(جزوه كلاس ماكروويو ال جي)
تبدیل درجه فر به ماکروویو
1- در پخت با ماكرو به نمك كمتري نسبت به پخت عادي نياز داريد زيرا چاشني ها در آن با جوشيدن از بين نمي روند. هميشه نمك را خوب با غذا مخلوط كنيد و آن را صرفا روي غذا نپاشيد. چون اين كار رطوبت غذا را گرفته و باعث سفت شدن و غير لذيذ شدن مي شود.

2- براي پخت بهتر سبزيجات در ماكرو از ابتدا به آنها نمك نزنيد.

3- هر چه مقدار غذاي داخل ماكرو بيشتر باشد، زمان پخت را بايد بيشتر كنيد.مثلا اگر دستور غذا را 2 برابر مي كنيد نصف زمان پخت لازم را دوباره به آن اضافه كنيد.اگر دستور را نصف مي كنيد تقريبا يك سوم زمان پخت را از آن كم كنيد.

4- هيچگاه در ماكرو روغن را به تنهايي داغ نكنيد چون دماي زياد روغن باعث آتش گرفتن مي شود.

5- از گذاشتن تخم مرغ با پوست در داخل دستگاه خودداري كنيد چون مي تركد. براي پخت مواد غذايي با پوشش طبيعي يا مصنوعي مثل سيب زميني يا سوسيس قبل از طبخ بايد برشهايي (يا سوراخهاي عميقي با چنگال) در آن ايجاد نماييد.

6- فويل آلومينيومي و ظرفها يا قوطيهاي كنسرو فلزي را نمي توان در دستگاه استفاده كرد چون قوس الكتريكي بوجود مي آيد.

7- بعد از استفاده از ماكرو تا هنوز دستگاه گرم است، آن را با دستمال مرطوبي كه آغشته به مقدار كمي مايع ظرفشويي است تميز كنيد.

8- اگر ميزان كثيفي و سر رفتگي غذا زياد است، يك ظرف آب را با قدرت 900 وات به مدت 2 تا 5 دقيقه در ماكرو حرارت بدهيد تا بخار ايجاد شده به تميز شدن سوختگيها كمك كند.از مواد پاك كننده ي ساينده بهيچ وجه استفاده نكنيد.

9- اگر مي خواهيد از اسپري هاي تميز كننده ي ماكرو استفاده نماييد بايد آن را روي دستمال بپاشيد نه اينكه مستقيما روي سطوح ماكرو پاشيده شود زيرا ممكن است به درون حفره ها نفوذ كرده و باعث خرابي قسمت هاي مختلف آن شود.

10- هميشه بعد از پاك كردن محوطه ي ماكرو با يك دستمال كه با آب خالص شسته شده باشد تمام قسمتها را پاك كنيد.

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn