131242342154

انواع مسموميت‌‌ها و راه‌هاي پيشگيري از آن (1)

ميوه‌ها و سبزيجات را به دقت بشوييد، ميز محل درست كردن غذا، تخته‌هاي برش چاقو و وسايل آشپزخانه را پاك كنيد، به طور مرتب دستهايتان و وسائل مورد استفاده‌تان را بشوييد و گوشتهاي خام و نپخته را كنار هم در يك بشقاب قرار ندهيد.

مسمويت مي‌تواند ناشي از دارو، مواد غذايي و گياهان سمي، گازها، سموم دفع آفات و مواد شيميايي و شوينده‌هاي خانگي و مسموميت ناشي از سوء مصرف مواد مخدر، پرتوهاي مضر، مواد افزودني غيرمجاز و يا مجاز بيش از اندازه باشد، مسموميت با موادغذايي مي‌تواند بر اثر آلودگي غذا در جريان توليد فرآورده‌هاي غذايي، تهيه و نگهداري مواد غذايي ايجاد شود، باكتري‌ها، ويروس‌ها، قارچ‌ها، مواد افزودني غيرمجاز، فلزات سنگين، باقيمانده سموم نباتي از عوامل مهم ايجاد مسموميت‌هاي غذايي به شمار مي‌روند.

وي ادامه داد: نوعي از مسموميت غذايي موسوم به "بوتوليسم" از كشنده‌ترين مسموميت‌هاست كه بر اثر مصرف موادغذايي مانند سوسيس، كالباس، كنسروذرت، كنسرولوبيا، كشك خام و عسل طبيعي كه در شرايط نامناسب و غيربهداشتي تهيه و نگهداري شده‌اند، ايجاد مي‌شود، علائم و نشانه‌هاي بوتوليسم به صورت تأخيري (12 تا 24 ساعت پس از مصرف غذاي آلوده به باكتري) و به صورت تاري ديد، دوبيني، افتادگي پلك، عدم توانايي حركت، سختي در بلع، اختلال در تكلم و يبوست ظاهر مي‌شود، براي جلوگيري از بروز مسموميت‌هاي غذايي بايد از مصرف كنسروهايي كه در قوطي آنها آثار برآمدگي، نشت، فرورفتگي و زنگ زدگي مشاهده مي‌شود خودداري كرد.

زينعلي خاطرنشان كرد: گوشت يا مرغ نپخته يا نيم‌پز، فرآورده‌هاي لبني غيرپاستوريزه، صدف خوراكي، ميوه‌هاي نشسته و سبزي نشسته شايع‌ترين علل مسموميت غذايي هستند. مسموميت غذايي بيشتر در بوفه‌ها و در پيك نيك رفتن‌ها رايج است، كه در آنها چاشني غذاهايي از قبيل مايونز در سالاد سيب‌زميني براي مدت درازي خارج از يخچال باقي گذاشته مي‌شود.

وي درخصوص راه‌هاي پيشگيري از مسموميت غذايي گفت: مي‌توانيد قدم‌هاي ساده‌اي براي دوري از مسموميت غذايي برداريد از جمله اينكه ميوه‌ها و سبزيجات را به دقت بشوييد، ميز محل درست كردن غذا، تخته‌هاي برش چاقو و وسايل آشپزخانه را پاك كنيد، به طور مرتب دستهايتان و وسائل مورد استفاده‌تان را بشوييد و گوشتهاي خام و نپخته را كنار هم در يك بشقاب قرار ندهيد. همچنين چنانچه از چاقو براي تكه تكه كردن جوجه‌مرغ نپخته استفاده مي‌كنيد، براي تكه تكه كردن ساير مواد غذايي كه خام مصرف مي‌شوند، از اين چاقو استفاده نكنيد، گوشت را به طور كامل بپزيد در صورت نياز از حرارت سنج گوشت استفاده كنيد و اطمينان حاصل كنيد كه گوشت گاو تا 71 درجه حرارت ديده است، در مورد گوشت مرغ و ساير ماكيان 82 درجه سانتي گراد و در مورد گوشت ماهي 60درجه سانتي گراد حرارت لازم است.

وي ادامه داد: توصيه شده است از غذاهاي بسته‌بندي شده كه تاريخ مصرفشان گذشته است، استفاده نكنيد، غذايي كه در قوطي‌هاي كنسرو شده پف كرده و صدمه ديده نگهداري شده‌اند را مصرف نكنيد، ته مانده غذا را چنانچه تا 4 ساعت آن را مصرف نمي‌كنيد در داخل يخچال بگذاريد، همچنين قارچ‌هاي جنگلي را نخوريد، و در زمان بارداري و ضعف سيستم ايمني از خوردن پنيرهاي تازه و نرم (مخصوصاً وارداتي) خودداري كنيد زماني كه به سفر سخت و طولاني مي‌رويد، ميوه‌هاي خام يا سبزيجاتي كه با آب ضدعفوني و ميكروب زدائي نشده‌اند مصرف نكنيد و از استفاده كردن از آب شير و آبي كه فيلتر نشده (نجوشيده) بپرهيزيد، زماني كه در رستوران‌ها يا مجامع عمومي هستيد از خوردن غذاهايي كه مدت زمان زيادي خارج از يخچال قرار دارند بپرهيزيد.

ادامه دارد .....

 

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn