13100235621

مواد لازم:
شکر: 1 استکان
آرد: 2استکان
روغن مایع: 1استکان
آب: یک سوم استکان
گلاب: دو سوم استکان
زعفران و هل

رمز و راز ها و فوت و فن کوزه گری آشپزی با ماکروویو یا ماکروفر

طرز تهیه:
ابتدا آب، شکر، گلاب و زعفران را با هم مخلوط می کنیم داخل مایکروفر، قدرت صد در صد یک دقیقه و نیم.( نباید بجوشه و غلیظ بشه، فقط شکر حل بشه. اگه کمی شکر مونده بود. با قاشق هم بزنید حل می شه)
آرد و روغن مایع را مخلوط می کنیم و در مایکروفر قدرت صد در صد، 4 دقیقه زمان بعد یکبار به هم می زنیم. دوباره داخل مایکروفر با همان قدرت و 2 دقیقه زمان. از مایکروفر خارج کرده هل کوبیده را اضافه می کنیم. مخلوط می کنیم، شربت را که خنک شده اضافه می کنیم و به هم می زنیم.

نکته:
اگر مقدار مواد اضافه بشه زمان هم تغییر می کنه.

برای پیمونه از لیوان معمولی استفاده کنین .
زمان برای شربت یک و نیم دقیقه
زمان برای آرد و روغن در مرحله اول: 5 دقیقه
مرحله دوم: 3 دقیقه
تاکید می کنم اندازه سرخ شدن حلوا بستگی به سلیقتون داره و نوع آردتون هم خیلی مهمه.

حلوای اولی: رنگ تیره اش با آرد سنگگ درست شده و همین زمان که توی دستور نوشته شده و رنگ روشنش از آرد کیک استفاده شده و همین زمانهایی که توی دستور هست.
حلوای دوم: رنگ تیره اش آرد سنگگ و همین زمان نوشته شده توی دستور..... و رنگ روشن آرد کیک و دو دقیقه زمان کم شده که کاملا روشن در بیاد.

HALVA99

در مورد تزیین:
برای حلوای اول: من حلوای قهوه ای تیره را وسط ظرف صاف کردم، بعد از حلوای روشن تر یه استوانه به اندازه محیط ظرفم درست کردم، دور تا دور حلوای قبلی گذاشتم و با کمی فشار چسبوندم.

13113436261
بعد حلوای اطراف ظرف را با دو انگشت اشاره و شصت، جمع کنید و کمی بالا بیارید، تا کنگره های کناری ایجاد بشه.
برای خطوطی که روی کنگره هاست (جاهای فرورفته) من از سر آب پرتقال گیر! استفاده کردم نوکش را وسط کنگره بزارین و کمی فشار بدین که خط بیفته.
در نهایت وسطش را مهر زدم (مهر مخصوص کلوچه)
حلوای دومی: حلوای تیره صاف شده کف ظرف و حلوای روشن رو به وسیله قیف با ماسوره شکوفه روش تزیین کردم.حلوا گرم باشه با قیف راحت می شه باهاش کار کرد. عکس اول و دستور از سحر وعکس دوم از ساکورا و عکس سوم : فرزانه لاکی

*  در عکسهاس متفاوت متوجه میشوید که : رنگ حلوا بستگی به سلیقه شما داره. اگر از آرد سفید کیک استفاده کنید با همین زمان ها حلوای روشن و اگر از آرد سنگک استفاده کنید با همین زمان ها حلوای تیره تری دارید. رنگ متفاوت این حلواها زمان تفت دادن کمتر و  بیشتر رو نشون میده .

تبدیل درجه فر به ماکروویو

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn