DSC00424

طرز کار این ماهیتابه بدون آب و با روغن خیلی کم و حرارت بسیار ملایمه . اگر دوست دارین مرغ رو با پیاز مزه دار کنین ،می تونین دو ساعت قبل از پخت با پیاز و نمک مزه دارش کنین .

16158

مرغها از خودش اب پس می ده وبا اب خودش می پزه . من کمی کره به ماهی تابه می مالم و تکه های مرغ و فلفل دلمه ای وکمی هم زعفران دم کرده نمک فلفل ابلیمو و روی گاز درش را هم می بندم با حرارت خیلی کم وبعد از مدت 2الی3 ساعت اینطوری می شود مزه خیلی خوبی داره .چرخ کرده مرغ یا گوشت و پیاز رنده شده ونمک وفلفل را هم مخلوط می کنم و مثل کتلت ته ماهیتابه می چینم گوشت از خودش خیلی اب پس می دهد خیلی هم خوش مزه می شه فقط حرارت باید کم باشه .

13055246431

قطعات مرغ رو با پیاز و کمی آبلیمو ،نمک ،زرد چوبه و ادویه های دلخواه و فلفل دلمه...مخلوط کرده و در یخچال قرار می دیم تا به خورد گوشت رفته و مزه دار بشه کف ما هیتابه رو کمی چرب می کنیم ومرغ ها را روی آن چیده و در کنار آن قارچ و کلم بروکلی و فلفل دلمه که عطر خوبی به غذا می ده و  قرار می دهیم .بعد رد ظرف را بسته و روی حرارت ملایم قرار می دهیم.... (در اینجا سمت دیگر ماهیتابه را هم کمی چرب می کنیم ) بعد از یکساعت مر غ ها حسابی آب انداخته و در حال پختن هستن . در صورت تمایل گوجه فرنگی رو هم درته به مخلفات اظافه کرده و مجددا در ظرف رو می بندیم تا بپزد. بعد از 2 ساعت یک طرف مرغ کاملا برشته شده... چون در ته ظرف هنوز آب وجود داره. مرغ ها را پشت و رو می کنیم تا سمت دیگر هم برشته بشه . اگر خواستین سمت اولی باز هم بیشتر برشته بشه ماهیتابه رو برعکس کرده و باز هم کمی روی شعله ملایم گاز قرار میدیم.

دستور و عکسها از عسل , ساجده و سارا 1

آشپزی با تابه های چدنی دوقلو یا دو کفه

سیب زمینی تنوری در تابه چدنی دو کفه

کباب تابه ای چوبی در تابه دوقلو

انواع غذاها در تابه های چدنی دو کفه یا دوقلو

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn