز و ابتدایی میتوان به آنجا رسید .که در حین گذر , آبشارهای زیبایی در این منطقه میتوان دید .

ayran2

در رستوران های زیبا و ابتدایی آنجا دمی با نوشیدنی های گرم و خنک و غذاهای محلی و بومی از طبیعت زیبا لذت برد .

salep1

که البته قهوه ترک , نوشیدنی داغ شیر و ثعلب ( ترکیه ) selap , چای ترکی çay و دوغ محلی و پرچرب آیران Ayran از چندین گزینه موجود هستند . دوغ غلیظ , کف آلود , ترش و خوشمزه , با گاز طبیعی همراه با عرق یا سبزی نعنا و گاهی سیر تهیه میشود .

1Ayran3

اشتباه نکنید این دوش حمام نیست ! در اینجا تکنولوژی به کمک میاید تا کار سبکتر و سریعتر انجام شود و خللی در ارائه و عرضه فرهنگ بومی وارد نشود ! زیرا این آیران باید کف کند !

Turkish_tea_1

چایی که عرضه میگردد از محصول چای سواحل شرقی دریای سیاه و در منطقه چایکاری شهر Rize میباشد و این چای خوش آب و رنگ به چای  Rize معروف است . به سماور و بساط آن چای اوجاقی ( اجاق چای ) میگویند و اگر در کتری دم شود çaydanlık گفته میشود .برای دم کردن قهوه ترک نیز قهوه جوش های مسی زیبا و پرنقش و نگار بوفور در بازارها مشاهده میشود

coffee2

در این کشور هیچ چیز درهم نیست ! برنامه ریزی های هدفمندی شده و قرار است همه اجسام و اشیاء و کمک افزارهای جهانگردی به مدد فراخوانده شوند تا خاطره ای خوش در کوله بار مسافرین به یادگار باقی بماند و در فصول سفر , طعم و عطر میهمان نوازی گرم ترکی مجددا ذهن مسافرین را به سوی خود جذب کند !  به همین دلیل اشیاء قدیمی و محلی در این  بین , چشمان توریستان را به خوبی مینوازد و سیراب میکند .

1sunlife_15

مسجد آكشابه سلطان sultan-mosque

45

آکشابه سلطان یکی از اولین فرماندهان قلعه آلانیا است . این مسجد از سوی وی در سال 1230 ساخته شده و در غرب آن یک مغازه با سبک ویژه وجود دارد.

در این سایت میتوانید تمامی اطلاعات بیشتری مربوط به شهر و جاذبه های دیدنی آلانیا را مشاهده کنید . سواحل عمومی دریا  Mahmutlar Beach و Keykubat Beach و Cleopatra Beach و Damlataş Beach هرکدام در اطراف شهر در ساحل غرب و شرق قرار دارند و توریستان میتوانند از ساحل آنها استفاده کنند . البته اگر در هتل های 5 ستاره یا مجتمع های اقامتی resort  های لوکس اقامت کنید یا ساحل اختصاصی دارند و یا سرویس رایگان اختصاصی به دریا و بالعکس را برای حمل و نقل تدارک دیده اند . سرویس حمل و نقل به شهر هم توسط مینی بوس ها در ساعات مشخص به ازای نفری چند لیرترک صورت میگیرد .

 

ادامه دارد ..... 

 

سفرنامه های سفره خونه 

سفرنامه ترکیه - استانبول 1 ( تنگه بسفر و خلیج شاخ طلایی)

سفرنامه ترکیه - استانبول 2 ( بخش بیرونی نوپکاپی کاخ سلاطین عثمانی )

سفرنامه ترکیه - استانبول 3 ( بخش اندرونی - اداری توپکاپی کاخ سلاطین عثمانی )

سفرنامه ترکیه - استانبول 4 ( بخش اندرونی - خصوصی توپکاپی کاخ سلاطین عثمانی )

سفرنامه ترکیه - استانبول 5 (بخش اول حرمسرای توپکاپی کاخ سلاطین عثمانی)

سفرنامه ترکیه - استانبول 6 (بخش دوم حرمسرای توپکاپی کاخ سلاطین عثمانی)

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn