1312423421823

پوره سیب زمینی همه کاره !

میتوان برای تهیه ی پوره سیب زمینی را تنوری یا کبابی کرد . میتوان با پوست و بدون پوست بخارپز یا آب پز کرد . نکته مهم این است که سیب زمینی موقع پوره شدن باید گرم باشد که کره و خامه جذبش شود .
داخل پوره یا روی آن برای تزیین میتوان پیازچه و جعفری هم ریخت .

1312423421824

غلظت پوره دلخواه است . با کم کردن و افزودن شیر میتوان تنظیم کرد . پوره بسیار غلیظ را میتوان داخل  قیف ماسوره ریخت و شکل داد و در کنار غذا قرار داد یا سینی غذا را تزیین کرد .
میتوان از آن  پم دوشس سفره خونه و کراکت و کوفته سوخاری و ... درست کرد . پوره را میتوان بعنوان بستری برای سرو انواع ماهی و استیک و مرغ و ... یا در کنار آنها همراه با سس بکار برد .: سس,ترشی, ادویه
دستور تهیه پوره سیب زمینی :
پنج عدد سیب زمینی متوسط

فلفل سیاه یا سفید

شیر دو تا سه ق غ

کره 30 گرم

چهار ق غ پر خامه ( یا پنیر خامه ای )

در صورت تمایل پودر پیاز و پودر سیر و پودر قرص مرغ

پیازچه ریز شده و جعفری ساطوری .

طرز تهیه : سیب زمینی ها را پوست گرفته و له میکنیم و داخل قابلمه میریزیم و روی حرارت میگذاریم با قاشق بزرگ چوبی مدام هم میزنیم . کره و خامه را داخل شیرجوش قبلا گرم کرده و روی سیب زمینی ها میریزیم و نمک و فلفل میزنیم و مدام هم میزنیم . پودر سیر و پیاز و قرص مرغ پودر شده را نیز مخلوط میکنیم .اگر شل شد روی حرارت سفت میکنیم و اگر سفت شد با کمی شیر و خامه شل میشه .
https://www.instagram.com/sofrehkhune/

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn